کانال تلگرام فال و طالع بینی

در تمام بخش ها مدیر فعال ( با سابقه فعالیت در انجمن های دیگر ) می پذیریم ، با ما تماس بگیرید. انجمن پیچک

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: همسرتان را چقدر شناخته اید؟ تست روانشناسی

کاربرفعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه ۰۱ مرداد ۹۳ [ ۰۵:۲۳]
    سطح
    1
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    31 days registered500 Experience Points
    سپاس ها
    19
    سپاس شده 23 در 16 پست

New همسرتان را چقدر شناخته اید؟ تست روانشناسی

این تست به شما کمک می*کند بفهمید نسبت به همسرتان چقدر شناخت دارید و رابطه شما در چه وضعیتی است

درست است که از قدیم گفته*اند ازدواج مثل یک هندوانه سربسته است و نمی*توانی بفهمی داخلش چه خبر است ولی آنطور هم نیست که اگر مثلا کمی سفید یا بی*مزه باشد دیگر نشود کاری کرد...

روابط بین همسران یک جریان پویاست و مدام تغییر می*کند. ضمن اینکه حتی بهترین رابطه*ها هم به مراقبت و پرستاری نیاز دارد. دکتر جان و دکتر جولی گاتمن (Drs John & Julie Gottman) که از پیشگامان علم مشاوره ازدواج، در سطح جهانی هستند، دریافته*اند یکی از مهم*ترین عوامل موفقیت بین زوج*ها، کیفیت روابط دوستانه و میزان شناختی است که از هم دارند، بنابراین، سوال مهمی که باید از خودتان بپرسید این است که تا چه حد نسبت به همسرتان و روحیات درونی*اش شناخت دارید؟ آیا او را خیلی خوب می*شناسید و حتی می*توانید ادعا کنید بهتر از خودش او را می*شناسید؟ یا شناختی در کار نیست و مثل دو غریبه کنار هم زندگی می*کنید؟ این تست به شما خواهد گفت شناخت شما از همسرتان چقدر است. به همه سوالات با بله یا خیر جواب بدهید.

می*توانم به نامزدم لقب بهترین دوست را بدهم.
    بله خیر

دقیقا می*دانم نامزدم در حال حاضر با چه مشکلاتی روبرو است و چه مسائلی باعث ایجاد اضطراب و استرس در او شده است.
    بله خیر

اسم بعضی از کسانی را که این اواخر باعث ناراحتی همسرم شده*اند، می*دانم.
    بله خیر

می*توانم چند تا از آرزوهای بزرگ همسرم را خیلی شفاف توضیح بدهم.
    بله خیر

می*توانم در مورد اینکه فلسفه او از زندگی چیست و چه دیدگاه*هایی دارد، صحبت کنم.
    بله خیر

می*توانم اقوامی را که همسرم کمتر از آنها خوشش می*آید و تمایل کمتری به رفت و آمد با آنها دارد، نام ببرم.
    بله خیر

احساس می*کنم همسرم مرا تقریبا خوب می*شناسد.
    بله خیر

وقتی از همدیگر دور هستیم، اغلب خوش*بینانه و عاشقانه راجع به او فکر می*کنم.
    بله خیر

او واقعا به من احترام می*گذارد.
    بله خیر

هنوز هم ارتباطمان سرشار از شوق و شور و هیجان است.
    بله خیر

ابراز عشق، محبت و تمایل نسبت به یکدیگر، یقینا بخش مهمی از ارتباطمان را تشکیل می*دهد.
    بله خیر

همسرم به خاطر کارهایی که برای بهبود زندگی*مان انجام می*دهم، از من قدردانی می*کند.
    بله خیر

همسرم در مجموع، شخصیت مرا دوست دارد و اخلاق*هایم را می*پسندد.
    بله خیر

زندگی*مان در حوزه روابط زناشویی اکثرا بی*مشکل و رضایت*بخش است.
    بله خیر

در پایان یک روز کاری، وقتی همدیگر را می*بینیم، با تمام وجود از دیدن هم خوشحال می*شویم.
    بله خیر

