کانال تلگرام فال و طالع بینی

در تمام بخش ها مدیر فعال ( با سابقه فعالیت در انجمن های دیگر ) می پذیریم ، با ما تماس بگیرید. انجمن پیچک

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: هزینه* هر ثانیه تبلیغ در تلویریون

 1. #1
  کاربرفعال

  آخرین بازدید
  شنبه ۲۲ دی ۹۷ [ ۰۹:۵۱]
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  2,238
  امتیاز
  40,993
  سطح
  1
  Points: 40,993, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  دستاوردها:
  Three FriendsOverdriveCreated Blog entryTagger First Class25000 Experience Points
  نوشته های وبلاگ
  51
  سپاس ها
  919
  سپاس شده 3,977 در 1,818 پست
  حالت من
  Khejalati

  هزینه* هر ثانیه تبلیغ در تلویریون


  امروزه بسیاری از افراد برای فروش کالاهای خود و یا تجارت از ابزارهای تبلیغاتی استفاده می*کنند. بیلبورد، تراکت، توزیع سی دی و ... همگی جزء ابزارهایی است که در سطح جامعه برای فروش کالا استفاده می شود.
  به گزارش شریان نیوز، امروزه بسیاری از افراد برای فروش کالاهای خود و یا تجارت و ارائه خدمات از ابزارهای تبلیغاتی استفاده می*کنند.نصب بیلبورد، پخش تراکت، توزیع سی دی و نمونه کار و ... همگی جزء ابزارهایی است که در سطح جامعه برای فروش کالا و خدمات استفاده می شود.
  اما امروزه مهمترین ابزار برای تبلیغات، رسانه ملی و صدا و سیماست. رادیو و به ویژه تلویزیون به دلیل اینکه مخاطب بسیار بالایی دارد بیشتر مورد توجه افرادی قرارگرفته که به دنبال تجارت و ارائه خدمات هستند.
  اما در اینجا این سوال مطرح می*شود که هزینه پخش هر آگهی چقدر است؟
  انواع آگهی در قراردادهای سازمان صداوسیما شامل «گزارش آگهی» (رپورتاژ)، «حک آرم»، «دعوت به تماشا»، «زیرنویس»، «بین برنامه» و «بعد از برنامه» است که صداوسیما مقررات بسیار مفصلی هم درباره نوع نشان*دادن آن*ها دارد .
  هر برنامه در رادیو و تلویزیون دارای یک «طبقه» است که هزینه تبلیغات نیز با توجه به همین طبقه در هر برنامه مشخص می*شود. هزینه پیام*های بازرگانی بر اساس قیمت پایه هر ثانیه در هر طبقه و ضریب ماه*های سال، مشخص می*شود. مثلا در شبکه اول سیما، در مهر ۹۲، برنامه ساعت هفت صبح دارای طبقه ۲۰ است و برنامه ترکیبی ساعت ۱۶:۴۵، دارای طبقه ۱۷ است.
  در انتهای هر سال، اداره کل بازرگانی صداوسیما قیمت پایه هر ثانیه آگهی در هر طبقه را برای سال بعد مشخص می*کند. این قیمت پایه در هر ماه از سال، به جز فروردین، *درصدی نیز افزایش می*یابد که بیشترین آن مربوط به ماه اسفند با ۶۰*درصد افزایش قیمت پایه آگهی نسبت به فروردین*ماه است.

  هر ثانیه آگهی در تلویزیون ایران در طبقه یک، دو* هزار تومان و در طبقه ۳۵ که بالاترین طبقه آگهی*هاست، یک* میلیون* و۸۰* هزار* تومان قیمت دارد. البته برای برخی از برنامه*های بسیار پرمخاطب، به آخرین طبقه، *درصدی هم اضافه می*شود.
  این روزها، گران*ترین آگهی به برنامه ورزشی «۹۰» تعلق دارد که هر ثانیه آن هشت* میلیون* و ۱۴۳*هزار و ۲۰۰ *تومان قیمت دارد.
  در هر دو نوع قرارداد یک و دو که در اداره کل بازرگانی وجود دارد، هزینه هر ثانیه رپورتاژ در یک برنامه بین ۶۰ تا ۷۰* درصد نرخ طبقه آن برنامه است. قیمت هر ثانیه حک آرم شرکت*ها در یک برنامه ۵۰* درصد نرخ طبقه آن است. قیمت دعوت به تماشای برنامه*ها بسته به قبل، بین یا بعد برنامه متفاوت است و بین ۸۰* درصد تا دو برابر نرخ طبقه برنامه*هاست. نرخ هر ثانیه زیرنویس در یک برنامه به اندازه نرخ طبقه همان برنامه است. قیمت آگهی*های بین برنامه، بین یک و نیم تا دو برابر نرخ طبقه همان برنامه است.

