در این مقاله روش کار کردن با اینترنت اکسپلورر 11 را در ویندوز 8 بیان می کنیم.آغاز کار با اینترنت اکسپلورر 11

نرم افزار اینترنت اکسپلورر 11 در ویندوزهای به روز شده 8.1 و RT 8.1 وجود دارد. این نرم افزار سبب تسهیل در جستجو در اینترنت خواهد شد و به شما کمک خواهد نمود تا بتوانید محتوای وب را با بهترین کیفیت آن دریافت نمایید. با یادگیری برخی از ویژگی*ها و ترفند*های معمول این نرم افزار، شما قادر به استفاده آسان از این مرورگر وب جدید و دریافت بیشترین نتیجه در هنگام بررسی وب سایت های مورد علاقه خود خواهید بود.

مبانی جستجو

اکنون کار خود را با این نرم افزار آغاز نمایید. به*منظور بازکردن این مرورگر، بر روی آیکون اینترنت اکسپلورر بر روی پنجره استارت کلیک کرده یا به آهستگی با انگشت بر روی آن ضربه بزنید.

یک نوار آدرس و سه روش استفاده از آن


نوار آدرس نقطه آغاز کار شما در جستجوی صفحات وب است و شما با استفاده از ترکیبی از نوار آدرس و جعبه جستجو، قادر به گشت زنی، جستجو و دریافت پیشنهاد*ها هستید. این نوار آدرس در هنگامی که از آن استفاده نمی*کنید، از روی پنجره محو می شود تا فضای بیشتری برای بازدید صفحات برای شما وجود داشته باشد. به*منظور ظاهر کردن نوار آدرس، در صورت استفاده از صفحه لمسی، انگشت خود را از پایین صفحه به بالا بکشید و در صورت استفاده از موشواره بر روی نوار موجود در قسمت پائین پنجره کلیک نمایید. در اینجا سه روش برای استفاده از آن وجود خواهد داشت:
گشت زنی در اینترنت: یک آدرس اینترنتی را در نوار آدرس وارد کنید تا مستقیماً به سایت دلخواه وارد شوید و یا بر روی نوار آدرس با انگشت ضربه بزنید یا بر روی آن کلیک کنید تا ببینید که چه سایت-هایی اغلب توسط شما دیده شده اند (این ها سایت های مورد علاقه شما هستند).
جستجو. عبارتی را در نوار آدرس وارد کنید و بر روی عبارت ورود یا "Go" ضربه بزنید یا کلیک کنید تا با استفاده از موتور جستجوگر پیش فرض خود، اینترنت را برای آن کلمه جستجو نمایید.
دریافت پیشنهاد*ها: آیا نمی دانید که به چه سایتی وارد شوید؟ یک کلمه را در نوار آدرس وارد کنید تا پیشنهاداتی در مورد وب سایت، برنامه، یا موارد دیگری که به این کلمه مرتبط هستند دریافت کنید. سپس تنها کافی است که بر روی یکی از پیشنهاد*ها ظاهر شده در بالای نوار آدرس لمس یا کلیک نمایید.

انجام هم*زمان چند کار باهم، با استفاده از زبانه*ها و پنجره*ها


با استفاده از زبانه*ها، شما می توانید تعداد زیادی از سایت*ها را در یک پنجره مرورگر باز کنید و بنابراین بازکردن، بستن و حرکت میان وب سایت های مختلف برای شما آسان خواهد بود. سوار زبانه*ها، تمام پنجره*ها و یا زبانه*هایی که شما در اینترنت اکسپلورر بازکرده*اید را به شما نشان می*دهد. به*منظور نمایش این نوار، از پایین صفحه، به سمت بالا حرکت لمسی انجام داده یا بر روی قسمت پایین صفحه کلیک کنید.

بازکردن و جابجایی میان زبانه*ها


برای باز کردن یک زبانه جدید، بر روی دکمه زبانه جدید (+) یا "New tab" با انگشت خود ضربه زده و یا بر روی آن کلیک کنید. سپس، یک آدرس اینترنتی یا عبارتی برای جستجو را وارد نمایید یا یکی از وب سایت های مورد علاقه خود را که به طور مکرر از آن ها استفاده می-کنید را انتخاب کنید.
هنگامی که چند پنجره باز شده دارید، می توانید از طریق کلیک بر روی هرکدام از آن*ها در نوار زبانه*ها، به آن وارد شوید. شما می توانید تا 100 زبانه باز شده در هر پنجره داشته باشید. برای بستن زبانه*ها، شما می*توانید با کلیک و یا ضربه زدن به روی دکمه بستن (×) در گوشه هرکدام از زبانه*ها، اقدام به بستن آن کنید.

