گوگل در اقدامی اخلاق*ستیزانه، با قرار دادن یک لوگوی معنادار نسبت به محدودیت*های المپیک زمستانی روسیه علیه هم*جنس*بازان، اعتراض کرد.به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز؛ مرورگر گوگل در اقدامی اخلاق*ستیزانه، با قرار دادن یک لوگوی معنادار نسبت به محدودیت*های المپیک زمستانی روسیه برای هم*جنس*بازان، اعتراض کرد.

از روز پنجشنبه که المپیک زمستان سوچی در روسیه آغاز به کار کرد، گوگل در لوگوی نسخه روسی خود تصویری از شش ورزش اسکی، هاکی روی یخ، بازی کرلینگ، سورتمه*سواری، پاتیناژ و اسنوبوردیینگ را در زمینه*ای رنگین*کمانی که نماد گروه*های حامی هم*جنس*بازی است، منتشر کرد.

در پایین لوگو نیز گوگل شعاری از منشور المپیک را قرار داده که می*گوید: «انجام ورزش، حق هر انسانی است. هر فرد باید امکان انجام ورزش را داشته باشد، بدون هر نوع تبعیضی.»

این اقدام گوگل، کاملا در راستای مشروعیت*بخشی به عمل ناپسند و غیرانسانی لواط قلمداد می*شود.

ولادیمیر پوتین، رئیس*جمهور روسیه پیش از مسابقات، مخالفت تلویحی خود با حضور هم*جنس*بازان در المپیک زمستانی سوچی را اعلام کرده بود.

در روسیه، قانون ممنوعیت تبلیغ روابط جنسی نامتعارف، حاکم است.

طبق این قانون، حتی اگر قهرمانان المپیک نیز در گفتگو با رسانه*ها سخنی در حمایت از گروه*های هم*جنس*باز بیان کنند، به زندان یا جریمه سنگین محکوم خواهند شد.

البته به غیر از گوگل، دیگر شرکت*های تجاری آمریکایی نیز نسبت به محدودیت*های روسیه علیه هم*جنس*بازان، موضع گرفته*اند.

شرکت مخابراتی ای.تی.اند.تی AT&T هفته گذشته رسما این قانون روسیه را به باد انتقاد گرفت.

البته حامیان مالی المپیک زمستانی همچون کوکاکولا، ویزا، سامسونگ و مک*دونالدز تاکنون در این باره سکوت کرده*اند.