سال 1392 در حالی به واپسین روزهایش نزدیک می شود که حوادث تلخ زیادی در آن به وقوع پیوست. گزارش زیر، برخی از رویدادهایی است که در آن تعدادی از هموطنان جان خود را از دست دادند. زلزله، وقوع چند تصادف تلخ، غرق شدگی و ... از بین اخبار سازمان پزشکی قانونی است.
گروه اجتماعی - سازمان پزشکی قانونی در دوران مدیریت جدید پویاتر از گذشته نسبت به ارائه آمار و ارقام مربوط می کند که می تواند برای آگاهی مسئولان و سازمان مورد توجه واقع شود و بدینلوسیه می توان تمهیدات لازم را برای پیشگیری از حوادث مشابه اندیشید. این اقدام سازمان پزشکی قانونی بسی جای تقدیر دارد و امید است در سال جدید نیز همین رویه ادامه یابد.
به گزارش بولتن نیوز، در همین راستا روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور گزارش داد: سال 1392 در حالی به واپسین روزهایش نزدیک می شود که حوادث تلخ زیادی در آن به وقوع پیوست. گزارش زیر، برخی از رویدادهایی است که در آن تعدادی از هموطنان جان خود را از دست دادند. زلزله، وقوع چند تصادف تلخ، غرق شدگی و ... از بین اخبار سازمان پزشکی قانونی است.

وقوع دو زلزله در استان بوشهر
در فروردين و آذر ماه سال گذشته دو زمين لرزه در استان بوشهر اتفاق افتاد زلزله اول در منطقه دشتي بود كه 35 كشته در پي داشت و زلزله دوم در منطقه برازجان موجب مرگ هفت نفر از هموطنان شد. در اين دو حادثه پزشكي قانوني نسبت به تعيين هويت اجساد به جاي مانده و صدور گواهي فوت براي آنان اقدام كرد.


مرگ 654 نفر از اتباع بيگانه در حوادث رانندگي 92

امسال گزارش مرگ اتباع بیگانه خصوصاً در سواری هایی که بیش از 14 نفر را به صورت قاچاق جابجا می کردند انعکاس زیادی پیدا کرد. مرگ 14 تبعه افغان بر اثر برخورد پژوي حامل اين افراد به يك دستگاه پرايد در محور سراوان در ارديبهشت ماه اتفاق افتاد. در حادثه ديگري كه آذر ماه 92 در ورودي شهر نايين اتفاق افتاد 15 نفر جان خود را از دست دادند كه 13 نفر از آنان تبعه افغان و سرنشين يك خودروي پژو بودند.


سه حادثه رانندگی بزرگ برای اتوبوس ها

در سال گذشته متأسفانه شاهد حوادث رانندگي در چندين دستگاه اتوبوس مسافربري بوديم كه منجر به مرگ تعداد قابل توجهي از هموطنان شد. از جمله اين حوادث مرگ 17 نفر در سانحه رانندگي برخورد يك دستگاه اتوبوس مسافربري با يك دستگاه كاميون در محور اهواز ـ هفتگل بود. این حادثه در ارديبهشت ماه اتفاق افتاد.

تصادف ديگر سانحه آتش*سوزي اتوبوس اسكانيا در اتوبان قم ـ تهران بود كه بر اثر وقوع اين حادثه 42 تن از هموطنان جان خود را از دست دادند.
اما در ماه*هاي پاياني سال نيز اتوبوس ديگري در محور هراز دچار سانحه شد. در اين حادثه اتوبوس مسافربري به عمق دره*اي در حوالي پلور سقوط كرد. بر اثر آن 18 مسافر جان خود را از دست دادند.


مرگ دانش آموزان بر اثر غرق*شدگي

يكي از مهم*ترين اخبار غرق*شدگي امسال مربوط به مرگ 7 دانش آموز در ايزدشهر نور بود كه در تير ماه اتفاق افتاد. این دانش آموزان که در قالب یک اردوی دانش آموزی به سواحل خزر رفته بودند با بی توجهی به زمان و منطقه شنا، به خاطره ای تأسف بار تبدیل شد.


سقوط ميني*بوس در رودخانه كارون

در مرداد سال 92 يك دستگاه ميني بوس به رودخانه كارون سقوط كرد اين حادثه 12 قرباني به جاي گذاشت.سازمان پزشکی قانونی امیدوار است در سال جدید شاهد چنین اتفاقات ناخوشایندی برای هموطنان گرامی نباشیم.