مدیر کل مهندسی عملیات شبکه دیتای شرکت ارتباطات زیرساخت از افزایش 40 گیگابیت بر ثانیه پهنای باند بین*الملل تا پایان تابستان امسال خبر داد.


محمدرضا نوروزی گفت: در سه ماهه نخست امسال با افزایش 40 گیگابیت برثانیه پهنای باند بین*الملل، این ظرفیت به 150 گیگابیت برثانیه رسید که تا پایان تابستان امسال، 40 گیگابیت دیگر نیز افزایش خواهیم داشت.

وی با تاکید بر اینکه سال 92 سال جهش اینترنتی کشور در دولت تدبیر و امید بود، افزود: در اواسط سال گذشته 67 گیگ پهنای باند بین*الملل داشته*ا*یم که در مدت شش ماه با 60 درصد افزایش آن را به 110 گیگابیت برثانیه رساندیم.

وی به میزبانی 30 گیگ پهنای باند خارج از کشور اشاره کرد و گفت: با همت همکاران در شرکت ارتباطات زیرساخت، توانستیم این پهنای باند را به داخل کشور منتقل کنیم تا هم هزینه*ها کاهش یابد و هم پهنای باند با کیفیت در اختیار مشتریان قرار گیرد.

نوروزی با اشاره به اینکه مشکلی در پهنای باند بین*الملل نداریم، گفت: رشد پهنای باند بین*الملل چشمگیر بود و لازم است سیستم انتقال نیز پایاپای با آن افزایش ظرفیت داشته باشد تا با پرشدن سیستم*های انتقال مواجه نشویم.

مدیرکل مهندسی عملیات شبکه دیتا با تاکید بر مدیریت و بهره*برداری شبکه دیتای زیرساخت کشور ادامه داد: در بحث میزبانی داخلی در نظر داریم حجم ترافیک زیادی را با محتوای کسب*و*کار داخلی، رونق اقتصادی و آنچه موافق با سیاست*های داخل کشورمان است، فراهم آوریم.

وی با اشاره به فراهم شدن تجهیزات هم مکانی در شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: شرکت*هایی چون آسیاتک، شاتل، پارس آنلاین و داده گستر عصر نوین تا به امروز در زمینه میزبانی داخلی با ماهمکاری کرده*اند که شرکت ارتباطات زیرساخت، الزامات زیر ساختی مثل دسترسی به پهنای باند، برق، فضا و... را برای این شرکت*ها فراهم می*کند.

وی در خصوص امنیت اینترنت در ایران گفت: امنیت در اینترنت از منظرهای مختلف قابل بررسی است اما به جرات می**توان گفت سرویس*هایی که از سوی شبکه زیرساخت کشور ارایه می*شوند، امن هستند.


منبع: [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]