دریاچه های زیادی در کره ی زمین وجود دارند که به دلایل گوناگون به عنوان یک جاذبه شناخته می شوند اما در این میان 5 دریاچه وجود دارد که ویژگی های بی نظیر آنها، این دریاچه ها را از سایر دریاچه ها متمایز می کنند. حال نگاهی کوتاه به این 5 دریاچه می اندازیم.

1_. دریاچه «هیلر» در سنگال
رنگ دریاچه هیلر به رنگ صورتی است. این دریاچه زیبا در کشور سنگال قرار داشته و در سال 1802 توسط اهالی منطقه کشف شد.

2_دریاچه «نگاکورو» در نیوزلند
این دریاچه به رنگ سبز است و دانشمندان دلیل این رنگ سبز را وجود میزان بسیار بالای اکسید گوگرد و آهن است.


3. دریاچه «لاگونا» در ایالت کلورادو آمریکا
براساس تغییر زمان و درجه دما رنگ این دریاچه از قرمز به ارغوانی تغییر میکند. لاگونا دریاچه آب شور کم عمقی است که میانگین عمق آن به 35 سانتیمتر میرسد. دمای هوا در شب در این دریاچه به زیر 20 درجه میرسد و لاگونا را باید یکی از مهمترین زیستگاههای فلامینگوها در آمریکا برشمرد.


4.دریاچه «ووهوا» در چین
دریاچه ووهوا از جمله زیباترین دریاچههای جهان است که رنگ آن از زرد به سبز تیره و سپس آب آن به آبی تغییر رنگ میدهد. نکته جالب اینجاست که آب این دریاچه در زمستان یخ نمیزند، درحالی که تمام دریاچههای همجوار آن منجمد میشوند و این نشان میدهد که در این دریاچه چشمههای آب گرم نیز وجود دارد.5.دریاچه «کریتر لیک» در جزیره فلوریس اندونزی
این دریاچه در واقع متشکل از سه دریاچه است که صخرههای طبیعی آنها را از یکدیگر جدا میکنند و هر دریاچه رنگ مخصوص به خود را دارد. اما زیباترین دریاچه دارای رنگ آبی است.