مشاور علمی، مدیریتی و فرهنگی از ارائه بن کارت*های 60 هزار تومانی یارانه*ای خرید کتاب به دانشجویان خبرداد.

به گزارش نامه نیوز به نقل ازفارس ، شرایط ثبت*نام بن کارت*های دانشجویی بزودی اعلام می*شود؛ بر این اساس امسال نیز دانشجویان می*توانند طی روزهای آینده برای این کارت*ها اقدام کنند.
همایون امیرزاده «مشاور علمی، مدیریتی و فرهنگی» اظهار داشت: برای سال 93 و بیست و هفتمین نمایشگاه بین*المللی کتاب تهران اعتبار این بن کارت*های دانشجویی افزایش یافته است بر این اساس سعی می*کنیم حمایت*های بیشتری داشته و دانشجویان بیشتری را تحت حمایت قرار دهیم.

وی افزود: سال گذشته 250 هزار ریال برای این بن کارت*ها از طریق دانشجویان و 250 هزار ریال نیز از سوی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد به این امر اختصاص یافته بود، اما این میزان برای سال 93 به 60 هزار تومان مجموعا رسیده است، از این رو دانشجویان 30 هزار تومان پرداخت می*کنند و با 30 هزار تومان اختصاص یافته از سوی ارشاد مجموعا 60 هزار تومان بن کارت دریافت خواهند کرد.

وی در پاسخ به اینکه برای اساتید و دانشجویان همین مبلغ اختصاص می*یابد، اضافه کرد: کتابخانه*ها، موسسات، دانشگاهیان و کتابخانه*های تخصصی به شکل ویژه حمایت می*شوند، البته برای اساتید تمهیدات ارزی و ریالی در نظر گرفته خواهد شد.

وی به راه اندازی سایت نمایشگاه طی روزهای آتی اشاره کرد و گفت: دانشجویان می*توانند پس از راه اندازی سایت اقدام به ثبت نام کنند احتمالا سایت ثبت نام تا پایان هفته راه اندازی می*شود.

سال گذشته اعتبار اختصاص یافته برای 400 هزار طلبه و دانشجو در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس بود.

بر اساس این گزارش، بانک عامل در این دوره از نمایشگاه کتاب بانک صادرات است؛ از این رو دانشجویان برای ثبت*نام باید در انتظار اعلام باشند تا ابتدا با مراجعه به سایت و سپس به بانک عامل در نمایشگاه کتاب کارت*های خود را دریافت کنند.

هر دانشجو مجاز به دریافت یک کارت الکترونیکی یارانه*ای کتاب داخلی است.