کانال تلگرام فال و طالع بینی

در تمام بخش ها مدیر فعال ( با سابقه فعالیت در انجمن های دیگر ) می پذیریم ، با ما تماس بگیرید. انجمن پیچک

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: اختلال بیش فعالی و کمبود توجه در بزرگسالان

 1. #1
  کاربرفعال

  آخرین بازدید
  جمعه ۱۴ آذر ۹۳ [ ۱۰:۳۸]
  نوشته ها
  329
  امتیاز
  2,195
  سطح
  1
  Points: 2,195, Level: 1
  Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
  Overall activity: 0%
  دستاوردها:
  1000 Experience Points3 months registered
  سپاس ها
  24
  سپاس شده 47 در 43 پست

  اختلال بیش فعالی و کمبود توجه در بزرگسالان

  اختلال بیش فعالی و کمبود توجه (ADHD)، وضعیتی است که فرد مبتلا به آن، در تمرکز کردن روی یک موضوع خاص دچار مشکلاتی می شود، این مسئله می تواند در زندگی حرفه ای و خانوادگی او مشکلاتی ایجاد کند. در این مقاله با این وضعیت آشنا می شوید.
  اختلال بیش فعالی و کمبود توجه، محدود به کودکان نیست، بلکه 30 تا 70 درصد از کودکان مبتلا به این اختلال، علائمشان در بزرگ*سالی نیز ادامه می یابد. به علاوه در افرادی که هرگز در زمان کودکی این اختلال در آن*ها تشخیص داده نشده است، ممکن است در بزرگ*سالی علائم مشهودتری مشاهده شود که موجب مشکلاتی در شغل یا روابط آن*ها شود. بسیاری از از بزرگ*سالان نمی*دانند این اختلال را دارند و تعجب می*کنند که چرا همیشه هدف*هایشان ظاهراً از دست آن*ها فرار می*کنند.  علائم ADHD در بزرگ*سالان: دیر کردن

  ADHD در بزرگ*سالان الگوی کمی متفاوتی نسبت به کودکان نشان می*دهد. بزرگ*سالان ممکن است به طور مداوم در وقایع مهم یا محل کار دیر حاضر شوند. این افراد ممکن است متوجه شوند این تأخیرها باعث آسیب رساندن به اهداف آن*ها می*شود، اما به نظر هر کاری که می*کنند نمی*توانند خودشان را سر وقت برسانند.

  علائم ADHD بزرگ*سالان: رانندگی پر مخاطره
  یکی از مشخصه*های اختلال کم توجهی و بیش فعالی، دشواری تمرکز بر روی کاری است که انجام می*دهید. این ویژگی مشکلاتی برای نوجوانان و بزرگ*سالان در هنگام رانندگی ایجاد می*کند. مطالعات نشان می*دهد که در افراد مبتلا به ADHD احتمال سرعت زیاد، تصادف و از دست دادن گواهینامه رانندگی بیشتر است.
  علائم ADHD در بزرگ*سالان: حواس*پرتی

  بزرگ*سالان مبتلا به ADHD ممکن است در اولویت*بندی، شروع، و اتمام وظایف و کارهایشان مشکل داشته باشند. آن*ها بی*قرار و درهم*ریخته بوده و به سادگی حواسشان پرت می*شود. برخی از افراد مبتلا به ADHD در تمرکز در حین مطالعه مشکل*دارند. ناتوانی در متمرکز ماندن و دنبال کردن کاری که انجام می*دهند می*تواند حرفه، جاه*طلبی و روابط آن*ها را دچار اشکال کند.

