پیشگیری در دندانپزشکی حرف اول را می*زند.


متخصص دهان و دندانپزشکی اجتماعی گفت: مسواک می*تواند با تمیز کردن سطوح داخلی و خارجی دندان 65 درصد تمیزی دندان را تأمین کند 30 درصد تمیزی دیگر با استفاده از [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت] و دهان شویه است.
محمدحسین خوشنویسان به تفاوت مسواک روزانه و شبانه اشاره کرد و اظهار داشت: 2 بار مسواک زدن که دو دقیقه به طول می*کشد می*تواند بهداشت دهان و دندان را تأمین کند. متخصص سلامت دهان و دندانپزشکی اجتماعی گفت: مسواک زدن شب و روز با هم تفاوت دارد؛ در شب بزاق دهان کاهش می*یابد و اگر فرد مسواک نزند باقیمانده غذا باعث پوسیدگی دندان می*شود. وی افزود: مسواک زدن قبل از خواب می*تواند از تخریب دندان جلوگیری کند.

متخصص سلامت دهان و دندانپزشکی اجتماعی گفت: مسواک می*تواند با تمیز کردن سطوح داخلی و خارجی دندان 65 درصد تمیزی دندان را تأمین کند. خوشنویسان تصریح کرد: بعد از مسواک شبانه با استفاده از نخ دندان 20 درصد تمیزی دیگر که حاصل از پاکیزگی سطوح بین دندانی است تأمین می*شود. وی ادامه داد: بعد از نخ دندان باید از دهانشویه فلوراید یا آب نمک استفاده کرد که محیط دهان قلیایی شود و تا صبح میکروب*ها هیچ تغذیه*ای نداشته باشند.

وی مسواک زدن درباره بعد از صبحانه گفت: بعد از صبحانه شستن دندان می*تواند سطوح دندان را از املاح پاک سازد و فلوراید را روی سطوح دندانی بنشاند و مینا را قوی کرده و در مقابل پوسیدگی مقاوم سازد.

خوشنویسان خاطرنشان کرد: با عادت دادن کودکان به [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت] زدن و نهادینه کردن این عادت هیچ وقت دندانی خراب نمی*شود چرا که پیشگیری در دندانپزشکی حرف اول را می*زند و می*تواند به اقتصاد خانواده و کیفیت زندگی فرد کمک شایانی کند.

منبع : [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]