کانال تلگرام فال و طالع بینی

در تمام بخش ها مدیر فعال ( با سابقه فعالیت در انجمن های دیگر ) می پذیریم ، با ما تماس بگیرید. انجمن پیچک

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: شخصیت شناسی از روی اس ام اس!(بخون بدردت میخوره )

کاربر ویژه

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    1
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Three FriendsTagger Second ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    سپاس ها
    449
    سپاس شده 1,945 در 1,142 پست
    حالت من
    Mehrabon

شخصیت شناسی از روی اس ام اس!(بخون بدردت میخوره )

شخصیت شناسی از روی اس ام اس!

هرگاه متوجه شدید فردی در پیامک*هایش از کلمات محبت*آمیز زیاد استفاده می*کند شاید بتوانید او را در دسته شخصیت*های مهرطلب قرار دهید. برای پی بردن به شخصیت افراد راه*های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها توجه به متن پیامک*هاست. در واقع درمتن برخی از پیامک*ها نشانه*هایی وجود دارد که ما را به سمت شناخت شخصیت طرف مقابل هدایت می*کند. با این وجود این موضوع کاملا قطعی نیست و نمی*توان به*طور دقیق در این باره قضاوت کرد. در مجموع می*توان گفت بر اساس محتوا و شکل جملات و لحن گفتاری که در پیامک*های افراد تکرار و برداشت می*شود، می*توان آنها را در تیپ*های شخصیتی مختلفی قرار داد که به برخی از این موارد اشاره می*کنیم. البته نمی*توان گفت هر پیامکی اگر شبیه به موارد مذکور باشد، حتما شخص در آن تیپ قرار می*گیرد. در این مورد شناخت مناسب از طرف مقابل می*تواند تعیین*کننده*تر باشد.

شخصیت مهرطلب
    هرگاه متوجه شدید فردی در پیامک*هایش از کلمات محبت*آمیز زیاد استفاده می*کند شاید بتوانید او را در دسته شخصیت*های مهرطلب قرار دهید. این افراد عاشق دریافت مهر و محبت دیگران هستند. به شما محبت می*کنند و انتظار دارند حتی در پیامک*های*تان چنین محبتی را نثارشان کنید و اگر غیر از این باشد، ناراحت و دلگیر می*شوند. آنها می*خواهند مورد نوازش دیگران قرار گیرند و از سوی اطرافیان تایید شوند. در مجموع باید گفت شخصیت*های مهرطلب همواره به دنبال جلب حمایت و توجه سایرین هستند و البته این کار را به وفور خودشان هم انجام می*دهند.

نمونه پیامک*ها: خیلی دوستت دارم دائم به فکرتم. کی ببینمت؟ دوستم داری؟ چقدر کم تماس می*گیری (انواع و اقسام جملات محبت*آمیز و حامیانه در پیامک*های این افراد دیده می*شود).

شخصیت کنترل*گر
    پیامک*هایی که با پرسش و بررسی شرایط طرف مقابل شروع می*شود، از کنترل*گر بودن شخصیت ارسال*کننده پیامک خبر می*دهد. برای این افراد مهم است که بر اوضاع و اطرافیان کنترل داشته باشند و اگر احساس کنند این کنترل به نوعی خدشه*دار شده، عصبانی و ناراحت می*شوند بنابراین در ادبیات پیامک این افراد می*بینیم که پرسش*هایی در مورد زمان و مکان وجود دارد و اگر پاسخ درستی دریافت نکنند، ممکن است پیامک*های*شان لحن تندی پیدا کرده و حتی جملات توهین*آمیز هم در آنها دیده شود.

نمونه پیامک*ها:کی بر می*گردی؟ رسیدی حتما به من خبر بده، چرا نگفتی قراره بعد از کلاس جای دیگه هم بری؟ به خواهرت زنگ بزن بگو ما نمی*آییم، برای خرید صدبار گفتم با من برو تا بهت بگم چی بخری و از کجا بخری و... .

شخصیت قدرت*طلب
    افرادی که شخصیت قدرت*طلب دارند در پیامک*های*شان هم به شما دستور می*دهند. مرتب تاکید می*کنند امروز باید چه کار کنید و کجا بروید. در پیامک*های این افراد جملات دستوری و تاکیدی به وفور دیده می*شود. در واقع این افراد می*خواهند این پیام را به شما منتقل کنند که قوی، قدرتمند و برتر هستند و از راه پیامک*ها توانایی و قدرت*شان را به رخ بکشند. شاید هم در پیامک*های*شان ببینید که به شما می*گویند امروز به فردی تحکم کرده*اند یا شخصی را سرجای خود نشانده*اند و امثال آن.

