هزاران کانادایی قربانی خونریزی اینترنت
ایتنا- این*روزها "خونریزی قلبی" تبدیل به کابوسی در دنیای اینرتنت شده و هزارات قربانی از میان کاربران گرفته است!

نقص امنیتی شناسایی شده در گواهی امنیتی OpenSSL که به خونریزی قلب اینترنت شهرت پیدا کرده در کشور کانادا به سرقت اطلاعات مهمی از اداره درآمد این کشور منجر شده است.به گزارش ایتنا از فارس به نقل از وی تری، علاوه بر این اداره، اطلاعات تعدادی از کاربران شبکه وبلاگ نویسی Mumsnet networks نیز به سرقت رفته است.

اداره درآمد کانادا با صدور اطلاعیه ای تصریح کرده که اطلاعات ۹۰۰ مالیات دهنده در این کشور توسط هکرها و به علت همین نقص به سرقت رفته است. این اداره دولت کانادا را در جریان حمله هکری مذکور گذاشته و جزییات سرقت شماره های تامین اجتماعی این ۹۰۰ نفر در دست بررسی است.

حفره امنیتی OpenSSL که هفته گذشته توسط یک شرکت امنیتی فنلاندی به نام Codenomicon شناسایی شد تاکنون مشکلات امنیتی فراوانی در سراسر جهان ایجاد کرده است. زیرا بسیاری از وب سرورهای متن باز مانند Apache و Nginxاز این پروتکل برای رمزگذاری اطلاعات استفاده می کنند.

با توجه به اینکه ۶۶ درصد از وب سایت*ها در جهان بر روی وب سرورهای متن باز میزبانی می*شوند می*توان حدس زد که امنیت صدها میلیون کاربر اینترنت در سراسر جهان به خطر افتاده است.

از سوی دیگر مدیران شبکه وبلاگ نویسی The Mumsnet network هم با ارسال ایمیل برای کاربران آسیب دیده خود آنها را در جریان مساله قرار داده اند. شرکت امنیتی سمانتک تعداد کل کاربران آسیب دیده بر اثر این حملات را در یک سال اخیر ۵۵۲ میلیون نفر اعلام کرده است.
منبع:newsum.ir/news/8689110684