بنزین تا شب عید گران نمی*شود/ تغییر سهمیه*ها فعلا منتفی است

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور از تثبیت قیمت بنزین تا پایان سال جاری خبر داد و اعلام کرد: فعلا برنامه ای برای تغییر سهمیه بنزین نیمه یارانه ای خودروها وجود ندارد و سهمیه بنزین آذر مطابق با روال گذشته فردا شب به کارت های سوخت واریز می*شود.


به گزارش نامه نیوز به نقل از مهر، با وجود افزایش مصرف بنزین از ابتدای سالجاری و تاکید مسئولان وزارت نفت در چند هفته گذشته نسبت به اصلاح و منطقی شدن قیمت بنزین و سایر حامل*های انرژی اما بهای بنزین تا پایان سالجاری افزایش نمی یابد.

سید مجتبی شفیعی درباره آخرین تصمیم گیری*های دولت درباره افزایش قیمت بنزین، گفت: بر اساس آخرین بحثی که در وزارت نفت مطرح شده، قیمت سوخت تا پایان سالجاری تغییری نخواهد کرد.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اعلام اینکه در حال حاضر هیچ برنامه*ای برای تغییر در قیمت بنزین خودروها نداریم، در خصوص احتمال تغییر سهمیه*های بنزین هم توضیح داد: فعلا تغییری سهمیه های بنزین خودروها اعمال نخواهد شد.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه سهمیه بنزین 400 تومانی خودروها برای آذر ماه سالجاری همچون گذشته واریز خواهد شد، بیان کرد: هرگونه تغییر در سهمیه*ها و یا افزایش قیمت بنزین و سوخت توسط دولت اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش مهر، از این رو آخرین سهمیه بنزین نیمه یارانه*ای پائیز تا ساعت 24 امشب پنج شنبه 30 آبان ماه به کارت*های هوشمند سوخت واریز می*شود.

برای آذر ماه امسال هر لیتر بنزین نیمه یارانه*ای با قیمت 400 تومان و بنزین آزاد با نرخ 700 تومان عرضه می شود ضمن آنکه 25 لیتر بنزین به کارت سوخت موتورسیکلت**ها با نرخ نیمه یارانه*ای اختصاص می یابد.

در سومین ماه فصل پائیز سهمیه بنزین آزاد خودروهای شخصی بدون محدودیتی، در صورت اتمام سهمیه بنزین نیمه یارانه*ای 400 تومانی خودروها از طریق کارت هوشمند سوخت خودرو قابل برداشت است.

در همین حال با توجه به آغاز توزیع بنزین با استاندارد یورو 4 اتحادیه اروپا در برخی از کلانشهرها همچون تهران، اراک، کرج و اهواز، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده*های نفتی اعلام کرد: با وجود افزایش هزینه*های تولید اما تا اطلاع ثانوی بنزین اروپایی با قیمت*های مصوب و تکلیفی دولت در جایگاه*ها عرضه خواهد شد.