نمونه پیامک*ها: باید امروز به موقع بیای و گرنه خودت می*دونی، من نمی*دونم... باید بری خرید، چرا هرچی می*گم گوش نمی*دی؟ امروز حال یکی از همکارانم را حسابی گرفتم پررو شده بود و... .

شخصیت وسواسی
    در پیامک*های این افراد تاکید و یادآوری*های فراوانی دیده می*شود. از آنجا که در زندگی*شان نظم و وسواس خاصی وجود دارد، در پیامک*ها هم نسبت به مراقبت از نظم و پیشگیری از به هم ریختگی اوضاع تاکید دارند. گاهی چند پیامک را پشت سر هم می*فرستند و پیامک*های قبلی را تصحیح می*کنند که این موضوع از وسواس آنها حکایت می*کند. البته ممکن است خیلی هم دقیق و حساب شده پیامک*ها را ارسال *کنند و هر پیامک را چند بار بخوانند.

نمونه پیامک*ها: یادت نره چی بهت گفتم، چند بار بگم باید این کار رو درست انجام بدی، حتما نیم*ساعت زودتر بیا که دیر نشه، همه*چیز را مرتب کردم دست به چیزی نزن و... .

شخصیت استرسی
    استرس و اضطراب در پیامک*های این افراد موج می*زند و نوشته*های*شان بیشتر حاوی دلواپسی و نشان دهنده به هم خوردن تعادل درونی است. خیلی وقت*ها هم به دلیل اینکه همراه با استرس و نگرانی پیامک می*فرستند، در نوشته*های*شان غلط*های نوشتاری دیده می*شود چون از شدت اضطراب به سرعت تایپ می*کنند. اگر این رفتار*ها در ارسال پیام فردی تکرار شود شاید بتوان گفت او در گروه شخصیت*های استرسی قرار دارد.

نمونه پیامک*ها: نمی*تونم صبر کنم، زود زنگ بزن، چرا جواب نمی*دی دارم دیوانه می*شم.

شخصیت بدگمان
    برای شخصیت*های بدگمان مهم است که بدانند دیگران کجا هستند و چه کار می*کنند. آنها براساس تیپ شخصیتی*شان نسبت به اطرافیان سوء*ظن دارند و می*خواهند از این موضوع مطمئن شوند که خطری ارتباطات آنها را تهدید نمی*کند. این بدگمانی*ها فقط به جنس مخالف مربوط نمی*شود، شخصیت*های بدگمان حتی نسبت به افراد همجنس خودشان هم سوء*ظن دارند و می*ترسند که مبادا در غیاب آنها توطئه*ای علیه*شان شکل گیرد.

نمونه پیامک*ها: وقتی من تماس گرفتم با کی صحبت می*کردی؟ چرا دیر به پیامک*ها جواب می*دی؟ صدای کسی می*آمد مگر نگفتی تنهایی و ... .

شخصیت توجه*طلب
    این افراد دل*شان می*خواهد مورد توجه دیگران قرار گیرند و برای اینکه توجه مورد نیازشان را به*دست آورند، از جملات یا متن*های طنزآمیز استفاده می*کنند.

نمونه پیامک*ها:تو حوضی که ماهی نباشه قورباغه سالاره! گربه دستش به گوشت نمی*رسه می*گه عیبی نداره به*جاش سویا می*خورم! می*دونی فرق تو با ریش چیه؟ ریش اصلاح می*شه ولی تو اصلاح نمی*شی و... . شخصیت نگران
    اشخاصی که مدام پیگیر سلامت و حال خوب شما هستند و بر سالم بودن*تان تاکید می*کنند در دسته شخصیت*های نگران قرار می*گیرند که در پیامک*های*شان آثاری از نگرانی دیده می*شود. گاهی هم به*طور بدبینانه فکر می*کنند که شاید حال*تان خوب نباشد و از این بابت بیشتر نگران می*شوند. شخصیت*های نگران انتظار دارند حال و احوال*تان را به سرعت گزارش دهید و اگر کمی درنگ کنید به دلواپسی و نگرانی*های*شان دامن می*زنید.

نمونه پیامک*ها: داروهایت را به موقع خوردی؟ تصادف نکردی؟ سالم رسیدی؟ از آن مسیر نرو شلوغه تصادف می*کنی و... .