استفاده از چند پنجره برای جست*وجوی اینترنتی

شما همچنین می توانید چندین پنجره را به طور هم*زمان در اینترنت اکسپلورر 11 بازکرده و دو عدد از آن ها را به*صورت پهلو به پهلو در کنار یکدیگر مشاهده کنید. به*منظور بازکردن یک پنجره جدید، بر روی آیکون اینترنت اکسپلورر در پنجره استارت کلیک راست کرده و یا انگشت خود را بر روی آن نگه دارید و سپس بر روی گزینه بازکردن پنجره جدید یا " Open new window" کلیک کرده و یا ضربه بزنید.
شما می*توانید بر روی صفحه*ای خود، به طور هم*زمان دو پنجره را به*صورت پهلو به پهلو نگاه کنید. یک پنجره را باز کنید و سپس از بالای صفحه به سمت چپ و یا راست صفحه حرکت لمسی انجام بدهید (با این کار آن پنجره نیمی از فضای صفحه را اشغال خواهد کرد)؛ و سپس پنجره دیگر را از سمت چپ صفحه به فضای خالی بکشید.
نکته: علاوه بر موارد فوق، شما می توانید نوار آدرس یا نوار زبانه*ها را در قسمت پائینی پنجره ثابت کنید تا بتوانید به*سرعت سایت های جدید را باز نمایید و به جستجو در اینترنت بپردازید. نوار ابزار تنظیمات یا "Settings" را بازکرده و بر روی گزینه*ها یا “Options” کلیک کرده و یا ضربه بزنید و در قسمت نمایش یا "Appearance"، گزینه نمایش همیشگی نوار آدرس و نوار زبانه*ها یا “Always show the address bar and tabs” را انتخاب نمایید.

سفارشی سازی گشت و گذار اینترنتی

پس از یادگیری مبانی اولیه استفاده از مرورگر، می توانید صفحات خانه را تغییر دهید، سایت های مورد علاقه خود را به لیست سایتها اضافه کنید و سایت های مورد علاقه خود را به پنجره استارت بچسبانید.
انتخاب صفحات خانه یا Home Pages

صفحات خانه صفحاتی هستند که زمانی که شما مرورگر خودتان را باز می*کنید، به طور خودکار به آن*ها وارد خواهید شد. شما می*توانید کاری کنید که چندین سایت که از آن*ها استفاده زیادی می*کنید، زمان بازشدن مرورگر اینترنتی به*صورت خودکار بارگذاری شوند که این می*تواند شامل سایت*های خبری یا وبلاگ*های مورد علاقه یا هر سایت دیگری باشد.
1- از لبه سمت راست پنجره مرورگر به سمت داخل حرکت لمسی انجام دهید و سپس بر روی گزینه تنظیمات (Settings) ضربه بزنید اگر از موشواره استفاده می کنید، نشانگر موس را به گوشه پائین سمت راست پنجره مرورگر برده و سپس به سمت بالا حرکت بدهید و بر روی گزینه تنظیمات (Settings) کلیک کنید.
2- بر روی گزینه*ها یا Options کلیک کرده یا ضربه بزنید و در قسمت صفحات خانه (Home Pages) بر روی گزینه مدیریت یا "Manage" کلیک کرده یا ضربه بزنید.
3- آدرس اینترنتی صفحه ای را که تمایل دارید، صفحه خانه شما باشد در این قسمت وارد کنید و اگر تمایل دارید سایتی که هم اکنون بر روی مرورگر باز است به*عنوان صفحه خانه انتخاب شود، بر روی گزینه وارد کردن سایت کنونی "Add current site" کلیک کرده یا ضربه بزنید.