  البته در اینجا موضوع دیگری نیز قابل توجه است و آن هم پخش برخی تبلیغات مضر است.
  هرچند که اصل‏ یکصد و هفتاد و پنجم‏ قانون اساسی می گوید که*در رسانه‏ های‏ گروهی‏( رادیو و تلویزیون‏ ) آزادی‏ انتشارات‏ و تبلیغات‏ طبق‏ موازین* اسلامی‏ باید تأمین‏ شود، اما قرارهم نیست تبلیغاتی که برای جامعه مضر است پخش شود.
  سال*هاست که صداوسیما با انتقاد مشابهی درباره مضر بودن برخی کالاهایی که تبلیغ می*کند مواجه است. تبلیغاتی که اگر این سازمان بخواهد از آن چشم بپوشد باید فقط در بخش سیما از روزی 1 میلیارد تومان خداحافظی کند. از دیدگاه تبلیغات، کودکان طعمه*هایی عالی به شمار می روند. آنها زیاد تلویزیون نگاه می*کنند، پول توجیبی زیادی خرج می*کنند، با مادر*هایشان به خرید می*روند و برای خرید آخرین تولید خوراکی و یا دیگر اقلامی که دوست دارند، آنها را تحت فشار می گذارند. در اروپا به تدریج قوانین منع تبلیغات برای کودکان فراگیر می*شود. مخالفان ادعا می*کنند که کودکان هنوز تجربه لازم برای تمیز تبلیغات از برنامه*سازی واقعی را ندارند.

  «لارم مارن»، مشاور عالی وزارت فرهنگ و سوئد می*گوید: «کودکان توان درک موضوع تبلیغات را ندارند و تبلیغات*چی*ها نیز از کودکی و ناپختگی آنها سوءاستفاده می*کنند».

  آمارها می*گوید ۷۰ درصد کودکان از تبلیغات در نحوه رفتار خوب تاثیر می گیرند. ۶۰ درصد والدین از تمایل کودک به خرید اجناس تبلیغ شده سخن گفته اند. ماده ۱۲ بند ۱۰ نیز تصریح کرده که تبلیغ کالای بازرگانی و خدمات تجارتی در کودکستان ها، دبستا ن های و دبیرستان ها ممنوع است.

  به طور کلی می*توان گفت که این سازمان درآمد خوبی از تبلیغات درتلویزیون دارد اما این مسئله نباید فراموش شود که سلامت فکری و جسمی کودکان نسبت به سود حاصل از تبلیغات ارجحیت پیدا کند و اینکه این هزینه ها در کجا و صرف انجام چه اموری می*شود؟!
  هـــی فــلانـــی!!!
  از مـن کــــه گذشــــت!!!!
  امــا بــدان تــو تــا آخـــر عــمــر درگیـــر مــن خــواهــی بـــود
  و تــظاهــر میکنــی نیستـــی.
  مقایســـه تـــو را از پـــا در خواهـــد آورد،
  مـــن مـــیدانــم بـــه کجـــای قلبـــت شلــیک کـــرده ام...

 2. #2
  کاربرفعال

  آخرین بازدید
  شنبه ۲۲ دی ۹۷ [ ۰۹:۵۱]
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  2,238
  امتیاز
  40,993
  سطح
  1
  Points: 40,993, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  دستاوردها:
  Three FriendsOverdriveCreated Blog entryTagger First Class25000 Experience Points
  نوشته های وبلاگ
  51
  سپاس ها
  919
  سپاس شده 3,977 در 1,818 پست
  حالت من
  Khejalati
  موسیقی ایرانیان – خانه هنر (سینما و تلویزیون) /دانا نوشت: در انتهای هر سال، اداره کل بازرگانی صدا و سیما قیمت پایه هر ثانیه آگهی در هر طبقه را برای سال بعد مشخص می*کند.

