دلیل سانحه شهربازی شورابیل اعلام شد؛پیمانکار مقصر اصلی

حوادث - چهارم مرداد ماه جاری شکسته*شدن یک دستگاه رنجر در مجتمع تفریحی «شورابیل» اردبیل سبب مرگ یک نفر و جراحت سه نفر دیگر شده بود که پیمانکار مقصر اصلی این حادثه شناخته شد.

نظام*الدین برزگری - رئیس سازمان ملی استاندارد ایران- با اشاره به این*که در حادثه شهربازی شورابیل اردبیل پیمانکار مقصر اصلی بوده است، به ایسنا گفت: به پیمانکار 40 روز مهلت داده شده بود که نقص شهربازی برطرف کند، اما پیمانکار این کار را نکرد. شرکت بازرسی قبل از این سانحه از شهربازی شورابیل اردبیل بازدید و اشکالات آن*را اعلام کرده بود.
وی افزود: این شهربازی به دلیل داشتن نواقص جزئی پلمپ داشت، اما پیمانکار تعهد محضری داد که ظرف 40 روز مشکلات این شهربازی برطرف می*کند اما نه تنها این کار را نکرد، بلکه از شهربازی در این مدت بهره*برداری هم کرد.
برزگری با بیان این*که سازمان استاندارد از طریق ادارات استانی خود نظارت بر استاندارد شهربازی*های کشور را تشدید کرده است، گفت: امسال به ویژه در شهر تهران برنامه*های ویژه*ای برای برخورد با شهربازیهای غیراستاندارد و پلمپ آن اجرا شده و می*شود.
چهارم مرداد ماه امسال شکسته شدن یک دستگاه رنجر در شهربازی شورابیل باعث مرگ یک تن شد. این سانحه در حالی رخ داد که پیشتر نسبت به بحرانی بودن وضعیت تجهیزات شهربازی شورابیل هشدارهایی داده شده بود. در سانحه*ای مشابه* نیز در یکی از شهربازیهای قم چندی پیش یک تن جان خود را از دست داد.

طبق ماده 9 قانون اصلاح مجموعه قوانین و مقررات استاندارد ایران، شهربازی مشمول مقررات استاندارد اجباری است و با توجه به مغایرتهای ذکر شده، بهره*برداری از تجهیزات فوق ممنوع است و هرگونه خسارات وارده مالی و یا جانی به عهده آن مدیریت است.