یک چشم پزشک، شدت تابش خورشید را از ساعت 10 صبح تا 4 بعدازظهر اعلام و تصریح کرد: استفاده از عینک آفتابی در این ساعات ضروری است.


به گزارش مرآت، دکتر جلیلیان ، با اشاره به اینکه بخش عمده ای از اشعه ماوراءبنفش خورشید توسط لایه ازن گرفته میشود، اظهار کرد: با این وجود بخشی از این اشعه به زمین رسیده که در صورت ورود آن به چشم در طولانی مدت عوارضی مانند آب مروارید، کاهش بینایی و ایجاد انواع تومورها در اطراف پوست نازک چشم را در پی خواهد داشت.
وی تصریح کرد: اشعه ماوراء بنفش می تواند در افرادی که عمل لیزیک چشم انجام داده اند نیز علاوه بر ایجاد ضایعات و کدورت بر روی قرنیه، موجب بازگشت نمره چشم آنها شود.
این متخصص چشم خاطرنشان کرد: در همین راست توصیه میشود تا با استفاده از عینک آفتابی استاندارد از چشم ها در مقابل تابش این اشعه محافظت شود.
وی استفاده از عینک آفتابی را در ساعات ۱۰ صبح تا ۴ بعدازظهر که شدت تابش خورشید بسیار است ضروری دانست.وی با اشاره به عبور اشعه خورشید از میان ابرها، استفاده از عینک آفتابی در روزهای ابری را نیز ضروری دانست.
این متخصص چشم با بیان اینکه عینک آفتابی استاندارد باید قادر به جذب بیش از ۹۰ درصد اشعه ماوراء بنفش باشد، اظهار کرد: برای پی بردن به استاندارد عینک ها می توان از دستگاه هایی که در مطب های چشم پزشکان و یا اپتومتریست ها وجود دارد، استفاده کرد.
راه دیگر تشخیص استاندارد بودن عینک های آفتابی را قرار دادن آن بر روی یک عینک فتوکرومیک عنوان کرد و افزود: در صورت عدم تغییر رنگ عینک فتوکرومیک عینک آفتابی استاندارد است.
این چشم پزشک عنوان کرد: علاوه بر جذب u.v، عینک آفتابی باید بتواند بخوبی حفره چشم را پوشش دهد تا از ورود اشعه به چشم جلوگیری کند.
جلیلیان خاکستری را بهترین رنگ عینک آفتابی عنوان و تصریح کرد: این رنگ موجب خواهد شد تا رنگ اشیاء به صورت طبیعی دیده شود.عرش نیوز