  علائم ADHD در بزرگ*سالان: طغیان احساسات
  بزرگ*سالان مبتلا به ADHD ممکن است با کنترل خود مشکل داشته باشند و این می*تواند منجر به دشواری کنترل عصبانیت، رفتارهای تکانشی (بدون فکر)، بیان نسنجیده افکار توهین*آمیز یا بی*ادبانه شود.  علائم ADHD در بزرگ*سالان: فراتمرکز (Hyperfocus)
  برخی از بزرگ*سالان مبتلا به این اختلال می*توانند بر روی چیزهایی که از آن لذت می*برند یا به آن علاقه دارند به شدت تمرکز کنند (توانایی فراتمرکز). اما با تمرکز بر روی کارهایی که برایشان جالب نیست مشکل* دارند. مشکل این است که بسیاری از کارهایی که برای موفقیت در زندگی روزمره لازم است کسل*کننده است، از تهیه فهرست خوار و بار گرفته تا پر کردن مدارک در محل کار. افراد مبتلا به ADHD تمایل دارند کارهای کسل*کننده را به نفع فعالیت*های جالب تر کنار بگذارند.  چندکاره یا ADHD ؟
  ممکن است به نظر برسد این روزها همه ADHD دارند، چرا که همزمان به پیامک*ها، ایمیل*ها، تلفن*ها و کارهای همزمان و سریع در محیط کار رسیدگی می*کنیم. اگر چه همه این*ها می*تواند ذهن را آشفته کند، اما بیشتر مردم تمرکز بر مسئولیت*های مهم را مدیریت می*کنند. در افراد مبتلا به ADHD، حواس*پرتی با انجام وظایف مهم در خانه و محل کار تداخل ایجاد می*کند.
  اختلال کم توجهی و بیش فعالی یا مشکل دیگر؟  اگر اغلب بی*قرار هستید و در تمرکز مشکل دارید، درباره ADHD زود نتیجه*گیری نکنید. این علائم در برخی از مشکلات دیگر نیز ایجاد می*شوند. ضعف تمرکز علامت کلاسیک افسردگی است. بی*قراری یا اضطراب می*تواند نشانه اختلال اضطراب یا پرکاری تیروئید باشد. پزشک بررسی می*کند آیا این بیماری*ها می*تواند به جای ADHD یا علاوه بر آن، موجب علائم شما شده باشد.
  چه چیزی موجب ADHD می*شود؟

  در افراد مبتلا به ADHD ، مواد شیمیایی در مغز به نام انتقال دهنده*های عصبی در نواحی کنترل توجه، کمتر فعال هستند. محققان علت دقیق آن را نمی*دانند که چرا این مواد شیمیایی نامتعادل شده*اند اما تصور می*کنند ژن*ها ممکن است در آن نقش داشته باشند، برای اینکه ADHD اغلب در خانواده*ها اتفاق می*افتد. مطالعات، ارتباطی را بین ADHD و قرارگیری جنین در معرض سیگار و الکل نشان داده*اند.
  تغییرات ژن*شناختی*ای که ویژگی*های مشابه ADHD را ایجاد می*کند در افراد کوچ*نشین در دنیا شایع*تر است. محققان تصور می*کنند که صفاتی مانند رفتار تکانشی، نوجویی و غیر قابل پیش بینی بودن، ممکن است در ردیابی غذا و منابع دیگر به کوچ*نشینان کمک کند، بنابراین همین ویژگیهایی که برای برتری در یک شغل پشت میز نشینی چالش بر انگیز است شاید در اجداد کوچ*نشین ما یک مزیت بوده است.

  تشخیص ADHD در بزرگ*سالان  بسیاری از افراد، تا زمانی که برای مشکل دیگری مانند اضطراب یا افسردگی به دنبال کمک حرفه*ای می*روند، نمی*دانند کهADHD دارند. مطرح کردن عادت*های بد، مشکلات در کار، یا کشمکش*های زناشویی، اغلب نشان می*دهد که ADHD مسئول آن است. برای تأیید تشخیص، اختلال باید در دوران کودکی نیز بروز کرده باشد، حتی در صورتی که هرگز تشخیص داده نشده باشد. گزارش*های قدیمی یا صحبت با خویشاوندان می*تواند مشکلات کودکی مانند تمرکز ضعیف و بیش فعالی را مشخص کند.

