کودکان در صف عملیات انتحاری گروه داعش !+ عکس


به گفته دیدبان حقوق بشر به خصوص تروریست های موسوم به دولت اسلامی عراق و شام (داعش) کودکانی را که گاه ١۴ سال دارند جذب کرده، تمرین می*دهد و آنان را به عملیات انتحاری می*گمارد.

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]

مطابق یکی از معاهدات دیوان بین*المللی کیفری به کار گرفتن افراد زیر ١۵ سال در درگیری*های نظامی جنایت جنگی محسوب می*شود.

گزارش اخیر دیدبان حقوق بشر بر مبنای مصاحبه با کودکانی تهیه شده است که پیش از این در گروه*های مخالف دولت سوریه، از جمله ارتش آزاد سوریه، جبهه نصرت و داعش، نقش*های نظامی به عهده داشته*اند.

اعضا و هواداران تروریست های داعش حضور چشمگیری در شبکه*های اجتماعی اینترنتی دارند و فعالانه به تبلیغ باورهای خود و جذب داوطلب از کشورهای مختلف می*پردازند.

ریچارد برت، مدیر سابق دایره ضدتروریسم سازمان اطلاعات خارجی بریتانیا (MI۶) می*گوید برآورد می*شود که ۵۰۰ بریتانیایی به گروه*های درگیر در جنگ داخلی سوریه پیوسته باشند. برآورد می*شود که ٨٠درصدپیکارجویان خارجی به داعش می*پیوندند.

به تازگی ویدئویی از چند جوان بریتانیایی منتشر شده که به داعش پیوسته*اند و دیگر مسلمانان را به جهاد و پیوستن به این گروه دعوت می*کنند. برادر یکی از آنان، که اهل کاردیف در ولز است، ١٧ سال دارد.

این ویدئو بحث*های بسیاری را در بریتانیا برانگیخته است. روز یکشنبه یکی از مقام*های پلیس لندن گفت که پیکارجویانی که تابعیت بریتانیایی دارند خطری بلندمدت برای این کشور محسوب می*شوند و پلیس ممکن است تا سال*ها با مشکلاتی از سوی آنان روبرو شود.