جوش*ها را دستکاری و خودسرانه مصرف داروها را کم و زیاد یا قطع نکنید.


می*توان با مراقبت* ویژه از پوست*های جوش*دار در تابستان از بدتر شدن ظاهر پوست جلوگیری کرد؛ مثلا با کارهای زیر:

1. استفاده از پن*های مخصوص شستشو را محدود کنید و فقط روزی یکی- دو بار که بهتر است شب*ها قبل از خواب باشد، پوست را با آنها بشویید. در عوض از لوسیون*ها یا محصولات شستشوی ژل*مانند که مخصوص پوست*های چرب و جوش*دار است، استفاده کنید و قبل از تجدید کرم [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]، صورتتان را با آنها بشویید.

2. نباید هر 3 ساعت یکبار، بدون پاک*کردن پوست، دوباره روی آن ضدآفتاب بزنید. اول پوست را بشویید تا از کرم و مواد آرایشی پاک شود. سعی کنید از کرم*های ضدآفتاب رنگ*دار هم استفاده نکنید چون با اینکه واژه بدون چربی روی آنها نوشته شده، پایه چربی دارند. کرم ضدآفتاب بی*رنگ استفاده کنید و اگر تمایل دارید جوش*هایتان پوشانده شوند و اصرار بر مصرف کرم*پودر دارید، باید بدانید احتمال بدتر شدن جوش*هایتان وجود دارد.

3. اگر تا به حال برای درمان جوش به پزشک مراجعه نکرده*اید، در اولین فرصت این کار را انجام دهید و هرگز به بهانه اینکه جوش زیرپوستی یا ریز و سطحی دارید، آن را سرسری نگیرید چون درمان جوش ساده*تر و ارزان*تر از درمان جای آنهاست. به*خصوص اگر می*بینید با تغییرات فصلی یا آب و هوایی دچار جوش می*شوید، زیرا امکان دارد اگر به مناطق ساحلی و کنار دریا که هوای مرطوب دارد هم بروید، شاهد بدتر شدن جوش*ها باشید.

4. جوش*ها را دستکاری و خودسرانه مصرف داروها را کم و زیاد یا قطع نکنید. در ابتدای مصرف برخی داروهای مخصوص درمان جوش مثل راکوتان امکان دارد شاهد بدتر شدن وضعیت پوستتان باشید اما نباید توصیه*های پزشک را نادیده بگیرید.

5. اگر می*خواهید از تاثیر سوء آب و هوای تابستان در امان بمانید، تا می*توانید، در برابر آفتاب پوست خود را مراقبت کنید. به صلاحدید پزشکتان شاید بهتر باشد از[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت] فیزیکی استفاده کنید و با کلاه لبه*دار که کل صورتتان را بپوشاند، مانع رسیدن اشعه مضر آفتاب به پوست شوید چراکه گاهی تعریق زیاد شما را مجبور می*کند مدام با دستمال صورتتان و کرم محافظت*کننده آن را پاک کنید.

دکتر محمدعلی نیلفروش*زاده، متخصص پوست، رییس مرکز تحقیقات پوست و سلول*های بنیادی


منبع:[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]