اگر از پف کردن اطراف چشم خود ناراضی هستید، ما به شما روش*هایی را برای بهبود آن ارائه می*دهیم.


پف چشم

پف یا تورم اطراف چشم وضعیتی است که در آن پوست اطراف چشم پف کرده، و تیره، خسته و چروک به نظر میرسد. این به خاطر مسائلی مانند استرس، خارش اطراف چشم، چشم درد، تغییرات بینایی، کمبود خواب و غیره میتواند اتفاق بیفتد. در اینجا چند روش طبیعی برای درمان پف چشم و اجتناب از ایجاد آن به شما ارائه میدهیم: توصیه 1:

یک سیب زمینی خام را ببرید و حلقه دور چشم را به آرامی با این قطعات سیب زمینی مرطوب کنید یا یک سیب زمینی خام را رنده کنید، آن را بر روی قطعه ای پارچه بریزید و سپس در حالی که دراز کشیده اید، پانزده تا بیست دقیقه بگذارید بر روی چشم بماند. توصیه 2:

بالشتک های پنبه ای را در شیر سرد فرو ببرید و آن را در حالی که دراز کشیده اید، بر روی پلک*های خودتان بگذارید. توصیه 3:

برای جلوگیری از پف چشم، 8 تا 10 لیوان آب در روز بنوشید. این یکی از ساده ترین روشهای هیدراته نگه داشتن پلک و بخشهای دیگر بدن است. توصیه 4:

چای کیسه ای برای کاهش پف چشم موثر است. دو چای کیسه ای بردارید و آنها را مدتی در آب سرد غوطه ور کنید. دراز بکشید، چشمهای خود را ببندید و چای کیسه ای را بر روی هر دو چشم به مدت ده تا پانزده دقیقه بگذارید. سپس صورتتان را با آب سرد بشویید. توصیه 5:

دو قطعه خیار تازه بردارید و آن را به مدت 20 تا 25 دقیقه بر روی چشمان خود قرار دهید. خیار خواص ضد التهابی و خنک کنندگی دارد و به احیای ذهن و چشم شما کمک کرده و پف چشم را کاهش میدهد. توصیه 6:

یک یا دو سفیده تخم مرغ را به*خوبی بزنید و آن را با برس کوچک یا پارچه نرم بر روی ناحیه اطراف چشم بمالید و بگذارید خشک شود. سپس آن را بشویید. این درمان خانگی، پوست اطراف چشم را منقبض کرده و پف را کاهش میدهد. توصیه 7:

از کمپرس سرد برای چشمان خود استفاده کنید. صورتتان را با چند بار ریختن آب سرد بشویید. این کار رگهای خونی را منقبض کرده و تورم چشم را کاهش میدهد. توصیه 8:

باید هر روز حداقل 7 تا 8 ساعت بخوابید تا از ایجاد پف چشم جلوگیری کنید.
منبع: wiki.5040.ir