موادسفیدکننده دندان عمدتا 2 نوع هستند.


لبخند زیبا با دندان*های سفید به*خصوص اگر قرار باشد عکس*های یادگاری هم گرفته شود، از آن چیزهایی است که قبل از هر مجلسی افراد نیاز به آن را حس می*کنند. با توجه به اینکه چقدر اهل رعایت بهداشت فردی باشید و به مسواک زدن مرتب و استفاده کمتر از غذاها و نوشیدنی*های رنگی مثل قهوه و چای، پایبند باشید دندانتان دیرتر رنگ می*گیرد و مدت زمانی که دندان سفید و زیبا باقی می*ماند، بیشتر می*شود، اما به هر حال این پرسش شایعی است که اغلب می*خواهند بدانند تکرار سفیدکردن دندان*ها (بلیچینگ) هرچند وقت یکبار علمی است و آسیبی به سلامت دندان می*زند یا نه؟
پاسخ این است كه هر 2 تا 3 سال یکبار می*توان بلیچینگ را تکرار کرد و از نظر علمی هیچ مشكلی برای سلامت دندان*ها رخ نخواهد داد چون میزان برداشت این مواد سفیدكننده* از دندا*ن*ها برگشت*پذیر است و معادل همان مقداری است كه هنگام مصرف نوشابه از سطح دندان*ها برداشت می*شود. امكان اینكه طی دوره درمان، دندان*ها حساس شوند وجود دارد اما این مساله طبیعی است و می*توان با استفاده از خمیردندان ضدحساسیت آن را برطرف کرد.


موادسفیدکننده دندان عمدتا 2 نوع هستند. یک نوع که در مطب و توسط دندان*پزشک باید استفاده شود و نوع دیگر که در منزل قابل*استفاده است. تفاوت عمده این 2 نوع در این است که گروه اول قوی*تر است و مدت زمان کمتری باید روی دندان بماند، اما از لحاظ کارایی این دو نوع تفاوت چندانی باهم ندارند. اگر به هر دلیلی دچار تغییر رنگ* دندان شده اید از جمله تغییر رنگ بر اثر ضربه به دندان*ها، تیره شدن دندان*ها بر اثر افزایش سن و تیره شدن دندان بر اثر درمان ریشه و... می*توانید بلیچینگ کنید.


دکتر محمدرضا خامی، متخصص دندانپزشکی اجتماعی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران


منبع: seemorgh.com