پدری که برای امرار معاش خانواده*اش را قربانی کرد، هم اکنون برای زنده ماندن آخرین عضو خانواده*اش دعا می*کند.

به گزارش سرویس حوادث جام نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، پدری که برای امرار معاش خانواده*اش را قربانی کرد، هم اکنون برای زنده ماندن آخرین عضو خانواده*اش دعا می*کند. چندی پیش بود که صدای انفجار مهیبی قسمت شمال شرقی مشهد را که محل سکونت افراد محروم بود، لرزاند. به دنبال این انفجاز از ایستگاه های 8 و 6 آتش نشانی گروه های نجات و اطفای حریق به خیابان بابا نظر مشهد اعزام شدند.
آتش نشان ها به محض حضو در محل با شعله های سرکش آتش که از زیر زمین یک واحد مسکونی دو طبقه زبانه می*کشید، مواجه شدند. همهمه زیاد این محله پرجمعیت را پر کرده بود و عده ای نیز از گرفتار شدن اعضای یک خانواده در داخل آتش خبر می*دادند.در این راستا نجاتگران آتش نشانی وارد عمل شده و محبوس شدگان را که یک مادر و دو فرزند 5 و 7 ساله*اش بودند را از محل حادثه خارج کردند.

آتش نشان ها از طریق شبکه بیسیم از مرکز فرماندهی درخواست اعزام چندین دستگاه آمبولانس اورژانس را نمودند.

خلاصه با حضور عوامل اورژانس کودکان که با ضجه التماس می*کردند تا کمی آب بنوشند، سوار بر خودرو آمبولانس فورا به همراه مادرشان که او هم بر اثر سوختگی قادر به تکلم نبود، بیمارستان امام رضا(ع) منتقل شدند.

علی*اکبر حکم*آبادی، سرپرست ایستگاه* 8 سازمان آتش*نشانی وخدمات ایمنی شهرداری مشهد در تشریح خبر این حادثه ناگوار گفت: پس از مهار آتش سوزی مشخص شد که علت این حادثه کارگاه محدود تولید کفش پدر خانواده در زیرمین منزل بوده است.

به گفته این مقام مسئول آتش نشانی انفجار منزل ناشی از جمع شدن بخارات حاصله از چسب کفش و مجاورت آن با بخاری بوده است.

مادر خانواده به دلیل شدت جراحات شب اول این حادثه در بیمارستان جان خود را از دست می*هد و دیگر فرزندش نیز طی یک نبرد 48 ساعته با مرگ در نهایت مغلوب شده و ظهر امروز جان به جان آفرین تسلیم می*کند.

همچنین فرزند دیگر این خانواده به گفته پزشکان وضعیت ناپایداری دارد و تنها فرد سالم این خانواده پدر می*باشد که در لحظه انفجار در حیاط منزل بوده و از آتش سوزی جان سالم بدر برده است.

گفتنی است، تمامی این اتفاقات دلخراش به دلیل رعایت نکردن اصول ایمنی و همینطور بی توجهی پدر خانواده برای ایجاد کارگاه کفاشی در محیط مسکونی به وقوع پیوسته است.