غذای آماده

وقتی حرف از غذاهای آماده می*شود، بعضی افراد تصور می*کنند که خطری تهدیدشان نمی*کند، چون از بیرون غذا تهیه نمی*کنند و یا در رستوران غذا نمی*خورند. اما حقیقت این است که هر غذا یا فراورده غذایی که در جعبه و یا بسته در بقالی*ها به فروش می*رسد، یک غذای آماده محسوب می*شود؛ چرا که در شکل طبیعی خود عرضه نمی*گردد. خیلی از مواد تشکیل*دهنده*ی غذاهای آماده، از جمله رنگ*های مصنوعی، مواد نگه*دارنده و نیتریت، به شکل سرسام*آوری با چاقی و سرطان ارتباط دارند.

غذای فرآوری شده


هر غذای کنسروی، فریزشده، بسته*بندی*شده و یا در جعبه، به عنوان غذای فرآوری شده شناخته می*شود. مطالعات حاکی از آن است که به طور متوسط نزدیک به %90 از بودجه غذایی آمریکایی*ها شامل چنین غذاهای آماده*ای می*شود. مواد تشکیل*دهنده*ی این شکل غذاها که بایستی از آن*ها اجتناب کرد، عبارت*اند از: رنگ دهنده*ها، مواد امولسیون کننده، مواد نگه*دارنده، شیرین*کننده*های مصنوعی، تثبیت*کننده*ها، بافت دهند ها و حتی محصولات سفید کننده هستند.

معایب غذاهای آماده

1. یک مطالعه*ی 7 ساله که توسط دانشگاه هاوایی انجام*شده، نشان می*دهد که افرادی که گوشت*های آماده مصرف می*کنند، %67 بیشتر از کسانی که کمتر از این فراورده ها استفاده کرده و یا بطور کلی از آن استفاده نمی کنند، در خطر ابتلا به سرطان پانکراس قرار دارند. به گفته سازمان بهداشت جهانی، مشخصاً بالا رفتن سرسام*آور آمار چاقی و بیماری*های قلبی، مربوط به مقدار مصرف غذاهای آماده*ای است که این روزها مصرف می*شود. یکی از دلایل آن، میزان بالای نمک، شکر و روغنی است که در چنین غذاهایی استفاده می*شود.

2. بیشتر غذاهای آماده دارای روغن ترانس هستند که این روغن در افرایش سطح کلسترول بد(LDL) نقش دارد. تحقیقات دیگر نشان از آن دارد که مصرف کربوهیدرات*های تصفیه*شده مثل شکر، شربت ذرت با فروکتوز بالا و آرد سفید، با انواعی از سرطان مرتبط *هستند. طبق تحقیقی که بر روی 1800 زن در مکزیکو انجام گرفته است، مشخص شده است که کسانی که رژیم غذایی*شان حاوی %57 غذاهای آماده است، %22 بیشتر از کسانی که رژیمی متعادل دارند و بیشتر غذاهای طبیعی می*خورند، در خطر ابتلا به سرطان سینه قرار دارند.

3. به علت مقدار زیاد شکر و شربت ذرت با فروکتوز بالایی که در غذاهای آماده است، خطر آسیب کبد و ابتلا به دیابت نیز وجود دارد. نزدیک به %75 از غذاهای آماده داری موادی چون کانولا، سویا یا محصولات ذرتی هستند که با روش های ژنتیک تغییر داده شده اند.

4. استفاده از غذاهای آماده می*تواند پرز های چشایی زبان شما را تغییر دهند، تا جایی که به طعم ها و مزه های قوی عادت کنید. این اتفاق باعث می*شود که شما خواهان اضافه کردن نمک یا شکر به غذاها باشید چون فقط در این صورت مزه غذا را حس می*کنید .حقیقت شوک*آور دیگر این است که بسیاری از گوشت*های آماده، حاوی بخش*هایی از بدن حیوان مثل چشم*ها، گوش*ها، پوزه و مری آنها می باشند. این مسئله خود به تنهایی، برای اینکه فرد را از مصرف مجدد این گونه محصولات آماده منصرف کند، کافی به نظر می رسد.

منبع: redirect.php?a=forums.pichak.net/1077.html