این ماده که با تبدیل الکل به اسید استیک حاصل می*شود، جزو محصولات سبز و نوع سفید آن مفید، همه کاره و در خانه*داری پرکاربرد است.


سرکه جزو قدیمی*ترین موادی است که 2500 سال توسط بشر مورد مصرف قرار گرفته است. این ماده که با تبدیل الکل به اسید استیک حاصل می*شود، جزو محصولات سبز و نوع سفید آن مفید، همه کاره و در خانه*داری پرکاربرد است.

سرکه سفید مناسب کسانی است که مایل به استفاده از مواد سمی و شیمیایی جهت نظافت در کنار کودک خود نیستند. ارزانی، کاربرد فراوان و عدم ایجاد حساسیت از مزایایی است که این ماده را خاص کرده است.

از [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]به جز خوشمزه کردن سس سالاد در موارد زیر استفاده کنید:

_ اضافه کردن چند قاشق غذاخوری سرکه سفید به آب هنگام درست کردن تخم*مرغ آب پز به حفظ شکل زرده کمک می*کند. این کار باعث می*شود در صورت ترک خوردن پوست تخم*مرغ، سفیده به بیرون راه پیدا نکند.

_ خیس کردن سبزیجات پژمرده داخل آب سرد و اضافه کردن کمی سرکه به تازه شدن آن*ها کمک می*کند.

_ بعد از خرد کردن پیاز، با مالیدن کمی [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت] به دست بوی آن را از بین ببرید.

_برای تمیز کردن درز کاشی*ها نیازی به استفاده از مایع سفیدکننده نیست. کافیست با مسواک و سرکه محل مورد نظر را خیس و تمیز کنید.

_ کثیفی و خش*های سطحیDVD را با ریختن سرکه روی یک دستمال نرم از بین ببرید.

_ بخار حاصل از جوشاندن یک کاسه سرکه و آب باعث کنده شدن خرده*های غذا و رفع بوی مایکروفر می*شود.

_ اضافه کردن یک پیمانه پر سرکه در دور آخر شستشو به ماشین لباسشویی باعث براق شدن رنگ*های روشن و تمیز شدن لباس*ها می*شود. اسید استیک نه تنها به پارچه آسیب نمی*رساند بلکه باعث حل شدن پس*مانده صابون می*شود یعنی همان چیزی که لباس*ها را کدر می*کند. همچنین به عنوان نرم*کننده عمل کرده، اصطکاک را کم کرده و کپک را از بین می*برد.


_سرکه موجب شل شدن آدامس از روی صندلی ماشین و فرش می*شود.

_ شیشه* ماشین را با محلول سرکه و آب به نسبت سه به یک پاک و از یخ*زدگی در فصل زمستان جلوگیری کنید.

_ محل عبور خود را با ریختن نسبت مساوی آب و سرکه از علف*های هرز پاک کنید. حتی می*توانید با اسپری کردن مستقیم روی حلزون*ها، آن*ها را از بین ببرید.

_ برای ماندگاری بیش*تر گل*ها، چند قاشق غذاخوری [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت] را همراه یک قاشق چای*خوری شکر به آب گلدان اضافه کنید.

منبع: [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]