لباس زیبای کردی با قیمتی میلیونی در دنیا + عکسحدود 10هزار کارگاه خیاطی در استان وجود دارند که برای تولید پوشاک محلی تدارک دیده شده*اند. این پوشاک عموما از پارچه*های وارداتی هند و پاکستان تولید میگردد و به*خاطر تنوع رنگ*ها، نقش* و نگارهایی دارند که غالبا مورد پسند زنان کردستان قرار دارند.

معاون صنایع دستی کردستان با معرفی "پوشاک محلی" به*عنوان یکی از محبوب*ترین صنایع دستی این استان، گفت: نمونه* این لباس مجلسی زنانه ، بیش از یک* میلیون تومان قیمت دارد، اما یکی از پر فروش ترین محصولات دستی استان است چرا که اکثر زنان کُرد به این لباس*ها علاقه دارند.

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]

فرهاد حامدی اظهار کرد: حدود پنج رشته*ی صنایع دستی در استان کردستان بین مردم بومی و مسافران محبوب*اند و 18 رشته*ی دیگر نیز از استقبال قابل قبولی برخوردارند که صنعت پوشاک محلی این استان به خصوص در بخش پوشاک زنانه از اهمیت و محبوبیت خاصی برخوردار است. وی درباره* لباس محلی زنان کرد، گفت: حدود 10هزار کارگاه خیاطی در استان وجود دارند که برای تولید پوشاک محلی تدارک دیده شده*اند. این پوشاک عموما از پارچه*های وارداتی هند و پاکستان تولید میگردد و به*خاطر تنوع رنگ*ها، نقش* و نگارهایی دارند که غالبا مورد پسند زنان کردستان قرار دارند. این لباس*ها با سنگ*های زیبا و درخشان تزیین می*شوند و گرچه گران*قیمت هستند، ولی یکی از محصول پرفروش استان به*شمار می*آیند. و در میان زنان دیگر شهرها نیز مورد پسند واقع شده است که بسیار زیبا است.

وی درباره* قیمت این نوع لباس زنانه ، اظهار کرد: یک دست لباس معمولی زنانه، از یک*میلیون تومان به بالا قیمت دارد و یک دست لباس مردانه* نیز 400 تا 450هزار تومان ارزش گذاری شده است ولی با وجود قیمت بالای این نوع لباس، این محصولات بسیار مورد علاقه* زنان کردستان است و اغلب آن*ها حدود 5 تا 10 دست از آن*ها را دارند.