کدام یک از دوقلوها سیگاری است؟شاید چیزی به اسم چشمه جوانی وجود نداشته باشد اما روشی قطعی برای پیرتر به نظر رسیدن وجود دارد. سیگار کشیدن، پوست، دندانها و مو را به صورتی تغییر میدهد که شما را چند سال پیرتر نشان میدهد. بعلاوه، سیگار کشیدن بر همه عملکردهای بدن از باروری گرفته تا قدرت قلب، ریه و استخوانها تاثیر میگذارد. به این دو تصویر که در کنار یکدیگر قرار دارند، توجه کنید. آیا می*توانید تصویر فرد سیگاری را تشخیص دهید؟ انتخابتان را انجام دهید و در تصویر بعدی، از نزدیک تر ببینید. علائم گویای تنباکوفرد تصویر سمت راست به مدت چهارده سال، نیم پاکت سیگار در روز کشیده در حالی که خواهرش (سمت چپ) هرگز سیگار نکشیده است. شل شدن پوست زیر چشم، در افراد سیگاری امری معمول است. این یکی از چند علامت مشهودی است که نشان میدهد پیامدهای تنباکو در داخل بدن، به ظاهر شما آسیب میزند. پوست خواهر سمت راست آسیب دیدگی بیشتری در مقابل آفتاب نیز داشته است. بد رنگی پوستسیگار کشیدن مداوم پوست را از اکسیژن و مواد مغذی محروم می*سازد. بنابراین برخی از افراد سیگاری رنگ پریده به نظر می*رسند در حالی که برخی دیگر دچار ناهماهنگی رنگدانه های پوست هستند. این تغییرات میتواند در سنین جوانی آغاز شود. طبق گفته یکی از متخصصین پوست، "در افراد غیر سیگاری جوان معمولا ناهماهنگی رنگدانه های پوست را زیاد نمیبینیم اما این حالت در افرادی که سیگار می*کشند، به سرعت ایجاد می*شود." پوست شل و آویزانبیش از 4000 ماده شیمیایی در دود تنباکو وجود دارد و بسیاری از این مواد، موجب تخریب کلاژن و الاستین هستند. کلاژن و الاستین فیبرهایی هستند که به پوست انعطاف پذیری و استحکام می*بخشند. سیگار کشیدن یا حتی اطراف دود سیگار بودن (دود دست دوم سیگار) بلوکهای ساختمان پوست را از بین می*برد که پیامدهای آن شامل شل و آویزان شدن پوست و چین و چروکهای عمیقتر است. سینه و بازوان آویزان | Sagging Arms and Breasts

سیگار تنها به ظاهر چهره شما آسیب نمیزند بلکه میتواند به فرم بدن شما نیز آسیب برساند. همان طور که پوست قابلیت ارتجاعی اش را از دست میدهد، بخشهای دیگری از بدن که زمانی سفت و فرم دار بوده اند، شروع به آویزان شدن می*کنند. این شامل سینه و بخش داخلی بازو می*شود.
خطوط دور لبسیگار کشیدن به نواحی اطراف لب دو نوع آسیب وارد می*کند. اولین آسیب، جمع شدن لب فرد سیگاری است. افراد سیگاری از عضله های مشخصی در اطراف لب استفاده می*کنند که باعث می*شود چروکهای حرکتی در آن ایجاد شود که افراد غیر سیگاری آن را ندارند. دوم کاهش قابلیت ارتجاعی است. روی هم رفته این عوامل میتواند منجر به خطوط عمیق چروک اطراف لب شود. لکه های پیریلکه های پیری لکه های با رنگ تیره تر بر روی پوست است که در صورت و دست زیاد دیده می شود. اگر چه هر فردی ممکن است به خاطر سپری کردن زمان زیاد زیر نور خورشید این لکه ها را بر روی پوست خود داشته باشد، اما تحقیقات نشان میدهد که افراد سیگاری بیشتر مستعد آن هستند. در این تصویر (تصویر دو فرد دو قلو) فرد سمت راست چند دهه را با سیگار کشیدن و حمام آفتاب سپری کرده در حالی که خواهر او چنین نبوده است.
تخریب دندان و لثهدندانهای زرد یکی از انگشت نما ترین تاثیرات سیگار کشیدن در بلند مدت است، اما آسیب دهانی سیگار به همینجا ختم نمی*شود. افرادی که سیگار می*کشند، بیشتر دچار بیماری لثه، بوی بد همیشگی دهان و مشکلات بهداشتی دیگر دهان می*شوند. احتمال از دست دادن دندان در افراد سیگاری دو برابر افراد غیر سیگاری است. لکه روی انگشتتصور میکنید اگر سیگاری بین انگشتان دستتان قرار داشته باشد، جذابتر به نظر میرسد؟ اگر مدتی سیگاری بوده اید، به ناخنها و پوست دستتان نگاهی بیندازید. تنباکو می*تواند بر روی ناخن و پوست و همینطور دندان، لکه ایجاد کند. خبر خوب این است که این لکه ها احتمالا با ترک سیگار از بین میروند. ریزش موبا افزایش سن در زنان و مردان مو به سمت کم پشتی می*رود و سیگار می*تواند این فرایند را سرعت ببخشد. برخی از مطالعات نشان می*دهند افرادی که سیگار می*کشند احتمال طاسی در آنها افزایش می*یابد. محققان در تایوان سیگار را به عنوان عامل خطر بدیهی در افزایش طاسی با الگوی مردانه در مردان آسیایی شناسایی کرده اند.

بقیه در لینک زیر
redirect.php?a=forums.pichak.net/1981.html