این مقاله شما را با تغییر اندازه برنامه ها به وسیله ی کلید میانبر Win+123 در ویندوز 7 آشنا خواهد کرد.


مقدمه

مطمئناً ویندوز 7 برای اضافه کردن ترکیبات میانبر جدید ایجاد نشده و این ترکیب که الان قصد صحبت در مورد آن را داریم، به روش*های متفاوتی می*تواند اجرا شود. با این ترکیب، شما می*توانید یک برنامه را با استفاده از صفحه*کلید آغاز کرده و یا پنجره*ی مینیمایز شده و مخفی آن را جلو بیاورید، البته فقط در صورتی که برنامه دارای آیکون*های فعال یا متصل در نوار وظیفه باشد. چگونگی استفاده از کلید Win+123

به هر آیکون برنامه در نوار وظیفه شما، خواه آنجا متصل شده و یا آیکون یک برنامه*ی باز شده باشد، یک عدد مجازی تعلق می*گیرد که برای اولین آیکن از سمت چپ با 1 شروع*شده و هرچه به سمت راست بروید یکی به آن افزوده می*شود. اگر شما کلید ویندوز را با ترکیب یک عدد بفشارید، می*تواند برنامه هایی که آیکن آنها در نوار وظیفه قرار دارند را باز کرده و یا آنها را به پایین بدهید (در صورتی که از قبل باز هستند) برای مثال کلید ویندوز + 1 ، اولین برنامه ای که در سمت چپ نوار ابزار است را باز می*کند.


چرا به جای استفاده از گزینه*های زیادی که برای باز کردن برنامه ها استفاده می کنیم از این روش استفاده کنیم؟ یک دلیل خوب به ذهن ما آمد. اگر یک سری از برنامه*هایی که زیاد استفاده می کنید را به سمت چپ نوار وظیفه متصل کنید، می*توانید زمانی که به آن برنامه ها نیاز داشتید، خیلی راحت با چند کلیک ساده همه آنها را پشت سر هم باز کنید. یا اینکه در صورتی که از لپتاپ استفاده می کنید و دسترسی به موس ندارید، می توانید خیلی سریع برنامه های مورد نظر خود را صرفاً با چند دکمه ساده باز کنید.
منبع: redirect.php?a=forums.pichak.net/1669.html