  این قیمت پایه در هر ماه از سال، به جز فروردین، *درصدی نیز افزایش می*یابد که بیشترین آن مربوط به ماه اسفند با ۶۰* درصد افزایش قیمت پایه آگهی نسبت به فروردین است. هر ثانیه آگهی در تلویزیون ایران در طبقه یک، دو* هزار تومان و در طبقه ۳۵ که بالاترین طبقه آگهی*هاست، یک* میلیون* و ۸۰* هزار* تومان قیمت دارد. البته برای برخی از برنامه*های بسیار پرمخاطب، به آخرین طبقه، *درصدی هم اضافه می*شود. این روزها، گران*ترین آگهی به برنامه ورزشی ۹۰ تعلق دارد که هر ثانیه آن هشت* میلیون* و ۱۴۳* هزار و ۲۰۰ *تومان قیمت دارد. در هر دو نوع قرارداد یک و دو که در اداره کل بازرگانی وجود دارد، هزینه هر ثانیه رپورتاژ در یک برنامه بین ۶۰ تا ۷۰* درصد نرخ طبقه آن برنامه است. قیمت هر ثانیه حک آرم شرکت*ها در یک برنامه ۵۰* درصد نرخ طبقه آن است. قیمت دعوت به تماشای برنامه*ها بسته به قبل، بین یا بعد برنامه متفاوت است و بین ۸۰* درصد تا دو برابر نرخ طبقه برنامه*هاست. نرخ هر ثانیه زیرنویس در یک برنامه به اندازه نرخ طبقه همان برنامه است. قیمت آگهی*های بین برنامه، بین یک و نیم تا دو برابر نرخ طبقه همان برنامه است. البته در اینجا موضوع دیگری نیز قابل توجه است و آن هم پخش برخی تبلیغات مضر است. هر چند که اصل‏ یکصد و هفتاد و پنجم‏ قانون اساسی می*گوید که* در رسانه‏*های‏ گروهی‏ (رادیو و تلویزیون‏) آزادی‏ انتشارات‏ و تبلیغات‏ طبق‏ موازین* اسلامی‏ باید تأمین‏ شود، اما قرار هم نیست تبلیغاتی که برای جامعه مضر است پخش شود. سال*هاست که صدا و سیما با انتقاد مشابهی درباره مضر بودن برخی کالاهایی که تبلیغ می*کند مواجه است. تبلیغاتی که اگر این سازمان بخواهد از آن چشم بپوشد باید فقط در بخش سیما از روزی 1 میلیارد تومان خداحافظی کند. از دیدگاه تبلیغات، کودکان طعمه*هایی عالی به شمار می*روند. آنها زیاد تلویزیون نگاه می*کنند، پول توجیبی زیادی خرج می*کنند، با مادر*هایشان به خرید می*روند و برای خرید آخرین تولید خوراکی و یا دیگر اقلامی که دوست دارند، آنها را تحت فشار می*گذارند. در اروپا به تدریج قوانین منع تبلیغات برای کودکان فراگیر می*شود. مخالفان ادعا می*کنند که کودکان هنوز تجربه لازم برای تمیز تبلیغات از برنامه*سازی واقعی را ندارند. لارم مارن مشاور عالی وزارت فرهنگ و سوئد می*گوید: کودکان توان درک موضوع تبلیغات را ندارند و تبلیغات*چی*ها نیز از کودکی و ناپختگی آنها سوءاستفاده می*کنند. آمارها می*گوید ۷۰ درصد کودکان از تبلیغات در نحوه رفتار خوب تاثیر می*گیرند. ۶۰ درصد والدین از تمایل کودک به خرید اجناس تبلیغ *شده سخن گفته*اند.
  هـــی فــلانـــی!!!
  از مـن کــــه گذشــــت!!!!
  امــا بــدان تــو تــا آخـــر عــمــر درگیـــر مــن خــواهــی بـــود
  و تــظاهــر میکنــی نیستـــی.
  مقایســـه تـــو را از پـــا در خواهـــد آورد،
  مـــن مـــیدانــم بـــه کجـــای قلبـــت شلــیک کـــرده ام...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •