این* مسئله* هنگام* پوست* کندن* سیب*زمینی* هم* تا زمان* سرخ* کردنش* صادق* است. بیشتر خانم*های* خانه*دار از سیاه* شدن* و تغییر رنگ* قارچ* هم* پس* از شستشو یا ماندن* آن* در یخچال* شکایت* دارند.برای حل این مشکل با ما همراه شوید.

آیا تا به* حال* دچار این* مشکل* شده*اید که* پس* از پوست* کندن* سیب* برای تهیۀ سالاد میوه* یا موز یا* انواع* دسرها آن*ها بسرعت* و در مجاورت* هوا رنگ* اصلی* خود* را از دست* بدهند؟ راه جلوگیری از این مشکل را در ادامه بخوانید.

این* مسئله* هنگام* پوست* کندن* سیب*زمینی* هم* تا زمان* سرخ* کردنش* صادق* است. بیشتر خانم*های* خانه*دار از سیاه* شدن* و تغییر رنگ* قارچ* هم* پس* از شستشو یا ماندن* آن* در یخچال* شکایت* دارند.
_ برای* سیاه* نشدن* سیب*زمینی* تنها کافی* است* پس* از پوست* کندن* و خلال* کردن* یا ریز کردن* آن* مقداری* آب* ولرم* را در ظرفی* بریزند و یک* قاشق* چایخوری* سرخالی* نمک* به* آن* بیفزایید و تا زمان* استفاده،* سیب*زمینی*ها را در آن* آب* نمک* نگه* دارید. نمک* موجود در آب* هم* باعث* مزه*دار شدن* سیب*زمینی* می*شود و هم* از پس* دادن* ویتامین*های* سیب*زمینی* به* آب* جلوگیری* می*کند.


_جهت* جلوگیری* از سیاه* شدن* موز، سیب* و قارچ، چارهِ* کار* استفاده* از چند قطره* لیموترش* است. کافی* است* پس* از پوست* کندن* و قاچ* کردن* این* مواد آن ها را در کاسه*ای* بریزید و مقدار کمی* (نصف* یک* لیموترش* کوچک* کافی* است) آبلیموی* تازه* روی* آن* بچکانید و ظرف* را طوری* تکان* دهید که* آبلیموها به* تمام* مواد آغشته* شوند. حال* می*توانید با خیال راحت* قارچ* را با همان* رنگ* اولیهِ* خود در فریزر قرار دهید و با موز و سیب* خود نیز سالاد میوه*ای* درست* کنید که* * سیاه* نشود.