خوردن روزی یک عدد سیب، بیماری*ها را از شما دور می*کند. خواندن این مقاله شما با روش کاشت درخت سیب آشنا خواهید شد.

مقدمه

خوردن روزی یک عدد سیب، بیماری*ها را از شما دور می*کند. این یک عبارت قدیمی است که تقریباً همه بچه*ها در زمان رشد بارها آن را می*شنوند. ولی دلیل گفتن این جمله چیست؟ دلیلش این است که تقریباً واقعیت دارد. سیب*ها یک منبع سالم و غنی از ویتامین*ها و آنتی*اکسیدان*ها می*باشند. بعلاوه، سیب*ها خطر یکسری از بیماری*های خاص را نیز می*توانند کاهش دهند. بعلاوه، سیب میوه*ای است که می*توانید در خیلی از دسرها، کیک*ها، اشتهاآورها و حتی در غذای اصلی نیز از آن استفاده کنید. شما هم می*توانید با کاشت یک یا دو درخت سیب در باغچه خود، از مزایای این میوه به صورت مجانی بهره*مند شوید.
دستورالعمل*ها

1. منطقه*ای از حیاط خود که آفتاب زیادی می*گیرد را انتخاب کنید. درخت*های سیب می*توانند مقدار کمی سایه را تحمل کنند، ولی در صورت زیاد بودن سایه، رشد و کیفیت میوه دهی آن*ها به طور زیادی افت می*کند.چند هفته قبل از کاشت، خاک را آماده کنید. یک گودال بزرگ حفر کنید و خاک آن را در یک سطل بزرگ و یا فرقون بریزید.خاک تازه گودال را با کود ترکیب کرده و خوب با هم مخلوط کنید تا یکدست شود.خاک را به گودال برگردانده و خوب آن را آبیاری کنید. سنگ*ها، ریشه*های گیاه و علف*های هرز را در صورت وجود از خاک جدا کنید.

2. در انتهای زمستان و یا اوایل بهار، گودال را به اندازه لازم برای کاشت نهال مجدداً حفر کنید. در این مرحله نیازی به استفاده مجدد از کود ندارید. برای کود دهی، تا زمانی که درخت در خاک تثبیت شده و نشانه*های رشد برگ*ها در آن دیده شد صبر کنید.

3. نهال را در گودال قرار دهید و دور آن خاک ریخته و آن را سفت کنید. در فاصله حدود 10 سانتی*متری درخت سیب، یک تکه چوب محکم در زمین فرو کرده و بالا و پایین نهال را با یک ریسمان به آن ببندید. زمانی که درخت قدرت گرفت می*توانید این چوب را از زمین خارج کنید.


منبع :redirect.php?a=forums.pichak.net/1250.html