مراسم رونمایی از کتاب "حل مسائل سازمانی با استفاده از فنون مالی"رویکرد کلینیکی" نوشته دکتر حسین محمدپورزرندی و دکتر اسماعیل غفاری در انیستیتوی اقتصاد آکادمی ملی علوم جمهوری آذربایجان برگزار شد.
دکتر حسین محمدپورزرندی، نویسنده کتاب و رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری در سخنان خود، کتاب حاضر را حاصل سی سال تجربه علمی و عملی خود در حوزه مدیریت مالی عنوان نمود و یادآور شد که دستاوردهای معرفی شده در این کتاب می*تواند راهگشای بسیاری از مسائل و مشکلات پیش روی سازمان*ها باشد.
این استاد دانشگاه ضمن دعوت از اساتید حاضر در این مراسم برای بازدید و تعامل با انجمن علمی اقتصاد شهری، عضویت در انجمن و در نهایت تبادل تجربیات، حمایت خود را از تولیدات علمی به ویژه در زمینه*های تحقیقات علمی و پژوهشی جمهوری آذربایجان اعلام نمود.
پرفسور "عیسی علی*اف" یکی از مترجمین این کتاب نیز ضمن تقدیر از نویسندگان، این کتاب را برای استفاده در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی*ارشد سودمند دانست و توصیه کرد تا این منبع به عنوان یکی از منابع آموزشی کاربردی و علمی در حوزه*های مالی و اقتصادی مورد استفاده قرار گیرد.
علی*اف با توجه به برگردان این کتاب به زبان آذری اظهار ****واری کرد تا در تعاملی دوسویه، کتب مختلف امور اقتصادی از زبان آذری نیز به زبان فارسی ترجمه شود تا در دانشگاه*ها و مجامع علمی ایران مورد استفاده قرار گیرد.
در ادامه پروفسور "حسن*لی" استاد انستیتوی "سایبر تاتیک" آذربایجان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری چنین برنامه*ای گفت: این انستیتو می*تواند با سایر دانشکده*های ایران در برگزاری نشست*ها و همایش*های علمی مشارکت نماید و کتاب حاضر را نمونه بارزی از تلفیق علم و تجربه دانست.
دکتر "اسکندراف" رییس دانشکده مدیریت انستیتوی توریسم آذربایجان نیز ضمن تقدیر از نویسندگان و مترجمان این کتاب به جهت ارائه فنون و روش*های مختلف در حل مشکلات مالی و سازمانی توصیه کرد تا این کتاب در دانشکده*های فنی و حرفه*ای به عنوان یکی از منابع درسی مورد استفاده قرار گیرد.
این مراسم در پی ترجمه این کتاب توسط دکتر شاهین یحیی*اف، دکتر رسول منتظری و دکتر فرزاد قاسم*زاده در سال*2013 از زبان فارسی به زبان آذری و در راستای اجرای تفاهم*نامه همکاری*های علمی میان انجمن علمی اقتصاد شهری ایران و آکادمی ملی علوم آذربایجان با حضور دانشمندان، اساتید و علاقمندان حوزه علوم اقتصادی از دانشگاه دولتی باکو، دانشگاه دولتی اقتصاد آذربایجان، انستیتو توریسم آذربایجان، دانشگاه قفقاز و دانشگاه بازرگانی آذربایجان برگزار گردید.
گفتنی است که کتاب "مدیریت منابع انسانی در شهرها با نگاه تخصصی به سرمایه انسانی" به قلم دکتر پورزرندی نیز در حال حاضر در دست ترجمه کتاب به زبان آذری است که تا پایان نیمه اول سال جاری طی مراسمی رونمایی خواهد شد.