برگشتن زیبایی طبیعی پوست و فراموشی استرس و کمردرد و دردهای زنان با طب سوزنی کره ای


با طب سوزنی کره ای زیبایی طبیعی پوست تان را برگردانید.

در زبان کره*ای، su به معنای دست و jox به معنای پا است و درمان در طب سوجوک، همان*گونه که از نام آن پیداست، عمدتاً از طریق دست و پا صورت می*گیرد.

سوجوک به*علت اثر درمانی سریع در سندرم دردها به*عنوان روشی ایده*آل شناخته شده است. در طب سوزنی چینی روی تمام قسمت*های بدن کار می*شود، ولی پروفسورPark معتقد است که نقاطی از بدن (از جمله کف دست و پا) اهمیت بیشتری دارند. وی اسم این نواحی را سیستم انطباق گذاشت.
سیستم انطباق در طب سوجوک یا طب سوزنی کره ای چیست؟
تمام اعضای مختلف سازنده*ی بدن در نقاطی منعکس می*شوند که به آن سیستم انطباق می*گویند.در سیستم انطباق هر ارگان و هر عضو در ناحیه*ای مشخص می*شود. به*عنوان مثال : چنانچه ارگانی مانند چشم* عملکردش مختل شود، این اختلال را به سیستم انطباق اطلاع می*دهد. در سیستم انطباق ،نقاطی به* نام نقاط انطباق وجود دارد که محل تمرکز اطلاعات هستند و می*توان با استفاده از وسایلی این نقاط حساس را پیدا کرد.
در صورت دسترسی به این نقطه*ی حساس، در واقع به آن ارگان دست یافته*ایم و وقتی روی این نقاط کار می*کنیم، موجی به سمت آن ارگان خاص می*رود.سیستم*های انطباق روی دست*ها، پاها، روی گوش و حتی روی زبان وجود دارند.
در تمام سیستم انطباق اطلاعات مربوط به کارکرد ارگان*ها یافت می*شود. نقاط انطباق وقتی حساس می*شوند که اختلال عملکرد در ارگان داشته باشیم.
معرفی قسمتهای انطباق بدن یا نقاط مرتبط برای درمان در طب سوجوک یا طب سوزنی کره ای :
درسیستم انطباق زبان ما ،سر انسان در ناحیه*ی نوک زبان منطبق می شود و مشکلات آن از جمله سردردها یا مشکلات روانی با نوک زبان درمان می*شود. حتی اگر کسی این مشکلات را هم نداشته باشد برای پیشگیری وگردش خون بهتر است گاه نوک زبان را با دندان تحریک کند.این سیستم هم عمدتاً تشخیصی است.
اوریکولوتراپی (درمان از طریق گوش) در طب سوزنی کره ای :
این روش توسط یک پزشک فرانسوی به نام «پل *ناژیه» معرفی شده است.وی سیستم انطباق را در گوش مطرح کرد و مراحل مختلف تکامل بدن را در گوش توضیح داد. در این سیستم سر انسان در قسمت پایین قرار دارد و با تحریک لاله*ی گوش، گردش خون در سلول*های مغزی تحریک می*شود.در چشم نیز سیستم انطباقی وجود دارد. از این سیستم نیز برای تشخیص استفاده می*شود.
سیستم تعادل انرژی*ها برای درمان با طب سوزنی کره ای و نحوه ی درمان :
دومین سیستم انطباق درمانی در طب سوجوک سیستم انرژی*های بدن است که مفاهیم مریدین*ها و چاکراهها در آن اهمیت دارد.
در سیستم انرژی، انتقال انرژی از طریق کانال*های انرژی یعنی مریدین*ها و چاکراههاست.مریدین مفهومی است که به کانال*های انرژی گفته می*شود. انرژی از طریق کانال*های انرژی (مریدین) در کل بدن پخش می*شود.
از آن*جا که تمام قسمت*های بدن را می*توان در کف دست جدا و نشان داد، نه*تنها انعکاس تمام قسمت*های بدن در کف دست وجود دارد، بلکه انعکاس ساختارهای متافیزیکی نیز در آن دیده می*شود. بنابراین می*توانیم مسیر این مریدین*ها و چاکراهها را در کف دست پیدا کنیم و از طریق آن*ها می*توانیم ساختار انرژتیک قسمت*های مختلف بدن را از فاصله*ی زیاد کنترل کنیم، تقریباً همانند سیستم انطباق که با کمک نقطه*ی انطباق روی ارگان*های مختلف بدن تأثیر می*گذاشتیم و البته با تکنیکی متفاوت.
طبق نظریه*ی چینی*ها در بدن ۱۲ مریدین داریم که در سمت راست و چپ بدن قرار می*گیرند. انرژی چی(Qi) یا انرژی حیاتی در مریدین*ها جریان پیدا می*کند و از طریق آن*ها به تمام قسمت های بدن می*رسد. تا زمانی که این انرژی درون کانال*ها جریان دارد و در حرکت مانعی نیست و بدون گیر است ،شخص زنده است و دچار بیماری نمی شود.در حقیقت در[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت] چین و کره با سوزن زدن در نقاطی از بدن که این نقاط مسیر کانالهای انرژی هستند و خونی هم از این نقاط نمی یاید می توان برای درمان بیماری و زیبایی بدن استفاده کرد.با به گردش در آمدن متعادل این انرژی چی در بدن بیماریها و عدم کارکرد اعضای بدن به صورت منظم به فعالیت خود ادامه می دهند.
زیبایی بدن از جمله پوست و دردهای مفصلی و سردرد ها و دردهای عضلانی و انواع کمر دردها و بعضی از بیماریها را بعد از جلسه درمان با طب سوجوک می توان بر طرف کرد و با سبک زندگی مناسب دیگر دچار این موارد نمی شویم.
حال اگر بدانیم تمام خصوصیات مورد احتیاج برای این تشخیص ها در سیستم های کامل ولی کوچک بدن مانند کف دست یا پا وگوش وجود دارد به ارزش بسیار زیاد درمان در میکروسیستم ها پی خواهیم برد. کف دست، دور ترین قسمت بدن محسوب می شود و از آنجا که درمان از نقاط دور موثرتر است، دستورات درمانگر روی نقاط کف دست چند برابر نقاط بدن موثر است. این [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت] در سطح میکرو است که روی چهارچوب اصلی طب شرق به وضع قوانین پیشرفته ای می رسد که اثرات بسیار قوی روی بدن دارد.همه ما بیمار می شویم و هیچ کس را از بیماری گریزی نیست و چگونگی حفظ تعادل بدن پرسش دیرینه بشر بوده است.


