اینکه شما چطور لباس*ها را بشویید، تفاوت در عمر و کیفیت رنگ لباس را رقم می زند در این مقاله شما با نکته هایی برای شستشوی بهتر لباس آشنا خواهید شد.


جمع*آوری لباس*ها

لباس*هایی که نیاز به شستن دارند را در سبد حمام جمع*آوری کنید. حوله*های دست و حوله*های حمامی که خیس هستند را با لباس*ها یکجا قرار ندهید. قبل از اینکه بخواهید حوله*ها را بشویید، آن*ها را در حمام آویزان کنید تا خشک شوند و به این ترتیب از تشکیل قارچ و کپک که می*توانند باعث از بین رفتن لباس*ها شوند جلوگیری کنید. لباس*های کار، لباس*های ظریف و گران*قیمت و لباس*های ورزشی آلوده را از هم جدا کنید. لباس*های شنا را در یک وان یا تشت پر از آب قرار دهید تا کلر آن*ها خارج شود و سپس آویزان کنید تا خشک شود. لباس*های شنا را با لباس*های دیگر نشائید.
دسته*بندی لباس*ها

نوع: لباس*ها را با نوع کاری که باید برای تمیز کردن آن*ها انجام شود مرتب کنید. لباس*هایی که باید به وسیله ماشین لباس*شویی و در حرارت بالای آب شسته شوند را با لباس*هایی که باید به صورت دستی و با حرارت پایین آب شسته شوند را از هم جدا کنید. رنگ: سپس، لباس*ها و وسایل را با رنگ آن*ها مرتب کنید. اگر چه ممکن است رنگ شلوارهای جین شما رفته باشد، ولی نباید آن*ها را با لباس*های سفید یا کتان بشویید. لباس*ها را به رنگ*های تمام سفید، اکثراً سفید، مدیوم و رنگ*های تیره دسته*بندی کنید.

به دلیل طولانی بودن مطلب ادامه :
redirect.php?a=forums.pichak.net/852.html