یکی از مدیران اپل اعلام کرد:

جابز در فکر ساخت آی*پد مینی بود

نرم افزار - یکی از مدیران اپل طی ایمیلی فاش کرد که استیو جابز نظر مثبتی در مورد ساخت آی*پد مینی برای رقابت با تبلت*های ارزان قیمت گوگل و آمازون داشت.

ادی کیو، نایب رئیس اپل با ارسال ایمیلی به چند تن از مدیران ارشد این شرکت از جمله مدیر نرم افزاری ارشد و مدیر بازاریابی ارشد اپل از علاقه استیو جابز به ساخت یک تبلت کوچک خبر داد.
در این ایمیل آمده است: «وقتی متوجه شدم سامسونگ قصد دارد یک تبلت 7 اینچی بسازد، به این فکر افتادم که ما هم باید چنین تبلتی تولید کنیم. بنابراین چندین و چند بار این مساله را با استیو در میان گذاشتم و او آخرین بار نسبت به این ایده خیلی مشتاق به نظر می*رسید. به این نتیجه رسیدم چک کردن ایمیل*ها، خواندن کتاب*های الکترونیکی، تماشای تصاویر ویدئویی و گشت و گذار در اینترنت و شبکه*های اجتماعی روی یک نمایشگر 7 اینچی واقعا جذاب است. البته وب گردی نقطه ضعف یک تبلت 7 اینچی است، ولی این مساله چندان اهمیت ندارد.»
این درحالی است که جابز حدود 9 ماه پیش از فوت خود، در کنفرانسی در مورد ساخت آی*پد مینی گفته بود: «یک تبلت 7 اینچی از نظر فیزیکی برای کاربران دست و پاگیر است. این اندازه باعث می*شود لمس و ضربه نوک انگشتی روی نمایشگر به کار دشواری تبدیل شود. از این گذشته اندازه 10 اینچی آی*پد است که باعث جذابیت بسیاری از برنامه*ها روی این تبلت می*شود.
دعوی حقوقی سامسونگ و اپل بر سر حق امتیازهای انحصاری بار دیگر بالا گرفته است. این درحالیست که سامسونگ و اپل روی هم بیش از نیمی از سهم بازار موبایل دنیا را به خود اختصاص داده*اند. باارزش*ترین شرکت فناوری دنیا اپل را به کپی*برداری از قابلیت*ها و طراحی آی*پد و آیفون متهم کرده و علاوه بر ادعای خسارت چند میلیون دلاری، انتظار دارد فروش محصولات سامسونگ در آمریکا ممنوع شود. در مقابل سامسونگ هم مدعی شده است که اپل قوانین کپی*رایت را زیر پا گذاشته و فناوری*های انحصاری بی سیم این شرکت را در محصولاتش مورد استفاده قرار داده است.