در مکتب طب سوجوک سیستم های انطباق بدن روی دست و پا کلید مکالمه با بدن است و از طریق آنها می توان به درمان بیماری ها از سطح بدن فیزیکی پرداخت. برای مثال با تحریک نقاط متناظر تخمدان در کف دست می توان روی انواع اختلالات قاعدگی و بیماری های تخمدان اثر گذاشت و حتی بیماری های نظیر کیست تخمدان را درمان کرد.
اگر به این نکته توجه کنیم که 50% زنان به کیست تخمدان و 25% آنان به عفونت های مزمن رحمی دچار هستند، اهمیت سیستم های انطباق روشن تر می شود.
اما معمولا بیماری نتیجه تعامل های پیچیده اعضای داخلی است و تنها به نحوه عملکرد تخمدان مربوط نمی شود. از این رو است که در سطحی عمیق تر با شناخت عملکرد اعضای داخلی در سطح فیزیکی و در سطح انرژی و مطالعه اثر متقابل آنها بر یکدیگر می توان بر ریشه های اصلی بیماری اثر گذاشت.
و در سطحی عمیق تر با بسط سیستم های انطباق می توان به مریدین ها، چاکرا ها و نقاط اصلی انرژی رسید که با استفاده از آنها امکان اثر گذاری بر مکانیسم های بیماری در سطوح بنیادی تری فراهم می آید. بدین ترتیب سوجوک تمام تئوری های طب کل نگر را بر هم منطبق کرده است و از این روست که درمانگر سوجوک تنها با رنگ کردن چند نقطه روی دست بیمار می تواند بیماری های پیچیده و متعددی را در سطح ذهن و جسم او تعدیل کند.اما سو جوک به این هم بسنده نمی کند و باز هم عمیق تر می شود.
مطا لعه درمان PCO (تخمدانهای پر کیست) با استفاده از سوجوک تراپی :
بسیاری از خانم ها از انواع داروهای کلاسیک و متداول برای درمان تخمدانهای پر کیست (P.C.O) استفاده کرده اند در حالیکه در این درمان ها معمولا عوارض جانبی زیادی پس از درمان بروز می کند . بهمین دلیل تعدادی از خانم ها به طب جایگزین روی آورده اند.
مهم ترین بهره طب سوجوک در درمان P.C.O تنظیم دوره پریود است . همچنین نشان داده شده که در کاهش وزن ، کاهش سر درد و اصلاح خلقیات (مود) نیز کمک می نماید .
در یک سال گذشته 9 نفر برای درمان P.C.O به مراجعه کرده اند بعضی از آنها تا سه سال تحت درمان دارویی پزشکان قرار داشتند، یک نفر از این عده نتیجه مثبت از طب سوجوک نگرفت و یک نفر دیگر به دلیل مسافرت درمان را نیمه کاره رها کرد ولی علائم بالینی گویای بهبودی او بود ولی چون سونوگرافی انجام نشد او را نیز درمان نشده در نظر گرفته شد و 7 نفر نتیجه مثبت گرفته اند . سه نفر از این عده باردار شده اند که 2 نفر آنها زایمان کرده اند و نفر سوم نیز در ماه هفتم بارداری است .در کل می توان ادعا کرد که در حدود 77% بیماران مراجعه کننده نتیجه مثبت گرفته اند .
نتايج بدست آمده دراین مطالعه و مطالعات قبلی انجام شده نشان داد که طب سوجوک و سوزنی ممکن است به عنوان اولين درمان برای P.C.O به بیماران توصيه شود .


