رئیس کمیسیون امنیت*ملی و سیاسـت*خارجی مجلس، با بیان اینکه آمریکا با قرار دادن تعدادی از شرکت*های ایرانی در لیست تحریم، توافقات هسته*ای ژنو را نقض کرد، گفت:ما باید با اتخاذ تصمیمات لازم به فعالیت*های صلح*آمیز خود در کشور شتاب بیشتری دهیم.

علاء*الدین بروجردی، با اشاره به قرار گرفتن تعداد دیگری از شرکت*ها و شخصیت*های ایرانی و غیر ایرانی در لیست تحریم* به بهانه فعالیت*های هسته*ای، از سوی* آمریکا، گفت: به طور حتم اقدام اخیر آمریکا در قرار دادن نام تعدادی از شرکت*ها و نهادهای ایرانی در لیست تحریم، نقض آشکار توافقات هسته*ای ژنو است و مقامات این کشور نشان دادند که قابل اعتماد نیستند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اقدام اخیر آمریکا نشان داد که عملا امروز این کشور علی*رغم ادعای ابرقدرتی خود در دنیا، دنباله*روی لابی*های صهیونیسم بوده و نمی*تواند در امور و سیاست*های خود به صورت مستقل عمل کند.

وی با حمایت از اقدام امروز وزارت امور خارجه برای بازگرداندن هیات مذاکره کننده هسته ای جمهوری اسلامی ایران از مذاکرات کارشناسی ایران و 1+ 5 در وین اتریش، گفت: این اقدام وزارتخانه تصمیم منطقی و انقلابی بود اما این وزارتخانه باید بداند که ملت ایران و نمایندگان مجلس نسبت به منافع ملی، حقوق ایران در عرصه هسته*ای و خون شهدای هسته*ای عقب*نشینی نخواهند کرد و انتظار می*رود که تیم مذاکره*کننده هسته*ای با قاطعیت از منافع ملی دفاع کند.

رئیس کمیسیون امنیت*ملی و سیاست*خارجی مجلس، با تأکید بر اینکه آینده مذاکرات هسته*ای به عملکرد کشورهای غربی به*ویژه آمریکا بستگی دارد، تصریح کرد: با توجه به رویکرد خصمانه این کشور و نقض توافقات ژنو نمی*توان به آینده روند مذاکرات هسته*ای نگاه خوشبینانه*ای داشت و عملا ما باید با اتخاذ تصمیمات لازم به فعالیت*های صلح*آمیز خود در کشور شتاب بیشتری دهیم.