رئیس یگان حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری و اجرای حکم یک شکارچی سابقه*دار خبر داد که مبادرت به توزیع گوشت گراز به جای بزکوهی بین مشتریان خود می*کرد.
به گزارش بی باک به نقل از فارس، جمشید عبدی*پور با اشاره به اجرای حکم یکی از شکارچیان سابقه*دار در کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: این فرد که سوابق متعددی در شکار غیرمجاز داشت و نیز به دلیل تهدید محیطبانان به سه سال حبس تعزیری و 5 سال تبعید به یکی از شهرستان*های استان فارس محکوم شد.

رئیس یگان حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: در آخرین مورد لاشه یک راس کل وحشی، یک قلاده گرازش وحشی و یک قلاده تشی نزد فرد مذکور کشف و ضبط شد.

عبدی*پور یادآور شد: طی عملیات نامحسوس از سوی یگان حفاظت محیط زیست و نیز اعترافات این فرد مشخص شد که این شکارچی اقدام به توزیع گوشت گزار بین برخی افراد با نام گوشت بزکوهی می*کرد.

گوشت*هایی با نام بزکوهی و با طعم گراز وحشی

وی بیان کرد: با توجه به حساسیت موضوع گوشتی را که این فرد با نام گوشت بزکوهی بین مشتریانش توزیع می**شد برای آزمایش به شیراز فرستادیم که مشخص شد که گوشت گراز وحشی است.

رئیس یگان حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد از وجود برخی خرافات و تفکرات غلط بین افراد در سطح جامعه مبنی بر درمانگر بودن گوشت حیوانات وحشی به عنوان عامل بروز چنین مواردی نام برد و افزود: متاسفانه وجود چنین طرز تفکر غلط در سطح جامعه تنها به ضرر حیات وحش و افراد ناآگاه است.

وی تصریح کرد: جای تاسف است که به رغم وجود صحه گذاشتن دانشمندان و مراکز علمی بر وجود انگل*ها و امراض گوناگون در گوشت حیوانان وحشی برخی هنوز گرفتار خرافاتی مبنی بر خواص درمانی گوشت وحوش اصرار دارند.

عبدی*پور اضافه کرد: خوشبختانه با تلاش و جدیت محیطبانان و اشاعه فرهنگ زیست محیطی در بین اقشار مختلف جامعه عرصه بر شکارچیان غیرمجاز تنگ*تر می*شود.

سودجویانی که از سادگی برخی مردم سوء استفاده می*کنند

وی از مردم خواست تا فریب سودجویان را نخورند و اگر مشاهده کردند که کسی در جایی اقدام به فروش گوشت وحوش می*کند در اسرع وقت موضوع را با ادارات محیط زیست محل خود در میان بگذارند.

رئیس یگان حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تا مادامی که چنین طرز تفکر اشتباهی در مورد درمانگر بودن گوشت و اعضای بدن حیات وحشی وجود داشته باشد برخی سودجویان نیز برای رسیدن به نیات شوم خود دست به هر کاری می*زنند.

عبدی*پور عنوان کرد: تقاضای ما از رسانه*ها و به خصوص صدا و سیما این است که در این زمینه تلاش بیشتری به خرج دهند و مردم هرچه بیشتر با اهمیت حیات وحش و محیط زیست آشنا کنند.

وی با اشاره به اینکه محیط زیست و یگان حفاظت از تمام توان خود برای صیانت از حیات وحش در هر نقطه*ای از استان تلاش خواهند کرد، افزود: شکارچیان و منفعت*طلبان بدانند که هیچ حاشیه امنی برای آنها وجود ندارد و عاقبت کار دستگیری و زندان خواهد بود.