مقدمه

یکی از بخش*های مهم در مسئولیت*های مالی هر فرد، پس انداز پول برای زمان بازنشستگی است. ولی این کار زمانی که موقعیت*های زیادی برای خرج کردن پول وجود داشته و هزینه*های زندگی بالا است، می*تواند کار سختی باشد. برای هر فردی مهم است که بتواند راه*هایی را برای استفاده بهینه*تر از پول خود پیدا کند.

هزینه های زندگی را کاهش دهید

ایجاد یک برنامه بودجه شخصی، لیست درآمدها و هزینه*ها، اولین قدم برای استفاده بهینه از پول می*باشد. زمانی که شما برنامه بودجه خود را ایجاد کردید، خرج*های ماهانه خود را بررسی کرده و هزینه*هایی که می*توانید از خرج خود کم کرده و بیشتر در پول صرفه*جویی کنید را مشخص کنید. تغییر شرکت خدمات اینترنت، خدمات تلفن همراه، مسیر حمل و نقل و ... می*تواند صرفه*جویی زیادی در هزینه*های ماهانه شما در پی داشته باشد. شما می*توانید با کم کردن درجه ترموستات و یا بخاری و پوشیدن لباس*های گرم تر در ماه*های سرد سال، به راحتی در هزینه*های گاز خود صرفه*جویی کنید.

خرج*های غیر ضروری را حذف کنید

برای خیلی از افراد، کاهش خرج*های غیر ضروری ماهانه یکی از بزرگ*ترین عوامل صرفه*جویی در مصرف پول محسوب می*شود. خریدهای معمول همانند نوشابه*ها، قهوه و چای، رفتن به رستوران، خرید لباس و وسایل تفریحی و مواردی مشابه، می*تواند جزو منابع مهم در کاهش هزینه*ها باشند. شما لازم نیست این خرج*های جانبی را به طور کامل حذف کنید، بلکه صرفاً کم کردن میزان این خرج*ها، می*تواند به مقدار زیادی هزینه*های شما را کاهش دهد.


کاهش هزینه*های بیمه

بیمه درمانی، بیمه اتومبیل، بیمه مالکیت و یا اجاره، هزینه*هایی متداول هستند که می*توانند سنگین باشند. کاهش هزینه*های بیمه می*تواند صرفه*جویی خوبی در هزینه*های ماهانه شما ایجاد کند. طولانی تر کردن مدت بیمه که می*تواند به کاهش هزینه*های آن منجر شود، استفاده از یک شرکت دیگر بیمه*کننده، استفاده از پوشش*های متفاوت بیمه که می*توانند هزینه*های شما را کاهش دهند و موارد مشابه، از جمله مثال*های کاهش هزینه*های جاری بیمه است.


کم کردن وام*ها و قرض*ها

بهره*ای که شما به وام*های بانکی و غیر بانکی _ همانند وام خرید ماشین و وام*های شخصی _ پرداخت می*کنید، درآمد ماهیانه شما را مصرف کرده و مقدار کمتری پول برای مصارف روزانه برای شما باقی می*گذارد. کاهش هزینه*های بالای بهره*های وام، با گرفتن وام*های کوتاه مدت و پرداخت سریع تر وام*های دریافتی، می*تواند در طولانی مدت صرفه*جویی زیادی در هزینه*های شما انجام دهد.


منبع : redirect.php?a=forums.pichak.net/1355.html