روش درمان دردهای قاعدگی با استفاده از طب سوزنی و طب چينی :
برای كمك به [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت] مدتهای مديدی است كه طب سوزنی شناخته شده است . طب سوزنی سطح اندورفين را در خون افزايش می دهد و بر فاكتورهای توليد درد مقابله كند . مهم تر از اين همان گونه كه بحث كرديم[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]مي تواند برای متوازن ساختن هورمونها مورد استفاده قرار گيرد . تاثيرش بر سيستم اندورفين اين گونه است كه توليد هورمونها را تنظيم كند تا ميزان استروژن و پروژسترون در حد معمول بماند . گاهي اوقات براي تنظيم سيستم اندورفين از گياهان چيني هم استفاده مي گردد .


كاهش ميزان درد در دوران قاعدگی به گونه ای موفقيت آميز با طب سوجوک،سوزنی و گياهان محقق شده است . كاهش علائم معمولا در طول ماه اول درمان قابل مشاهده است سپس روند بهبودی ها ادامه مي يابد و در طول قاعدگي های متوالي حفظ مي گردد . معمولا ً توصيه مي گردد برای اولين دوره قاعدگی هفته ای 1 بار مراجعه شود سپس بيمار می تواند بر مبنای پاسخ بدنش جلسات درمان را كاهش دهد .


همان طور كه قبلا ذكر شد رژيم غذايی مي تواند نقش مهمی در داشتن دوره قاعدگی بی درد ايفا داشته باشد . رژيم غذايی مطلوب رژيم غذايی حاوی مقادير كم چربی حيوانی و گياهی و مقادير بالايی از فيبر است كه شبيه رژيمهای مبتنی بر غذاهای كامل غنی از كربوهيدراتهای پيچيده و سبزيجات است . تاثير مثبت تمرينات ورزشي را هم نمي توان ناديده گرفت و به هنگام مواجهه با انواع درد كاهش استرس هم مي تواند فاكتور مهمي تلقی گردد . طب سوجوک با شما كار خواهد كرد تا برای الگوي درد شما بهترين اصلاحات را در سبك زندگي و رژيم غذايی شما ايجاد كند تا كمك كند نتايج حاصله از درمان شما تا سالهاي سال ادامه داشته باشد .
با طب سوجوک استرس ها را به فراموشی بسپارید :
در حال حاضر بخش عمده ای از جمعیت جهان از اختلالات مرتبط با استرس رنج می برند که مشکل اجتماعی بزرگی در جوامع است و حالت اپیدمی و فراگیر پیدا می کند . هر فردی در طول زندگیش تجربه ای استرس زا داشته است اما اکثریت مردم تعبیر درستی از ماهیت آن ندارند . در زبان انگلیسی استرس به معنای فشار ، کشیدگی ، ضرب دیدگی می باشد . اولین مطالعه علمی درباره این مشکل در سال 1936 توسط هانس سلی (Hans Selie) با عنوان " سندروم ایجاد شده توسط عوامل مضر" به چاپ رسید . این دانشمند 3 مرحله را به شرح زیر تعریف کرد :