شخصیت ضعیف و خجالتی
    صحبت تلفنی برای برخی از افراد خجالتی دشوار است. به راحتی نمی*توانند ارتباط کلامی برقرار کنند و با سایرین در تعامل باشند. از این رو ارسال پیامک برای آنها روش ارتباطی ساده*تری است چون هنگام ارسال پیامک وقت و فرصت کافی دارند تا حرف*های*شان را راحت*تر بزنند. شخصیت*های خجالتی وقتی می*خواهند ابراز احساسات کنند، دچار اضطراب می*شوند و ترجیح می*دهند در لفافه و پشت پرده صحبت کنند. افراد ضعیف هم عزت*نفس پایینی دارند و قدرت ابراز وجود آنها پایین است. این افراد در پیامک*ها هم خودشان را کوچک نشان می*دهند و طرف مقابل را بزرگ می*بینند.

نمونه پیامک*ها:حرف شما درسته، من در حدی نیستم که بخوام نظر بدم، هرچی شما بگید و کلمه چشم هم زیاد در پیامک*شان به چشم می*خورد و... .

شخصیت بی*توجه
    برخی افراد به پیامک*های ارسالی دیر پاسخ می*دهند که اگر به دلیل مشغله زیادشان نباشد، می*توان آنها را در گروه شخصیت*های بی توجه جای داد. این اشخاص مسئولیت*پذیر نبوده و برای دیگران ارزشی قائل نیستند. البته این احتمال وجود دارد که شخصیت*های مغرور هم مانند شخصیت*های بی*توجه به پیامک*ها دیر پاسخ دهند چون با این کار می*خواهند این پیغام را منتقل کنند که ما مهم هستیم.

تاثیر زبان گفتاری در پیامک*ها
    با وجود مکتوب بودن، پیامک*ها اصولا بازتاب سبک گفتاری افراد هستند. اگر هر فرد را مجموعه*ای از مشخصه*های اجتماعی از جمله میزان تحصیلات، طبقه اقتصادی و شغل و ویژگی*های فردی مثل سن و جنس بدانیم پیامک*های او متاثر از این عوامل خواهد بود.

ارتباط پیامک با شخصیت افراد
    اگرچه پیامک، فرم نوشتاری دارد اما واجد ویژگی*های زبان گفتاری است. از جمله اینکه غیررسمی و شخصی است. از این رو با تحلیل سبک پیامک*ها می*توان به اطلاعات زیادی درباره فرستنده*های آنها دست یافت. به عنوان مثال طبق تحقیقات اخیر اگر در شرایط مساوی از جمله هزینه و زمان و فوریت موضوع، فردی بین فرستادن پیامک و تماس تلفنی، فرستادن پیامک را ترجیح دهد از لحاظ شخصیتی درون*گرا و خجالتی قلمداد می*شود یا افرادی که در فرستادن پیام*ها اصول رسمی بودن را رعایت می*کنند مایلند فاصله اجتماعی خود را با مخاطب حفظ کنند.

تفاوت پیامک*های زنان و مردان
    تاثیر جنسیت در کاربرد زبان همواره یکی از جذاب*ترین موضوع*های مورد بحث برای زبان*شناسان بوده است. مطالعات زبان*شناسی نشان می*دهد از این لحاظ تفاوت*های معناداری بین زنان و مردان دیده می*شود. در زمینه کاربرد پیامک*ها هم یافته*های جالبی وجود دارد. به عنوان مثال می*توان به این نکته اشاره کرد که اگرچه مردان زودتر از زنان به تلفن همراه دسترسی داشته*اند اما فرهنگ محتوایی پیامک، بسیار وامدار کاربران زن این تکنولوژی بوده است؛ تا جایی که در بسیاری از جوامع، پیامک بیشتر ابزار ارتباطی زنانه*تلقی می*شود. از نظر فرمی می*توان گفت پیام*های مردان به مراتب کوتاه*تر از پیام*های زنان است یا اینکه زنان به مراتب بیشتر از مردان به درج علائم سجاوندی مثل کاما و نقطه توجه دارند یا از سلام و خداحافظ و عبارت*هایی برای این کار بیشتر بهره می*گیرند. از نظر محتوا نیز زنان با مردان تفاوت*هایی دارند. آقایان بیشتر درمورد موضوعات ملموس و غیرشخصی پیام ارسال می*کنند اما پیام*های خانم*ها بیشتر ماهیتی احساسی و اجتماعی دارد. به جز اینها خانم*ها خود را مقید می*دانند پس از دریافت پیامک در اسرع*وقت به آن پاسخ دهند اما بعضی از آقایان به هیچ*وجه در این رابطه الزامی را احساس نمی*کنند .

2. کاربر روبرو از پست مفید تورج سپاس کرده است .

Love star (پنجشنبه ۲۹ خرداد ۹۳)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)