همسرم یکی از بهترین مشاوران من برای تصمیم*گیری*های مختلف است.
    بله خیر

ما عاشق صحبت کردن با یکدیگر هستیم و واقعا از این کار لذت می*بریم.
    بله خیر

در بحث*هایمان کاملا بده و بستان وجود دارد؛ یعنی هر دو هم می*گوییم و هم می*شنویم. همچنین هر دو روی هم تاثیر می*گذاریم.
    بله خیر

همسرم حتی زمانی که کاملا با آنچه من می*گویم مخالف است با احترام و صبر و حوصله به حرف*ها و نظرات من گوش می*کند.
    بله خیر

همسرم معمولا یکی از بزرگ*ترین گره*گشاهای زندگی من است.
    بله خیر

ما اغلب در مورد مسائل اساسی و اهداف کلی زندگی، با هم تفاهم داریم. به عبارت دیگر کاملا باهم جفت و جور هستیم.
    بله خیر

چطور بود؟
    اگر امتیازتان کم شده وحشت*زده یا ناامید نشوید. تحقیقات نشان داده*اند آنچه باعث موفقیت یک رابطه می*شود، انجام کارهای در ظاهر خیلی کوچک و جزئی است. اینها در حقیقت جملات و اعمالی است که نشان می*دهد در روابط بسیار عالی و ایده*آل همسران با هم چطور رفتار می*کنند که البته برای یاد گرفتن بسیار ساده و برای امتحان کردن بسیار لذت*بخش هستند. این آزمون فقط قصد دارد بر عناصری که دکتر جان و جولی گاتمن، «نقشه عشق برای رسیدن به خوشبختی» می*نامند، تاکید کند و این یکی از گام*هایی است که می*توانید برای استحکام بخشیدن به رابطه*تان بردارید. این کار اعتماد مقابل شور و هیجان حس قدردانی و تحسین را بین شما و همسرتان افزایش می*دهد.

نتیجه*گیری
    15پاسخ بله یا بیشتر
    تبریک! رابطه شما از عمق و استحکام زیادی برخوردار است. این تست به شما یادآور می*شود قدر این هدیه الهی را بدانید و از آن مراقبت کنید.

8 تا 14 پاسخ بله
    این یک دوران حیاتی و سرنوشت*ساز در رابطه شماست. نقاط قوت زیادی در رابطه*تان وجود دارد که قابل*تغذیه کردن است ولی همچنین در نقطه مقابل ضعف*هایی وجود دارد که توجه و هوشیاری زیاد شما را می*طلبد. پس حسابی حواستان را جمع کنید و چشمانتان را باز نگه دارید!

7پاسخ بله یا کمتر
    احتمالا رابطه شما در معرض یک مشکل و خطر جدی است. اگر این موضوع شما را نگران می*کند، این حس نگرانی به این معناست که شما هنوز هم به این رابطه اهمیت می*دهید و به ادامه آن امیدوارید. پس احتمالا حفظ آن آنقدر برایتان با ارزش هست که بخواهید برای بهبود آن تلاش کنید. اگر اینطور است، پیشنهاد می*کنیم برای کمک به بازسازی رابطه*تان در جلسات مربوط به خانواده و روابط زناشویی شرکت یا با یک مشاور در خصوص مسائل و مشکلاتتان صحبت کنید و از او راهنمایی بخواهید.

منبع :[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]

کاربر سایت

آخرین بازدید
    دوشنبه ۲۰ بهمن ۹۳ [ ۱۵:۰۰]
    سطح
    1
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    31 days registered100 Experience Points
    سپاس ها
    0
    سپاس شده 1 در 1 پست
    سلام
    بنظرم نمیشه روی این تست بسند کرد...
    دانلود تحقیق،مقاله،پروژه،کتاب،جز وه،نقشه های مهندسی، گزارش کار،آزمایشات، پایان نامه، داستان و.....
    در ------------------>

3. کاربر روبرو از پست مفید حسن25 سپاس کرده است .

salamatism (سه شنبه ۱۲ بهمن ۹۵)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)