1 - واکنش هشدار با تجهیز همه منابع یک اندام بدن و ترشح بیشتر هورمون ها، علی الخصوص هورمون آدرنالین توسط غده های درون ریز و افزایش جذب اکسیژن و قند توسط سلولها و بافتها .


2 - مقاومت ، زمانی که به دلیل تجهیز نیروهای حفاظتی اندام، موفق به مدیریت موفقیت آمیز شرایط استرس زا می شود . ( در مراحل مقدماتی هیچ نقصانی در وضعیت سلامت شخص رخ نمی دهد )


3 - در مرحله سوم فرسودگی رخ می دهد بدین معنی که وقتی کشمکش ها شدت می یایند و زمان آنها طولانی می گردد منجر به بروز نقصان در توانایی سازگاری اندام شده و راه ابتلا به بسیاری از بیماریها را باز می کند . هر انسانی سطوح اندوخته خود را داراست . یک محرک می تواند در بعضی از افراد اختلالات خفیفی ایجاد کرده و در برخی دیگر منجر به بروز بیماریهای حاد گردد.
مهمترین علائم استرس به شرح ذیل می باشند :
1 . بی خوابی 2 . سردرد 3 . آلرژی ها 4 . حالت تهوع ، ترش کردن ، یبوست 5 . اسپاسم ماهیچه های آراواره و سایش دندانها 6 . درد پشت و اسپاسم عضلات گردن 7 . خستگی مزمن 8 . غش و تشنج 9 . بالا رفتن قند خون 10 . افسردگی ، بیقراری.
بر خلاف تاریخچه طولانی کارهای تحقیقاتی و تجمع حجم بالایی از اطلاعات واقعی ، مشکل تشخیص و درمان استرس تاکنون حل نشده باقی مانده است . در این خصوص یک مشکل کاربردی مهم ضرورت درمان طولانی مدت است که اغلب منجر به بروز مشکلات دیگری چون مسمومیت دارویی و وابستگی روان شناختی و دارویی می گردد . بیشتر روشهای درمانی استرس بر مبنای مصرف داروهای روان گردان ، مسکن ، ضد اضطراب و تاثیرات ضد افسردگی که جدای از تبعات منفی مصرف طولانی مدت آنها بطرز غیر قابل اجتنابی همراه با عوارض جانبی تدارکات محرک است .
در یک تحقیق از 65 نفر فرد مبتلا به استرس که همگی مرد بوده و محدوده سنی آنها بین 18 تا 57 سال بوده است استفاده شده است.
سوجوک درمانی هر روز برای این افراد انجام شد و متوسط جلسات درمانی 12 جلسه بود و مدت زمان هر جلسه بین 25 تا 30 دقیقه بوده است . تجویز ها بر مبنای شرایط فردی و با توجه به شکایتهای بیمار ، علائم کلینیکی بیماری و رابطه با انرژی های زمانی و اطلاعات تشخیصی ضربان قلب می باشد . در این آزمایش 80 درصد افراد نتیجه ی کاملی از درمان استرس بدست آوردند.


بیماری های قابل درمان با طب سوجوک :
در سوجوک تراپی هم مانند سایر مکاتب طب کل نگر این بیماری نیست که مورد درمان قرار می گیرد بلکه بیمار است که تحلیل و بررسی شده و تعادلات ازدست رفته خود را باز می یابد. از آنجاکه بیماری نتیجه همین عدم تعادل هاست، با بازگشت تعادلات بیمار، بیماری هم رخت بر می بندد.
در سوجوک بیماری از طریق تحریک نقاطی در دست و پا درمان می شود، و لازم نیست بیمار مانند درمان با طب سوزنی کاملا عریان شود.معمولا با سوزن های خیلی ظریف و بی درد در نقاطی از کف دست و پا می توان ارگان یا عضو و یا غددی که هورمونهای مورد نیاز بدن را تولید می کنند،تحریک کرد تا انرژی ها به گردش درآیند و با بر طرف کردن گیر هایی در مسیر حرکت آنها به درمان مورد نظر دست پیداکنیم و بعد از چند جلسه تغییرات درمانی خود را کاملا" ملموس احساس می کنیم.برای درمان کامل تر به شما مواد غذایی مناسب و مکمل های غذایی و گیاهی پیشنهاد می شود تا شما هم مثل دیگران از مشکلات جسمی و روحی و نازیبایی های خود خلاص شوید.


