اکثر کسب و کارها این روزها از انواع مختلف برد های هوشمند استفاده میکنند. لحظه ای که به این نتیجه می رسید که سازمان یا شرکت شما میتواند از مزایای زیاد این برد ها بهره ببرید باید در مورد اینکه از کدام یک از این تکنولوژی ها استفاده میکنید تصمیم قطعی بگیرید. در ادامه اطلاعاتی که لازم است قبل از خرید و استفاده برد هوشمند داشته باشید را شرح دادم :


اندازه برد چه مقدار باید باید ؟ اندازه برد کاملا وابسته به محیطی است که میخواهید برد هوشمند را در آن نصب و از آن استفاده کنید. البته در این زمینه باید به انواع مختلف برد ها هم توجه کنید چرا که بعضی برد ها را از سقف آویزان میکنند. بعضی ها روی دیوار نصب میشوند . ضمن اینکه کیت های هوشمند هم هستند که میتوان با آنها از یک برد عادی صفحه ای تعاملی و هوشمند ساخت.
بردی که میخرم چه نوع تکنولوژی داشته باشد ؟ برد های مگنت ، آی آر ، برد های مقاومتی ؟ همه اینها بسیار متفاوت عمل میکنند و استفاده از آنها نیز متفاوت است .


برد های آی آر و مقاومتی یک مزیت دارند آن هم اینکه با لمس انگشت و هرگونه فشار بر روی برد میتوان با آنها کار کرد. از این روز نیازی به قلم مخصوص برای اینکار نیست . ضمن اینکه استفاده از آنها در مدارس برای دانش آموزان جذاب تر است . در این میان برد های مقاومتی بخاطر خرابی زیادی که دارند استفاده از آنها منسوخ شده و رفته رفته رو به فراموشی میروند.
برد های مگنت اما از تکنولوژی الکترومغناطیسی بهره میبرند ، به همین خاطر استفاده از قلم مخصوص برای آنها لازم است. عیب این تکنولوژی این است که در صورت خراب شدم قلم باید یک جدید آنرا جایگزین کنید و طبیعتا از لذت کار با انگشت محروم هستید. اما باید این نکته را هم توجه داشت که دقت ترسیم در یک برد مگنت به مراتب بیشتر از برد آی آر است . آن هم بخاطر شبکه ریز توری شکل برد است که از حداکثر تعداد نقاط در یک اینچ بهره برده.

چه تعداد برد هوشمند نیاز دارید ؟ معمولا برای استفاده تجاری تعداد بردهای مورد نیاز انگشت شمار است چرا که در محیط تجاری معمولا در اتاقهای کنفرانس یک برد قرار داده میشود که برای ارائه کار به مشتری کاربرد دارد. در محیط آموزشی اما باید در هر کلاس یک برد قرار داده شود.

راهنمای خرید کیت هوشمند