در این مقاله شما می آموزید که چگونه به رشد قد کودک خود کمک کرده و کودک قدبلندتری داشته باشید

مقدمه

اگر فرزند شما کوتاه قدترین فرد در میان دوستانش می*باشد، راه*هایی وجود دارد تا به او کمک کنیم که بلندتر و قوی تر به نظر برسد، و در آینده با هیچ مشکلی به خاطر قدش مواجه نشود. نکات و تکنیک های زیر را برای افزایش قد به صورت طبیعی یاد بگیرید. تغذیه، ورزش و طرز ایستادن، همگی در رشد قد فرد نقش دارند. دستورالعمل*ها:

افزایش سطح هورمون رشدسطح هورمون رشد را افزایش دهید. این هورمون توسط غده*ی هیپوفیز و غدد قدامی مغز تولید می*شود. شما می*توانید آن را تزریق کرده و یا از مکمل*های آن استفاده کنید، اما این کارها با ریسک همراه است. می*توانید به صورت طبیعی با ترکیب آب ، 3 عدد گوجه ، و 250 گرم باقالی و کاهو ، آن را اضافه کنید. خوردن غذاهای مناسبغذاهایی که سرشار از کلسیم و پروتئین است را مصرف کنید. غذاهایی که دارای کربوهیدرات یا چربی است را نخورید، زیرا هورمون HGH را کم می*کند. ورزش کردنمرتباً ورزش کنید. بدون ورزش ستون فقرات فشرده*شده و از رشد شما تا حد زیادی جلوگیری می*کند.به طور روزانه تمرینات کششی انجام دهید. البته اینکار باعث نمی شود که در یک شب قد بکشید، ولی پس از مدتی تا حدود 7 سانتی*متر افزایش قد پیدا خواهید کرد. 3 نوع کشش متفاوت را باید انجام دهید: سفت و شل کردن ماهیچه*های پشت، فشرده و صاف کردن ستون فقرات و سفت و شل کردن ماهیچه*های حمایت*کننده از ستون فقرات. این کار را برای حدود 20 دقیقه در بیشتر روزها انجام دهید. خواب کافیبه میزان کافی بخوابید. هنگام خواب بدن ما خودش را بازسازی می*کند. هر شب 7 تا 9 ساعت بخوابید. نکات و هشدارها:

ورزش و حرکات کششی توصیه* شده ، علاوه بر افزایش قد مزایای دیگری نیز دارند، همانند سوخت و ساز بیشتر، چربی کمتر و سیستم ایمنی قوی تر.در مغازه*ها مکمل*هایی وجود دارند که به شما قول افزایش قد سریع را می دهند. این محصولات حتی ممکن است به شما قول لاغرتر شدن و سوزاندن بیشتر انرژی را بدهند. قبل از مصرف هر یک از این مکمل*ها با پزشک خود مشورت کنید. منبع:redirect.php?a=forums.pichak.net/1416.html