بعضی از بیماریهای قابل درمان با طب سوجوک :
1 - درمان چاقی : برای بر طرف کردن چاقی عمومی و موضعی علاوه بر طب سوزنی کره ای،تغذیه ی سالم و جلوگیری از چاقی و همچنین طب سوزنی چینی و برنامه ورزشی نیز پیشنهاد می شود.

2 - آسم
3 - درمان اعتیاد به سیگار(ترک سیگار)
4 - پریود های دردناک ، نامنظم و دیسمنوره
5 - انواع کمر درد ها و درد های ناحیه پشت کمر و کمر دردهای دوران قاعدگی
6 - درمان دردهای عصبی و اعصاب،عضلانی ( سردرد، میگرن،کمردرد،آرتروز زانو،گردن و شانه )
7- زیبایی صورت ( رفع چین و چروک و منافذ پوست و افتادگی پوست صورت ) :
در بحث زیبایی با طب سوجوک می توان از طب سوزنی چینی برای تحریک لایه درمی پوست و طب سوجوک برای درمان ارگانهای مربوط به نا زیبا شدن پوست استفاده کرد.در این روش از طب چینی و سوزنی هم برای خون رسانی و تحریک سلولهای پوست و ترمیم استفاده می شود و با تجویز مکمل غذایی کلاژن ساز در بدن که از ترکیباتی گیاهی تشکیل شده و حاوی مقادیر بسیار بالایی از آنتی اکسیدان ها می باشد که می تواند جوانی پوست را بعد از مدتی همزمان با طب سوزنی و سوجوک برگرداند علاوه بر صورت، پوست بدن و تمام افتادگی ها و چروکها،منافذ باز بعد از مدتی بر طرف می شود.


فوائد کلاژن و الاستین چیست؟
کلاژن و الاستین از پروتئین های ساختاری هستند که بطور طبیعی در زیرپوست تولید می شوند. این پروتئین برای حفظ نرمی و خاصیت ارتجاعی پوست ضروری است. بدن بطور طبیعی این پروتئین را تولید می کند و افراد جوان معمولا" میزان بالایی از این پروتئین را در پوست خود دارند، اما تولید آن درون بدن بواسطه عواملی مثل افزایش سن و رادیکالهای آزاد یا عوامل محیطی و همچنین فقر وینامین و املاح مورد نیاز برای تولید کلاژن، کم شده و چین و چروک سایر مشکلات پوستی ایجاد می شود. بعضی محصولات مراقبت از پوست و غذاها می توانند تولید کلاژن و الاستین درون پوست را حفظ کنند.
تولید کننده های زیادی، کرمهای حاوی کلاژن و الاستین را تولید کرده اند و در دسترس مردم وجود دارند، متخصصین پوست معتقدند که این محصولات میزان کلاژن و الاستین را افزایش نمی دهد و فقط پوست را مرطوب می کنند. با این وجود بعضی محصولات طراحی شده اند تا تولید آن را در بدن افزایش دهند که این بهترین راه برای افرادی است که به علت طبیعی نبودن بعضی از مواد غذایی و کمبود ویتامینها و املاح مورد نیاز برای تولید کلاژن در بدن دچار مشکلات پوستی و نازیبایی پوست می شوند است.


