سیر و پیاز ترکیبات خوشمزه خیلی از غذاهاست امااین خوشمزگی معمولاً به قیمت بدبو کردن دهانتان تمام می*شود. برای اینکهبفهمید چطور از شر این بدبو شدن دهان بعد از خوردن سیر و پیاز خلاصشوید، این مراحل را دنبال کنید.
مراحل
از غذاها و نوشیدنی*هایی که بوی سیر وپیاز را از بین می*برد استفاده کنید
۱ – از خردل استفاده کنید
یک قاشق چای*خوری خردل بردارید و آن را از داخل دور دهانتانبمالید و یک دقیقه بعد آن را تف کنید. بعد یک نصف قاشق چایخوری دیگر خردل برداشتهو آن را قورت دهید. این وارد معده*تان شده و بو را در بدنتان از بین می*برد.

۲ – برای تازه کردن بوی دهانتان غذاهای نعنادار بخورید
جعفری و نعنای تازه و چای نعنا می*تواند بوی سیر و پیاز رابه کلی از بین ببرد. آدامس*های نعنایی هم برای تازه کردن بوی دهانتان عالی است.

۳ – برای مقابله با این بو سبزیجات بخورید
پوره سیب*زمینی، قارچ، لیمو و هویج هم می*تواند بوی دهانتانرا بهتر کنند. اگر غذایی که می*خورید مقدار زیادی سیر یا پیاز در خود دارد، خیلی بهتراست که بعد از آن بلافاصله از این سبزیجات مصرف کنید.

۴ – یک تکه نان بخورید
کمبود کربوهیدرات هم می*تواند موجب بدبو شدندهان شود، از این رو همراه با غذایتان از نان استفاده کنید.

۵ – آدامس بجوید
اضافه کردن به بزاق دهانتان یکی از راه*ها از بین بردنبوی بد دهان است. جویدن آدامس، به ویژه آدامس دارچینی، بوی بد دهانتان را نابود می*کند.۶ – مایعات بنوشید
چای سبز، لیموناد و آب هم می*تواند برای بهتر کردن بویدهانتان موثر باشد.
از درمان بهداشتی استفاده کنید۱ – دندان*هایتان را مسواک بزنید
اگر به طور مداوم از سیر یا پیاز در غذاهایتان استفاده می*کنید،یک مسواک و خمیردندان سفری همراه خود داشته باشید. مسواک زدن دندان*ها تنها راهمطمئن برای بهبود بوی دهانتان است. حداقل برای ۲ دقیقه مسواک زدنتان را طول دهید.
۲ – از شوینده*های دهان استفاده کنید
شوینده دهان را به مدت ۳۰ ثانیه در دهانتان بچرخانید.
۳ – از نخ*دندان استفاده کنید
لای کلیه دندان*هایتان را با نخ*دندان تمیز کنید. بهتر استاین کار را بعد از هر وعده غذایی انجام دهید.
۴ – از تمیزکننده زبان استفاده کنید
تارهای روی زبان شما همه ذرات کوچک و باکتری*ها را به خودجذب می*کند. بعد از صرف غذا، زبانتان را با تمیزکننده زبان یا مسواک تمیز کنید.
۵ – آب غرغره کنید
آب زیر لثه*ها و بین دندان*هایتان را تمیز می*کند. اگر بااین روش*ها نتوانستید غذا را از دهانتان بیرون بیاورید و بوی بد را از بین ببرید،ممکن است عفونتی در دهانتان وجود داشته باشد.
نکات_ گاهی*اوقات بوی سیر می*تواند بهمنافذ پوستتان هم نفوذ کرده و حتی لباس*هایتان هم بو بگیرد. استفاده از یک اسپریبدن یا عطر خوب هم می*تواند مفید باشد._ به جای سیر یا پیاز پودرشده، بهتر استاز سیر و پیاز تازه استفاده کنید._ بوی بد دهان ناشی از سیر و پیاز بهمرور زمان هم از بین می*رود