کانال تلگرام فال و طالع بینی

در تمام بخش ها مدیر فعال ( با سابقه فعالیت در انجمن های دیگر ) می پذیریم ، با ما تماس بگیرید. انجمن پیچک

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: پرورش جسم (بر گرفته از كتاب تعليم وتربيت در اسلام)

کاربرفعال

آخرین بازدید
    جمعه ۲۷ فروردین ۹۵ [ ۱۰:۱۷]
    سطح
    1
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Three FriendsCreated Blog entryYour first Group1 year registered5000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    27
    سپاس ها
    993
    سپاس شده 663 در 420 پست

پرورش جسم (بر گرفته از كتاب تعليم وتربيت در اسلام)

پرورش جسم از نظر اسلاممسئله اول اين است كه آيا اسلام طرفدار پرورش جسم است يا طرفدار تضعيف جسم؟؟آيا اسلام طرفدار تن پروري است يا مخالف آن ؟؟(پرورش جسم، تعبير ديگرش تن پروري است).اينجا دو مطلب است،واين تعبيرات گاهي موجب اشتباه مي شود.اسلام طرفدار پرورش جسم است با اينكه مخالف تن پروري به مفهوم مصطلح ادبي آن است. آيا روش انسان از نظر اسلم بايد چنان باشد كه جسمش سالم باشد، حداكثر رشد را داشته باشد، بيماريها،آفتها،وآسيبها به آن وارد نشود؟ يا اسلام مي گويد:نه،جسم مثل خانه اي است كه هر چه انسان به ويراني اش كمك كند يا به حال خودش بگذارد بهتر است؟؟يك ساختمان را ،يك وقت شما رعايت مي كنيد، از باد و باران و برف حفظ مي كنيد و حداكثر كوشش را براي حفظش به عمل مي آوريد و يك وقت به حال خودش مي گذاريد،هر چه پيش آمدآمد،خراب هم شد اهميت ندارد.جاي شك و ترديد نيست كه تعليمات اسلام بر اساس حفظ و رشد و سلامت جسم است.علت حرمت بسياري از امور ، مضر بودن آنها به حال بدن است. يكي از مسلّّمات فقه اين است كه بسياري از امور به اين دليل تحريم شده اند كه براي جسم انسان ضرر دارند،*ويك اصل كلي براي فُُقهامطرح است كه هر چيزي كه محرز بشود كه براي جسم انسان مضر است ـ ولو هيچ دليلي از قرآن و عترت نداشته باشد ـ قطعا" حرام است. البته اين را هم مي گويند كه زيانها بعضي معتدُبه هستند و بعضي غير معتدٌبه يعني زيان آنقدر كم استكه قابل اعتناْ نيست. اسلام در تكاليف خود حَرَج ايجاد نمي كند؛ يعني اين مقدارها را از نظر اسلام تحريم نمي كنند، به صورت مكروه ذكر مي شود يا مي گويند تركش مستحب است. ولي اگر يك چيز زيانش قطعي باشد و مسلّم بشود كه زيان دارد، از نظر اسلم قطعاً حرام است .واگر فُقها در بعضي مسائل فتورا نداده باشند، از اين لحاظ است كه به جنبه مطلب واقف نيستند، يعني مطلب برايشان روشن نيست كه آيا واقعاًًضرر دارد ياندارد...... به طور كلي آن است كه هر چيزي كه زيان دارد حرام است. ممكن است يك فقيهي خودش قليان و سيگار هم بكشد، ولي او فكر نمي كند كه يك چيز پر ضرري است. اما فقيه ديگري كه به ضررهاي ايندو آگاهتر است و برايش محرز است كه واقعاًً كشيدن آنها صدمه زدن به بدن است ، عمر را كوتاه مي كند، به سلامت لطمه وارد مي آورد و خلاصه برايش محرزاست كه اعتياد به سيگار ضرر دارد، فتوا مي دهد كه حرام است.خود همين آقايان هم كه اعتياد دارند، وقتي مريض مي شوندو به طبيب مراجعه مي كنندو طبيب به آنها مي گويد سيگار ضرر دارد، مي گويند چونم طبيب گفته ، من شبهه مي كنم و ديگر حرام است و نمي كشم.اين اصلِِ كلي در اسلام است كه هر چيزي كه براي جسم انسان زيان داشته باشد حرام است.بنابراين پرورش جسم در حدود پرورش علمي ،بهداشت ، سلامت و تقويت جسم كه جسم نيرو بگيرد ، يك كمال است. مي دانيم همه كساني كه از نظر بدن نيرو مند بوده اند، اين نيرومندي برايشان كمال شمرده شده است. مثلاًاميرالمومنين نيرومند بوده و نيروي بدني داشته است و اين جز كمالات آن حضرت استن.
    ویرایش توسط 85946318 : یکشنبه ۲۸ مهر ۹۲ در ساعت ۲۱:۰۳
    گفتم چقدر احساس تنهاي ميكنم
    گفتي: من كه نزديكم( بقره آيه ي 186 )

2. 3 کاربر از پست مفید 85946318 سپاس کرده اند .

chichak (یکشنبه ۲۸ مهر ۹۲),nasim.h (یکشنبه ۲۸ مهر ۹۲),دنیای خاموش من (دوشنبه ۲۹ مهر ۹۲)

کاربرفعال

آخرین بازدید
    یکشنبه ۰۷ تیر ۹۴ [ ۱۵:۰۷]
    سطح
    1
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Created Blog entryYour first GroupCreated Album pictures5000 Experience Points1 year registered
    نوشته های وبلاگ
    90
    سپاس ها
    3,334
    سپاس شده 559 در 324 پست
    حالت من
    Ghafelgir
    اگه میشه ویرایش کن کمی بزرگتر بنویس ممنون
    حرفهایم.........
    دلخوریهایم........
    وتمام اشکهایم...........

بماند به من بگوبا اوچگونه میگذرد

که بامن نمی گذشت.....؟؟؟؟

4. 2 کاربر از پست مفید chichak سپاس کرده اند .

85946318 (یکشنبه ۲۸ مهر ۹۲),دنیای خاموش من (دوشنبه ۲۹ مهر ۹۲)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)