ذخیره سازی وب سایت مورد علاقه


ذخیره سازی وب سایت به*عنوان یک سایت مورد علاقه، یکی از روش های ساده برای به خاطر سپردن وب سایت های مورد علاقه و وب سایت*هایی که از آن بازدید بیشتری انجام می*دهید است (اگر شما از نسخه های به روز شده ویندوز 8 استفاده می*کنید و با استفاده از حساب کاربری مایکروسافت خود به ویندوز وارد شده اید، هر وب سایتی که پیش از این به*عنوان وب سایت مورد علاقه در سیستمی دیگر ثبت کرده بودید، به*صورت خودکار به برنامه اینترنت اکسپلورر 11 منتقل خواهد شد)
1- به وب سایتی که قصد دارید به*عنوان یک سایت مورد علاقه ثبت کنید، بروید.
2- از لبه پایینی پنجره به سمت بالا حرکت لمسی انجام داده و یا بر روی لبه پایینی پنجره کلیک کنید تا نوار دستورات برنامه باز شود و سپس بر روی دکمه وب سایت مورد علاقه (★) ضربه زده یا کلیک کنید تا نوار ابزار وب سایت های مورد علاقه ظاهر شود.
3- بر روی گزینه افزودن به وب سایت های مورد علاقه یا "Add to favorites" ضربه زده و یا کلیک کنید و سپس بر روی گزینه افزودن ضربه زده و یا کلیک کنید.

الصاق یک وب سایت به پنجره استارت


چسباندن یا الصاق یک وب سایت به پنجره استارت سبب ایجاد یک آیکون کاشی مانند بر روی پنجره استارت می شود و سبب می شود که بتوانید با یک ضربه ساده به آن وب سایت بروید. برخی از وب سایت های الصاق شده، پیام*هایی را نشان می*دهند که شما از طریق آن متوجه می*شوید چه زمانی محتوای جدید در سایت قرار می*گیرد. شما می توانید تا هر تعداد وب سایت که دوست دارید به پنجره استارت اضافه کرده و آن ها را به*صورت گروه هایی بر روی پنجره استارت مدیریت نمایید.

برای این کار بایستی اقدامات زیر را انجام دهید:

1- از قسمت لبه پائینی پنجره به سمت بالا حرکت لمسی انجام دهید تا نوار دستورات برنامه ظاهر شود.
2- بر روی دکمه وب سایت های مورد علاقه (★) ضربه زده یا کلیک کنید و سپس بر روی دکمه الصاق یا چسباندن سایت (Pin site) کلیک کرده و سپس گزینه چسباندن به پنجره استارت (Pin to Start) را انتخاب کنید.
نکته: شما می توانید با کلیک کردن بر روی دکمه وب سایت های مورد علاقه (★) یا “Favorites” یا دکمه زبانه*ها (■) یا “Tabs” در بخش دستورات برنامه، به*سرعت بین وب سایت های مورد علاقه خود و زبانه*ها جابه*جا شوید.

خواندن، ذخیره سازی یا به اشتراک گذاشتن محتوای وب


هنگامی که شما در حال گشت زنی در صفحات اینترنتی هستید، می توانید از آیکون نمای خواندن متن یا “Reading view” که شبیه یک کتاب است و در انتهای نوار آدرس قرار گرفته، استفاده نمایید. این نما سبب حذف قسمت های زائد نظیر تبلیغات میشود و تمرکز اصلی صفحه را بر روی محتوای متنی قرار می*دهد. بر روی این آیکون کلیک کنید تا یک صفحه وب را در "نمای خواندن" باز کنید. هنگامی که قصد داشته باشید، مجدداً به پنجره اصلی مرورگر بازگردید، تنها کافی است یک بار دیگر بر روی این آیکون کلیک نمایید.

یک مقاله در صفحات وب، در حالتی که نمای خواندن غیر فعال است.


همان مقاله، در حالتی که نمای خواندن فعال است.

سفارشی سازی تنظیمات برای نمای خواندن

1- از لبه سمت راست پنجره به سمت داخلی حرکت لمسی انجام دهید و سپس بر روی گزینه تنظیمات “Settings” ضربه بزنید (اگر از موشواره استفاده می*کنید، نشانگر ماوس را به قسمت گوشه سمت راست پائینی پنجره برده و سپس به سمت بالا حرکت بدهید و بر روی گزینه تنظیمات “Settings” کلیک کنید.)
2- بر روی گزینه*ها (Options) ضربه زده و یا کلیک کنید و در قسمت نمای قرائت یا "Reading View" نوع فونت و اندازه متن را انتخاب کنید.
در ادامه برخی از سبک های مختلفی را که قادر به انتخاب آن ها هستید، آورده شده است.
اضافه کردن صفحات به لیست مطالعه

هنگامی که شما به مقاله یا محتوای دیگری در صفحات وب برخورد می کنید که تمایل به خواندن آن ها در آینده دارید، به جای این که لینک آن را برای خود ایمیل کنید یا چند زبانه اضافی را باز بگذارید، تنها کافی است آن را به لیست مطالعه "Reading List" خودتان اضافه کنید. لیست مطالعه در واقع کتابخانه شخصی شما است و شما می توانید مقالات، ویدیوها یا سایر محتواها را مستقیماً از طریق اینترنت اکسپلورر و بدون نیاز به ترک صفحه*ای که در حال حاضر در آن قرار دارید، به آن اضافه کنید.

