[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]


منحصر به یک گروه خاص نیستند، از مریخ نیامده*اند، روزی روزگاری جزو ارتش نازی آلمان نبوده*اند، ولی بلدند به سادگی از آدمی صبور و آرام یک روانی عصبی بسازند! در دنیای مجازی آنها را با یک اسم مستعار می*شناسند: «رومخی*های فیس*بوک.»


[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت][برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت] منحصر به یک گروه خاص نیستند، از مریخ نیامده*اند، روزی روزگاری جزو ارتش نازی آلمان نبوده*اند، نمی*توان آنها را با نئوفاشیست*های اروپایی یکی دانست، کارت عضویت گروه*های تبهکاری را توی جیب ندارند ولی بلدند به سادگی از آدمی صبور و آرام یک روانی عصبی بسازند! آنقدر در شیوه*های من*درآوردی ویران*کننده*شان اصرار می*ورزند که آدمی از زندگی سیر می*شود. با این حال نباید آنها را یک شبکه سازمان یافته متشکل دانست چون ممکن است سر و کله*شان از هر گوشه و کناری پیدا شود. ممکن است دانشجوی فلسفه باشند یا منشی یک درمانگاه شبانه*روزی.

شاید ماساژور یک تیم ورزشی باشند یا دندانپزشک موفقی که در طول هفته پول پارو می*کند. دقیقا؛ ممکن است از هر صنف و گروه و شغلی باشند ولی با همه این تفاوت**ها یک نکته در همه آنها مشترک است؛ وقتی وارد دنیای مجازی می*شوند باید گزینه خروج را بزنی و فلنگ را ببندی وگرنه ظرف چند دقیقه با اعصاب پولادینت کاری می*کنند که هیتلر با اروپا کرد! حالا وقتش رسیده که بگوییم در دنیای مجازی آنها را با یک اسم مستعار می*شناسند: «رومخی*های فیس*بوک.» اگر دوست دارید بدانید رومخی*های فیس بوک چه کسانی هستند و چه کارهایی انجام می*دهند این مطلب را تا انتها بخوانید.

چت روشن، چت خاموش

اگر کسی با چراغ خاموش وارد فیس*بوک شده لابد نمی*خواهد با کسی وارد صحبت شود، پس به او احترام بگذارید و به محض اینکه در «تیکر» بالای صفحه ثبت شد که فلان دوست*تان بهمان مطلب را لایک کرده است، به او پیام ندهید. او اگر می*خواست یا حال و حوصله این را داشت که با کسی حرف بزند، حتما چراغ صفحه چت*اش را روشن نگه می*داشت.میل مبهم اد کردن

اگر مطمئن هستید که با کسی دوست فیس*بوکی بودید و حالا دیگر اسم شما در فهرست دوستان او نیست، یک توضیح و جواب بیشتر ندارد. او شما را از جمع دوستان خود حذف کرده است. متاسفم! خوشایند نیست اما این اتفاق برای همه ما می**افتد. اما بهتر است حقیقت را بپذیرید. کاربران درباره* پروفایل شخصی خود اهل «چانه*زني» نیستند و قرار هم نیست باشند. یکی شما را از فهرست دوستان خود بیرون کرده است، حقیقت را بپذیرید و دوباره درخواست دوستی نفرستید.

بدبختی به اسم تگ شدن

برای جلب توجه مخاطب بی*جهت اسم او را در نظرها، نوشته*ها و عکس*هایی که ربط مستقیمی به او ندارد، تگ نکنید. لابد تا الان متوجه شدید بلافاصله بعد این کار بسیاری از کسانی را که تگ کرده*اید، تگ روی نام خود را حذف می*کنند.

دوستان*تان اگر استاتوس، نوشته*ها و عکس*های شما برایشان جالب باشد لایک می*زنند و اگر نظری داشته باشند، نظرشان را می*نویسند. در فیس*بوک نباید و نمی*توان به زور توجه دیگران را جلب کرد.

مجرد یا متاهل، مسئله این است !

عوض کردن مدام وضعیت تاهل؛ این کار را اگر ۱۵ ساله هستید یا دوست دارید دیگران خیال کنند ۱۵ ساله هستید، انجام دهید. به*خصوص مدام وضعیت تاهل خودتان را از «مجرد» به «پیچیده» و برعکس تغییر دهید! حواس*تان باشد که برای بیشتر کاربران فیس*بوک مشکلات شخصی شما در رابطه*های*تان چندان جذاب نیست و قرار نیست صفحه* آنها را با اخبار مداوم وضعیت تاهل خود پر کنید.

من را به بازی*های آنلاین دعوت نکن

اگر با کسی مراوده*ای در دنیای واقعی ندارید یا مدت*هاست که با دوستی اصلا چت هم نکرده*ا*ید یا آنها هیچ اطلاعی از علاقه شما به بازی*های آنلاین ندارند، هیچ دلیلی وجود ندارد که برای آنها دعوت به انواع و اقسام بازی*های آنلاین بفرستید. شاید آنها اصلا علاقه*ای به هیچ نوع بازی آنلاین ندارند و این کار شما فقط مزاحمت است.

این لایک*های جنجال*برانگیز

شاید هیچ چیزی مثل لایک کردن با مخاطرات و پیام*های زیرپوستی همراه نباشد. اگر کسی پیدا شود و تحقیقی با عنوان «جریان شناسی لایک در فیس*بوک» انجام بدهد، به نتایج جالبی خواهد رسید. هر لایکی پیام مشخصی دارد. با این حال اصولا رومخی**ها از شیوه خاصی در لایک کردن استفاده می*کنند که ناشناخته و عجیب است. اگر روزی کسی را دیدید که عکس یا مطلب خودش را لایک کرده است، بدانید با یک رومخی حرفه*ای طرفید.ببخشید شما؟

فیس*بوک تاحد زیادی حول این ایده شکل گرفت که کاربران تصویر ایده*آل یا بهتری از خودشان عرضه کنند. با این نگاه عجیب نیست که خیلی*ها به دنبال بهترین پرتره از خودشان باشند تا عکس پروفایل آنها شود. اما قرار نیست این تصویر آنقدر با فتوشاپ دست*کاری شود که دیگر چندان شبیه خود واقعی کاربر نباشد. اینکه نور قرمز فلش در مردمک چشم*تان را با فتوشاپ ویرایش کرده و حذف کنید یک چیز است و اینکه رنگ چشم* و پوست*تان را با فتوشاپ تغییر دهید یک چیز دیگر!

زیر و رو کردن صفحه دوست جدید در چند ثانیه

نسل جدید رومخی**ها از راه رسیده*اند. اگر آنها را نمی*شناسید کافی است به شیوه لایک کردن*شان دقت کنید. فرض کنید یک نفر شما را اد کرده و شما او را اکسپت می*کنید. دوست جدید شما ظرف 30ثانیه، 30 نوشته آخر شما را لایک می*کند در صورتی که در شرایط عادی مطالعه هر کدام از آنها یک دقیقه وقت می*برد. در چنین وضعیت رقت*انگیزی، یک سؤال اصولی پیش می*آید: آیا فرد لایک*کننده این احتمال را نمی*دهد که شما متوجه شوید او همه چیز را نخوانده لایک کرده است؟ آیا کسی که اینقدر به شعور شما توهین می*کند استحقاق حضور در بین دوستان مجازی شما را دارد؟