چرا از مکمل کلاژن باید استفاده کنیم؟
این یک حقیقت است که مواد غذایی امروزه، نوع تغذیه ای که بدن ما به آن نیاز دارد را فراهم نمی کند. به عنوان مثال حتی اگر شما یک رژیم غذایی سالم از میوه ها و سبزیجات تازه بصورت خام و نپخته هم بخورید، غذاهایی که امروزه تولید می شوند به اندازه 50 سال پیش، آن مواد مغذی لازم برای بدن را ندارند. از دلایل این امر استفاده بیش از حد از حشره کش ها، آلودگی هوا ، شرایط کشت ضعیف و خاک نامرغوب هستند.
به همین دلیل با افزایش سن ، توانایی بدنمان برای تولید کلاژن کند می شود و این کندی را می توان در شکنندگی مو یا موخوره، چین و چروک، بریدگی یا کبودی که گاه بهبود آن هفته ها طول می کشد و درد در مفاصل مشاهده کرد. به طور خلاصه می توان گفت میزان کلاژن تولید شده در برابر نیازهای بدن ما کافی نیست.
کلاژن نیز مثل اکثر چیزهای دیگر در معرض فرسودگی قرار دارد ، در طول زمان تجزیه می شود و همزمان با بالا رفتن سن ما ، توانایی پوست در جایگزینی کلاژن کاهش می یابد و منافذ و نامنظمی ها بیشتر شده که منجر به ایجاد چروک می شود.


لطفا در مورد سوالات اختصاصی و نحوه ی درمان خود و اینکه به چه تعداد جلسه برای درمان با طب سوجوک یا طی سوزنی کره ای نیازمند هستید با مشاوره حضوری می توانید به جوابهای خود دست پیدا کنید.
برای درمان چاقی هایی که در اثر عدم کارکرد صحیح هورومونهای بدن و استفاده از قرص های هورمونی ایجاد شده است می توان از طب سوجوک درمان خوب و کاملی را به همراه تغذیه مناسب و ورزش انتظار داشت.


مشاهدات و نمونه های درمانی با طب سوجوک :
1 - مشخصات بیمار : مرد ، 49 ساله
علائم بیماری : دردهای فراگیر در ناحیه کمر به دلیل ضایعه روحی ، کاهش حساسیت در ناحیه دو پا ، با عصا راه می رود و در دفع ادرار و اجابت مزاج مشکلاتی دارد ، در نواحی کف پا و مفاصل مچ پا دردهای مکرر دارد . در درمان اولیه سطوح کف هر دو دست به مدت 10 دقیقه ماساژ داده شد .
در ناحیه کمر گرمایی ظاهر می شود و به قسمت پاها هم پخش می شود ، ماهیچه های پا احساس قوی بودن می کنند حساسیت پاها برمی گردد . بدون کمک عصا راه می رود . از یک طرف به طرف دیگر می چرخد سپس تلاش کرد که از پله ها بالا و پایین برود . اگرچه این معجزه کوچک به دست پزشک اتفاق افتاد اما این کار نمایش قدرت پزشک نیست .


2 - مشخصات بیمار : 51 ساله
علائم بیماری : پس از احساس سوزش در ناحیه قلب ، نامنظم بودن ضربان نبض و درد در زیر دنده ها در چپ و راست و گاهی اوقات در ناحیه بالای سر سر گیجه دارد ، صداهایی در گوش ، تاری دید ، درد مفاصل پا و انقباض ماهیچه ها بازوها و پاها شکایت می کند .

روش درمان :
بوسیله سازگار کردن سیستمهای قلب ، کبد ، کلیه ، پشت سر و مفاصل سرشانه تحت طب سوزنی و سوجوک قرار می گیرند . سه روز بعد از درمان سردردها برطرف شده بودند . 5 روز بعد بیمار گفت که احساس سلامتی می کند اما انقباض و کشیدگی قسمت ران پا هم چنان وجود داشت . از تسکین خشکی مثانه استفاده کردم . پس از دو روز تکرار روش بیمار با شرایط خوبی مرخص شد .

3 - مشخصات بیمار مرد ، 55 ساله
علائم بیماری :
بیماز از سردردهای غیر قابل تحملی که با قرار گرفتن در معرض آفتاب شدت می یافت و هم چنین سرگیجه و وزوز گوش شکایت داشت . از دیگر علائم وی می توان به افت گاه گاه فشار خون و تپش قلب و بی حسی بازوی راست اشاره کرد .


روش درمان :
با سازگار کردن سیستمهای قلب ، سر ( طرف راست ) ، گوشها ، کلیه ها و غده آدرنال درمان صورت گرفت پس از گذشت 3 روز سردردها برطرف شدند . درمان 7 روز بطول انج**** و بعد از آن بیمار سلامتی خود را باز یافت .


