مهار آتش*سوزی در خط لوله پتروشیمی بندر امام/احتمال افزایش کشته*ها

حوادث - آتش*سوزی خط لوله مجتمع پتروشیمی بندر امام (ره) مهار شده این در حالی است که آمار دقیقی از تعداد کشته و مجروحان این حادثه در دست نیست.

مدیر بهداشت ایمنی محیط زیست شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با اعلام این*که آتش*سوزی در خط لوله تامین خوراک واحد پتروشیمی بندر امام(ره) امروز صبح مهار شده است، از احتمال افزایش کشته*های این حادثه خبر داد. قدرت*ا... نصیری با اعلام این*که ساعت 5.30 دقیقه صبح امروز آتش کنترل و بعد از آن مهار شد به ایسنا گفت: علت آتش*سوزی نشت گاز بوده است. البته وی با اشاره به این*که دلیل نشت گاز تاکنون مشخص نشده است، گفت: در ابتدا باید آب*های اطراف خط لوله تخلیه شود و بعد از آن بررسی*ها آغاز می*شود. به گفته*ی وی، برای ارائه*ی گزارش* اولیه از علت این حادثه حداقل دو روز زمان نیاز است. مدیر بهداشت ایمنی محیط زیست شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در مورد وضعیت مصدومان این حادثه نیز توضیح داد: یک نفر در دم جان باخت و شش نفر سر پایی درمان شدند. 9 نفر که حال دو تا سه نفر از آنها وخیم اعلام شده است، به بیمارستان اعزام شده*اند. نصیری در مورد هویت افراد آسیب*دیده این حادثه نیز گفت: تمامی آسیب*دیدگان آتش*نشان*های ایستگاه شماره دو پتروشیمی بندر امام خمینی (ره) بوده*اند. آتش سوزی پتروشیمی بندرامام 2 کشته و 15 زخمی برجای گذاشت
منوچهر حیاتی- فرماندار شهرستان ماهشهر نیز به ایرنا گفت: حادثه آتش سوزی واحد خوراک گازمایع ( NGL) پتروشیمی بندرامام درمجموع 2 کشته و 15 زخمی برجای گذاشت. مجروحان این حادثه برای مداوا دربیمارستانهای ماهشهر و اهواز بستری هستند.
واحد خوراک گاز مایع پتروشیمی بندرامام روزگذشته ( جمعه ) حوالی ساعت 15 دچار انفجار و آتش سوزی شد که پس ازگذشت 3 ساعت توسط ماموران آتش نشانی مهارگردید. واحد خوراک گازمایع واحد پتروشیمی بندرامام خمینی ( ره )گازمایع NGL900 دریافتی را جدا سازی و بین سایرواحد های پتروشیمی توزیع می کند. این واحد معمولا دور از فعالیت روزانه کارکنان پتروشیمی است و به همین خاطر کسی از آنها دچار تلفات جانی نشد.
سه کشته و 15 مجروح در حادثه آتش سوزی ماهشهر
سید اسدالله موسوی- رئیس مرکز فوریتهای پزشکی استان خوزستان- نیز دیشب به مهر گفت: در حادثه آتش سوزی که ساعت 16 و 15 دقیقه روز جمعه در پتروشیمی بندرامام خمینی(ره) رخ داد باعث شد که سه نفر از نیروهای امدادی منطقه در همان انفجار کشته شوند و 15 نفر دیگر مجروح شوند. در همان لحظه شنیدن این خبر به ستاد بحران کشور و سایر مسئولان اطلاع دادیم و حالت آماده باش کامل در این مرکز اعلام شد.
موسوی تصریح کرد: همچنین به کلیه آمبولانسهای مستقر در ماهشهر برای کمک به امدادگران پتروشیمی ماهشهر اطلاع دادیم که به محل حادثه اعزام شدند.
رئیس مرکز فوریتهای پزشکی استان خوزستان گفت: طبق اطلاع رسانی مرکز پزشکی ماهشهر، متاسفانه سه نفر از نیروهای این پتروشیمی در همان لحظه جان سپردند و 15 نفر دیگر مصدوم شدند. همچنین 9 نفر از حادثه دیدگان به بیمارستان سوختگی طالقانی اهواز برای مداوی بیشتر منتثقل و همچنین دو نفر دیگر به صورت سرپایی مداوا معالجه شدند.
گفته می شود لوله انتقال گار به پتروشیمی ماهشهر عصر دیروز دچار نشستی و سپس آتش سوزی کوچکی می شود که نیروهای امداد و آتش نشانی برای مهار آن وارد عمل می شوند ولی هنگام تجمع آنان لوله ناگهان منفجر می شود و اغلب نیروهای امدادی دچار سوختگی می شوند