توضیحات: شرکت میکروتیک امکان جدیدی را به نام CAPsMAN جهت مدیریت و کنترل سیستم های AP به بازار عرضه کرده است. این قابلیت جدید در RouterOS این امکان را می دهد که از راه دور و بدون نیاز به اتصال به هریک از Access Point ها آنها را کنترل نمایید. برای این کار کافیست دستگاه را در حالت CAPs تنظیم کنید و سپس به*صورت خودکار شروع به شناسایی و کنترل دستگاه ها می کند.
با استفاده از این روش با تغییر یک تنظیم به آسانی، بلافاصله تمامی APهای شما تنظیمات جدید را خواهد گرفت.CAPsMAN بر روی تمامی روترها قابل اجرا می باشد در نتیجه نیازی به تغییر سخت*افزار ندارند، همچنین دستگاه های قدیمی تر با ارتقا RouterOSآنها بسادگی این قابلیت را اجرا خواهند کرد.سیستم CAPsMAN این اجازه را می دهد که به سرعت شبکه های گسترده ای را ایجاد کنید. روتربردهای میکروتیکجدید به همراه قابلیت CAPsMAN از کارخانه به بازار عرضه می شوند بنابراین شما به* سادگی با فشار یک دکمه دستگاه فوق را به شبکه CAPsMAN اضافه خواهید کرد.این قابلیت با اتصال در هر دو لایه*ی 2 و 3 بین CAPs Manager و AP شما کار می کند و نه*تنها تنظیمات AP را مدیریت، بلکه ترافیک آن*ها را نیز کنترل می کند. امکان CAPsMAN به صورت جداگانه در پکیجی به نام “Wireless-FP” برای OS v6.13 ارائه شده و در پکیج OS v6.14 به*عنوان گزینه*ی موجود است که با یک کلید فعال خواهد شد.
CAPsMAN در حال حاضر به*صورت عمومی به بازار عرضه شده است. کافیست دستگاه های خود را به RouterOS v6.14 ارتقا داده و با یک Reboot، روتربرد شما دارای ویژگی CAPsMAN خواهد شد.
فقط کافی است دکمه را فشار دهید تا دستگاه شما به نزدیک*ترین کنترل*کننده*ی CAPsMAN متصل شود.نکته شکل:
در شکل فوق (Cloud Core Router (CCR مرکز کنترل CAPsMAN است و بالای ساختمان ها 2 عدد SXT میکروتیک جهت برقراری لینک وایرلس وجود دارد که به CCR متصل هستند. همه دستگاه های cAP موجود در ساختمان ها به وسیکه CAPsMAN کنترل می شوند. همچنین همانطور که در شکل می بینید همه کامپیوترها و دستگاه های وایرلس به Access Point ها متصل هستند.
منبع : معرفی میکروتیک