4 - مشخصات بیمار،زن 45 ساله :
روش درمان :
حجامت و خون گیری از ناحیه سر و سپس برای تحریک اکثر نقاط دردناک آن ناحیه از یک ستاره مگنت استفاده شد . 2 ماه بعد بیمار به ملاقات من آمد و برای تسکین سردردهایی که 6 الی 7 سال او را آزار می دادند صمیمانه تشکر کرد .


5 - مشخصات بیمار دختر بچه ای 7 ساله :
علائم بیماری :
از 18 ماهگی از اسهال مزمن رنج می برد و هیچ روش درمانی موثر واقع نشده است .
در تشخیص مزاج بیمار از نوع گرم – AH تشخیص داده شد . با استفاده از سوزنهایی نقاط سازگار روده بزرگ تحریک شد . پی از گذشت 2 جلسه حالت مدفوع به حالت معمول خود بازگشت .


6 - مشخصات بیمار : زن ، 49 ساله
علائم بیماری :
بیمار مدت 20 سال است که بیمار از میگرن رنج می برد و می بایست همواره دارو مصرف کند تا دردش تسکین یبابد .
روش درمان :
نواحی سازگاری اولیه و ثانویه سر بر روی انگشت شست و انگشتان بزرگ پا از طب سوزنی استفاده شد . برای نقاط دردناک سازگاری طرف چپ سر از حجامت و گرم کردن بوسیله موکسا استفاده شد بعد از 1 جلسه سردردها برطرف شد و 1 ماه بعد که بیمار را ملاقات کردم فهمیدم که میگرن او درمان شده است و دیگر هیچ دارویی مصرف نمی کند.


7- مشخصات بیمار : زن ، 49 ساله
علائم بیماری مدتهای مدیدی است که قسمت سرشانه اش آسیب دیده بود و علی الخصوص در روزی که به ملاقات من آمد دردش بسیار شدید بود .
درمان :
تشخیص ماهیچه ای نارسایی در کانال های بیول روده بزرگ را روشن کرد . بدین منظور از روش تحریک آرام کانال - بیول و تسکین کانال-بیول روده کوچک استفاده کردم . پس از گذشت 10 دقیقه بیمار برخاست و از من پرسید از چه روش درمانی استفاده کردم . می گفت به طرز چشمگیر و قابل ملاحظه ای احساس خوبی دارد و دردهایش برطرف شده اند .


8 - بیمار خانمی 65 ساله است که سه سال قبل تحت عمل جراحی قرار گرفته است و مفصل لگن راستش را تعویض کرده است . بعد از گذشت دو ماه از عمل جراحی به هنگام نشستن در ران راستش دردهای شدیدی شروع شد. این دردها به هنگام راه رفتن در پای راستش بروز پیدا می کرد . هم چنین به دلیل جریان لنف در کف پای چپش ورم شدیدی دیده می شد .
روش درمان :
از چندن روش درمان طب سوزنی بیوریتمیک سوجوک ، درمان سیستم سازگاری (با ران راست ) و درمان متا فیزیکی ( تسکین خشکی مثانه و تحریک باد مثانه ) استفاده کردم .
پس از گذشت فقط 2 جلسه بیمار احساس بهبودی پیدا کرد . با 4 جلسه نیز درمان قابل توجهی در ران راست و کل پای راست دیده شد و بعد از هر جلسه ورم هایش کمتر و کمتر شد .

9 - مشخصات بیمار،خانمی 32 ساله :
علائم بیماری :
دو مرد بیمار را به کلینیک آوردند در حالی که از شدت درد ناله می کردند . بیمار لیز خورده بود و افتاده بود و دیگر نمی توانست برخیزد . مشکل وی درد شدید در قسمت پایین ستون فقرات بود که با سرفه کردن و نفس کشیدن این درد شدیدتر می شد .
درمان :
سوزنها را در نواحی سازگاری دست و پا برای اتصال خاجی کمری و مفاصل باسن فرو کردم . در مدت 20 دقیقه قادر بود بایستد و بدون مشکل راه برود . در طی 8 ماه متوالی درد دیگر او را آزار نمی داد .


10- آقای ر.م.42 ساله با مشکلات درد شدید در امتداد عصب سیاتیک مراجعه کردند.درد از 2 سال پیش شروع شده بود.در معاینه نه می توانست بنشیند نه راه برود.پس از 5 جلسه سوجوک درمانی،درد ها کاملا" از بین رفت.


