تخم مرغ و وانیل را به مواد اضافه کرده و با یک قاشق چوبی آنها را به هم زده و آرد و نمک را هم کم کم به آنها اضافه می کنیم.


زمان لازم برای آماده کردن مواد: 20 دقیقه
کل زمان برای آماده شدن شیرینی ها :1 ساعت
مواد گفته شده برای 2 تکه شیرینی می باشد

مواد لازم :
کره : نیم گرم
شکر قهوه ای : دو پیمانه و نصفی
شکلات تلخ6 : گرم (خرد شده)
تخم مرغ بزرگ : 4 عدد
وانیل 2 : قاشق چایخوری
آرد سفید 2 : فنجان
نمک : نصف قاشق چایخوری
شکر و پودر کاکائو : به مقدار لازم

طرز تهیه :
1 - فر را دردرجه 325 سلسیوس گذاشته تا گرم شود. مقدار کمی کره را ته ظرف فر ریخته و آن را در تمامی سطح ظرف مالیده و کاغذ نازکی را ته آن قرار می دهیم . در یک کاسه بزرگ کره، شکر قهوه ای و شکلات تلخ خرد شده را با هم مخلوط کرده و بیشتر از 1 دقیقه آنرا هم می زنیم. اگر شکلات هنوز کاملا نرم و یکدست نشده بود، در فواصل زمانی 10 ثانیه مرتبا این کار را ادامه می دهیم تا شکر و شکلات کاملا صاف و یکدست شوند.

2 - تخم مرغ و وانیل را به مواد اضافه کرده و با یک قاشق چوبی آنها را به هم زده و آرد و نمک را هم کم کم به آنها اضافه می کنیم. مواد درست شده را در ظرفی که قبلا آماده کرده بودیم ریخته و آنرا داخل فر گذاشته و به مدت 35 تا 40 دقیقه اجازه می دهیم تا شیرینی های ما آماده شوند.

3 - پس از آنکه شیرینی ها آماده شدند می گذاریم تا کاملا خنک شده و سپس با استفاده از چاقو برش هایی را به صورت قلب در می آوریم و یا از قالب های قلبی شکل برای برش استفاده می کنیم و در آخر هم پودر کاکائو و مقداری شکر مخصوص شیرینی پزی را روی آن الک می کنیم.


منبع: [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]