  آزمایش ADHD
  در طول ارزیابی ADHD ، برخی از متخصصان از آزمایش*های عصب روان*شناختی استفاده می*کنند. این آزمایشها ممکن است شامل آزمایش*های زمانی بر پایه رایانه باشد که توجه و مهارت*های حل مسئله را ارزیابی می*کند. برای تشخیص، حتماً نیازی به آزمایش عصب روان*شناختی وجود ندارد، اما می*تواند چگونگی تاثیرADHD بر زندگی روزانه فرد را روشن کند. این آزمایش می*تواند مسائل دیگری مانند ناتوانی*های یادگیری را در صورتی که وجود داشته باشند نیز شناسایی کند.

  پیچیدگی*های ADHD در بزرگ*سالان

  غلبه بر علائم ADHD بزرگ*سالان، به*خودی*خود می*تواند برای فرد نا**** کننده باشد. بسیاری از افراد مبتلا به ADHD ، همزمان با افسردگی، اضطراب یا اختلال وسواسی اجباری نیز رو به رو هستند. همچنین احتمال بیشتری دارد که به سوء استعمال دارو یا سیگار روی بیاورند. افراد مبتلا به ADHD با درمان مناسب می*توانند این مشکلات را محدود کنند.
  داروهای ADHD
  متداول*ترین داروها برای ADHD محرک*ها هستند. شاید عجیب به نظر برسد که افرادی که بی*قرار یا بیش فعال هستند، بتوانند از محرک*ها برای درمان خودشان کمک بگیرند، اما شواهدی خوبی وجود دارد که این داروها با تصحیح تعادل مواد شیمیایی در مغز، تمرکز را تقویت می*کنند. اگر محرک*ها کافی نباشند پزشک ممکن است داروهای ضد افسردگی را برای تثبیت خلق یا بازدارنده باز جذب انتخابی نور اپی نفرین مانند اتوموکستین تجویز کند تا به کنترل رفتارهای تکانشی کمک کند.

  داروهای ADHD چقدر موثر هستند؟
  مطالعات بر روی تأثیر این داروها در بزرگ*سالان بسیار کمتر از کودکان است، با این حال تحقیقات ****وار کننده است. مطالعات به شکل مشابهی نشان می*دهند که بزرگ*سالانی که داروهای محرک مصرف می*کنند، علائم ADHD کمتری نشان می*دهند. فواید آن ظرف سی دقیقه از اولین دوز شروع می*شود و در مورد داروهای رهاسازی کنترل شده، در تمام طول روز باقی می*ماند.
  مشاوره برای adhd


  وضعیت بیشتر بزرگ*سالان مبتلا به Adhd با شروع مصرف دارو بهتر می*شود، اما ممکن است هنوز با عادات بد و عزت نفس پایین مسئله داشته باشند. مشاوره برای adhd به فرد کمک می*کند که بتواند سازمان*یافته*تر شود، برنامه*های روزمره مناسبی برای خود ایجاد کند، روابط خود را تصحیح کند، و مهارت*های اجتماعی خود را افزایش بدهد . شواهدی وجود دارد که درمان رفتاری-شناختی به ویژه در مدیریت مشکلات زندگی روزمره که مرتبط با adhd است، مفید است.
  موقعیت بزرگ*سالان مبتلا به adhd در شغل

  حفظ شغل برای افراد مبتلا به adhd ممکن است سخت باشد. اغلب این افراد با تقسیم*بندی وظایف و انجام دستورالعمل*ها مشکل*دارند. در یک نظرسنجی ملی در امریکا، تنها نیمی از بزرگ*سالان مبتلا به adhd به صورت تمام وقت مشغول به کار بودند در صورتی که در بزرگ*سالانی که این اختلال را نداشتند، این عدد 72% بود. افراد مبتلا به Adhd، معمولاً کمتر از همتایان خود نیز درامد دارند.

  حرفه شغلی بزرگ*سالان مبتلا به adhd

  تحقیقات زیادی هنوز در زمینه مشاغلی که این افراد در آن احتمالاً موفق هستند انجام نشده است، اما یکی از کارشناسان adhd می*گوید بیمارانش گزارش کرده*اند که در فروش، ارتش، بازیگری، عکاسی، مربی ورزشی و بسیاری از تخصص*های بازرگانی خوب عمل می*کنند. adhd مانع دنبال کردن شغلی که به آن علاقه دارید نمی*شود.