11- بیمار خانم س.ا.30 ساله،با شکایت دردهای شدید در هنگام عادت ماهانه،مراجعه کردند.در معاینه درد شدید و حادی در قسمت تحتانی شکم داشت.پس از یک دوره سوجوک درمانی وضعیت وی بهبود یافت و در ویزیت های بعدی ماهانه،وضعیت وی کاملا" نرمال و بدون درد بود.


12 - بیمار خانم ژ.ح 27 ساله با شکایت دردهای شدید عادت ماهانه مراجعه کرده که از دردهای شدید ناحیه شکم در هر ماه شاکی بود.پس از 3 جلسه سوجوک درمانی،وضعیت او در ماههای بعد طی جلسات پیگیری کاملا" بدون درد گزارش شد.


13- بیمار دختر خانمی 23 ساله با شکایت از دردهای شدید و حالت تهوع و استفراغ مراجعه کردند که با 2 دوره درمان با روش سوجوک،دردها تا 80 درصد کاهش یافته و تهوع و استفراغ وی به طور کامل درمان شد.


14 - بیمار خانمی 35 ساله با شکایت از پریودهای نامنظم و احساس پری و سنگینی درناحیه شکم و اضافه وزن مراجعه داشتند که پس از 10 جلسه درمان با روش سوجوک 5 کیلوگرم کاهش وزن پیدا کردند و تا 5 ماه پس از درمان پریودهای منظم داشتند و پس از آن باردار شدند.


15- بیمار خانمی 45 ساله،با شکایت درد مداوم قسمتی از پشت مراجعه کردند.با مراجعات مکرر که با متخصصین ارتوپد و داخلی داشتند،بهبودی برای ایشان حاصل نشد،ولی پس از 8 جلسه درمان با سوجوک تراپی،درد پشت تسکین یافته و حال عمومی ارتقا یافت،به صورتی که برای ادامه درمان به مطب مراجعه نکردند.


16- خانم مینا.ع.59 ساله،سابقه 27 ساله سردرد میگرن شدید و مقاوم به درمان که با مواد مخدر تزریقی نیز خوب نمی شد.با مواردی مانند افسردگی و اضطراب مراجعه و پس از سه دوره درمان طب سوجوک معالجه و بدون دارو،سردرد ندارد و حال عمومی وی بهبود یافته است.


17- آقای امیر رضا.س.45 ساله،ایشان سابقه چندین ساله کمر درد و عمل جراحی دیسک و کمر درد داشته اند که در این 2 ماه اخیر درد ایشان تشدید یافته بود و بعد از درمان با طب سوجوک،علائم به طور تقریبی از بین رفته و از درمان راضی هستند.


18- خانم فائزه.م از همدان می گوید : مدت یک سال بود که از درد شدید گردن و شانه رنج می بردم،به طوری که کارهای معمولی و روزانه را نمی توانستم انجام دهم و درمانهای مختلفی را تجربه کردم ولی حالا پس از سه دوره درمان با سوجوک،به طور کامل بهبود یافته و به لطف الهی دوباره می توانم کارهایم را انجام دهم.


19- خانم الماس.ص. از تهران جهت کاهش وزن و تنظیم خواب مراجعه نموده و پس از 2 دوره درمان با سوجوک،وزن ایشان از 110 کیلوگرم به 95 کیلوگرم و سایز دور شکم ایشان از 138 به 118 کاهش یافته و درمان ایشان همچنان ادامه دارد.


20 - خانم عسگری از تهران جهت کاهش وزن و تنظیم خواب مراجعه نموده و پس از چند دوره درمان با سوجوک،وزن ایشان از 99 کیلوگرم به 85 و سایز دور شکم از 138 به 109 کاهش یافته و درمان ایشان ادامه دارد.


21- خانم ساناز.ا، از تهران برای زیبایی صورت مراجعه نموده و در مدت 4 جلسه،چهره ایشان به طور واضح جوان تر شده و خطوط پیشانی و صورت از بین رفته و به طور تقریبی می توان گفت 10 سال جوان تر شده اند،به طوری که همه اطرافیان وی علت تغییر چهره ایشان را جویا هستند.


منبع : [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]