برای این کار بایستی اقدامات زیر را انجام دهید:

1- از لبه سمت راست پنجره به سمت داخل حرکت لمسی انجام دهید و سپس بر روی گزینه اشتراک یا "Share" ضربه بزنید اگر از موشواره استفاده می*کنید، نشانگر آن را به گوشه سمت راست بالای پنجره برده و سپس به سمت پائین حرکت دهید و بر گزینه "Share" کلیک نمایید.
2- بر روی گزینه لیست مطالعه (Reading List) کلیک کرده و یا ضربه بزنید و سپس بر روی گزینه افزودن یا "Add" کلیک کرده و یا ضربه بزنید. با این کار لینک محتوای شما به لیست مطالعه شما اضافه می*شود.

کمک به حفاظت از اطلاعات محرمانه شما

ارتباط با سایرین در شبکه های اجتماعی، خرید، مطالعه، به اشتراک گذاشتن محتوا این ها فعالیت هایی هستند که احتمالاً شما به*صورت روزانه در اینترنت انجام می دهید و ممکن است اطلاعات شخصی شما را در دسترس افراد دیگر قرار بدهد. مرورگر اینترنت اکسپلورر با امنیت پشت*صحنه بهتر و کنترل بیشتر بر روی اطلاعات شخصی شما، حفاظت بیشتری از شما به عمل می*آورد. در ادامه، چندین روش که می توانند در هنگام گشت زنی در شبکه وب به حفاظت از اطلاعات محرمانه شما کمک *کنند، آورده شده است:
شما می توانید از گشت و گذار در اینترنت در حالت محرمانه یا "Inprivate" استفاده نمایید. مرورگر ها اطلاعاتی نظیر تاریخچه جستجو-های شما را ذخیره می*کنند تا به شما در بهبود راندمان استفاده از مرورگر کمک نمایند. هنگامی که شما از این حالت استفاده می*کنید، می توانید درست شبیه به حالت عادی به گشت و گذار در اینترنت بپردازید ولی مواردی نظیر کلمات عبور، تاریخچه جستجو ها و تاریخچه صفحات مرور شده توسط شما در هنگام بستن مرورگر حذف خواهند شد. برای بازکردن یک پنجره جدید در این حالت محرمانه، می توانید از لبه پائینی پنجره به سمت بالا حرکت لمسی جارویی (یا کلیک) انجام دهید تا پنجره دستورات برنامه ظاهر شود و سپس بر روی دکمه ابزارهای زبانه*ها یا "Tab tools" کلیک یا لمس کرده و سپس بر روی گزینه "New Inprivate tab" کلیک یا لمس نمایید.

شما همچنین می توانید از گزینه های "محافظت از ردیابی شدن" یا 'Tracking Protection" و "غیر فعال سازی ردیابی" یا "Do Not Track" به*منظور محرمانه نگاه داشتن بیشتر فعالیت های خود استفاده نمایید. ردیابی به فعالیتی گفته می شود که وب سایت ها، فراهم کنندگان محتوا، ارائه دهنده های تبلیغات و سایرین، به*منظور فهمیدن چگونگی تعامل شما با اینترنت استفاده می*کنند. این فرآیند می تواند شامل ردیابی صفحاتی که شما بازدید نموده اید، لینک هایی که بر روی آن ها کلیک کرده اید و محصولاتی که خریداری یا تماشا کرده اید باشید. در مرورگر اینترنت اکسپلورر، شما می توانید از گزینه های "Tracking Protection" و "Do Not Track" به*منظور کمک به محدود نمودن اطلاعاتی که از فعالیت شما در اینترنت قابل ردیابی هستند، استفاده کرده و اولویت های محرمانه ماندن اطلاعات خود را به سایت هایی که از آن ها بازدید می*کنید، نشان دهید.


منبع: redirect.php?a=forums.pichak.net/2433.html