  مربی شغلی برای adhd  افراد مبتلا به adhd می*توانند عملکرد شغلی*شان را با مربی یا مشاور افزایش دهند. مربی به ساماندهی مهارت*هایی مانند یادداشت*برداری، حفظ برنامه*ریزی روزانه و اولویت*بندی در فهرست اموری که باید انجام شود، کمک می*کند. فضای کاری ساکت و حواس*پرت کن*های کمتر می*تواند مفید باشد. باید کارفرما سازگاری*هایی برای حمایت از نیازهای کارکنان مبتلا به adhd انجام دهد.  بزرگ*سالان مبتلا به adhd و ازدواج

  Adhd می*تواند ازدواج و روابط دیگر را خراب کند. این وضعیت به یادآوردن تعهدات، روز تولد یا سالروزها، تمام کردن کارهای روزمره خانه و پرداخت به موقع صورتحساب*ها را دشوار می*سازد. بزرگ*سالان مبتلا به adhd ممکن است به سادگی کنترل خود را از دست داده یا رفتارهای بی*ملاحظه*ای از خود نشان دهند. این ویژگی*ها منجر به میزان بالای طلاق و جدایی در این افراد می*شود.  مربی*گری زندگی برای adhd

  درست همانند داشتن مربی برای کار، برخی از افراد مبتلا به adhd می*توانند از یک مربی برای زندگی روزمره خود استفاده کنند. مربی*گری معمولاً مکملی برای مشاوره روان*شناختی رسمی تر است. مربی به بیمار کمک می*کند مهارت*های تازه یاد گرفته را در عمل در وضعیت زندگی واقعی به کار بگیرد، از ساماندهی امور خانه گرفته تا برنامه*ریزی یک سفر.
  مهارت*های سازمان*دهی در adhd
  اپلیکیشن "سازمان*دهی" گوشی*های هوشمند برای افراد مبتلا به adhd واقعاً مفید هستند. هر شب از آن برای ایجاد فهرست کارهایی که باید انجام شود استفاده کنید و همیشه آن را در گوشی خود، به همراه داشته باشید. فهرستتان را با استفاده از چهار دسته، ساماندهی کنید: تلفن*ها، ایمیل*ها، وظایف، و کارهای محوله. از اپلیکیشنهای دیگر می*توانید برای برنامه*های زمانی*تان استفاده کنید تا وقایع مهم را از دست ندهید.

  توصیه*های رژیم غذایی برای بزرگ*سالان مبتلا به adhd


  برخی از متخصصان معتقدند غذایی که سوخت باکیفیت برای مغز فراهم کند می*تواند علائم این بیماری را کاهش دهد. غذاهای غنی از پروتئین از جمله مغزها، گوشت، حبوبات و تخم*مرغ می*توانند تمرکز را بهبود دهند. کربوهیدرات*های ساده را با کربوهیدرات*های پیچیده مانند ماکارونی یا برنج قهوه*ای تهیه*شده از غلات کامل جایگزین کنید تا از تغییرات خلق جلوگیری کرده و سطح انرژی را پایدار نگه دارد.

  آیا شکر adhd را بدتر می*کند؟

  این ایده که شکر افراد را دچار بیش فعالی می*کند ایده محبوبی است، اما هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد شیرینی*ها موجب adhd شده یا علائم آن را بدتر می*کنند. تحقیقات بر روی کودکان نشان می*دهد استفاده از مواد جایگزین شکر مانند اسپارتایم علائم adhd را کاهش نمی*دهد.


  چشم*انداز بزرگ*سالان مبتلا به adhd
  adhd در بزرگ*سالان مبتلا از بین نمی*رود اما بسیاری یاد می*گیرند آن را با موفقیت مدیریت کنند. درمان بلندمدت می*تواند مشکلات خانه و محل کار را کاهش دهد و بیماران را به خانواده*هایشان و اهداف حرفه*ای شان نزدیک تر کند.  منبع : redirect.php?a=forums.pichak.net/2238.html
  ویرایش توسط elya29 : پنجشنبه ۲۲ خرداد ۹۳ در ساعت ۱۲:۱۹

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •