رئیس دانشگاه پیام*نور گیلان در پی حادثه گم* شدن دانشجویان دختر دانشگاه پیام*نور آستانه اشرفیه از خانواده*های آنان عذرخواهی کرد.

دکتر مرتضی رضایی صوفی در گفت وگو با (ایسنا)منطقه گیلان، اظهارکرد: در پی تدارک اردوی علمی آموزشی برای دانشجویان دختر دانشگاه پیام*نور آستانه*اشرفیه، سهل*انگاری مسئولان آن دانشگاه منجر به گم* شدن 80 دانشجو و آزردگی خاطر خانواده های این عزیزان گشت.

وی با بیان اینکه مسئولان دانشگاه پیام*نور استان به مسئولان مراکز و واحدهای تابعه مبنی بر فراهم*کردن تمامی هماهنگی*های لازم با سازمان*های مربوطه برای برگزاری اردوهای آموزشی و فرهنگی تاکیدات مکرر داشته است، افزود: علی*رغم اینکه دانشگاه پیام*نور آستانه*اشرفیه قبل از اعزام دانشجویان این موضوع را از طریق ارسال نامه به اطلاع پلیس امنیت اخلاقی استان رسانده بود، متاسفانه این اردو بدون اطلاع و هماهنگی با مسئولان ذی*ربط دانشگاه پیام*نور استان صورت گرفته است.

رئیس دانشگاه پیام*نور استان گیلان با تاکید بر اینکه این اردوی علمی آموزشی مختلط نبوده و تنها از دانشجویان دختر متشکل شده بود، تصریح کرد: دانشگاه پیام*نور استان گیلان رتبه برتر فرهنگی کشور را داراست و در شاخص*های فرهنگی - آموزشی و پژوهشی جز هشت دانشگاه اول کشور بود و همیشه متعهد به انجام قوانین و ضوابط دانشگاهی و امور شرعی و عرفی جامعه بوده است.

رضایی صوفی ضمن عذرخواهی از دانشجویان و خانواده های ایشان اعلام کرد: با خاطیان و عوامل این اردو به شدت برخورد می*شود.

وی از حضور به موقع، سعی و تلاش رئیس و پرسنل جمعیت هلال*احمر، معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان و فرماندار فومن برای کمک*رسانی به دانشجویان تقدیر و تشکر کرد.