[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]
والدین اغلب به دنبال راهی هستند تا کودکان خود را آرام کنند. تحقیقات نشان داده که موسیقی به همان اندازه که بر والدین تاثیر می*گذارد، روی کودکان نیز اثر می*کند. بنابراین والدینی که خود از موسیقی لذت می*برند می*توانند از آن برای آرام کردن کودکشان استفاده کنند.

1. چه نوع موسیقی می*خواهید برای کودکتان پخش کنید؟ تحقیقات نشان داده که پاپ، موسیقی تاثیرگذاری است که می*تواند کودکان را آرام کند، اما شما می*توانید هر نوع موسیقی که می*پسندید را برای او بگذارید. مهم نیست آرام یا تند، مخصوص کودکان یا بزرگسالان باشد، هر موسیقی که شما با آن احساس راحتی می*کنید، برای کودک شما نیز مناسب است.

2. از آهنگ*های مختلف استفاده کنید. اگر اخیرا آلبومی منتشر شده است، بروید و آن را بخرید و به همراه کودک خود گوش دهید. فروشگاههایی را که موسیقی مخصوص کودکان را می*فروشند، فراموش نکنید.

3. یک موسیقی خاص را هر روز برای کودکتان پخش کنید. گاه می*توانید یک آهنگ را به آهنگی دیگر اما در همان سبک تغییر دهید. با این روش کودک شما عادت می*کند تا هر روز به یک موسیقی خاص گوش دهد و در صورت خاموش بودنش، به دنبال آن بگردد. هنگام پخش موسیقی کودکان راحت*تر به خواب می*روند.

4. زمانی که کودکتان استرس دارد یا می*خواهد بخوابد، برای او موسیقی پخش کنید. حتی می*توانید این کار را برای زمان بازی او نیز انجام دهید. این راه او را آرام و تمرکز او را بیشتر خواهد کرد.

5. حداقل یک بار در روز برای او لالایی بخوانید. کودکان به طور طبیعی نسبت به صدای والدینشان عکس* العمل نشان می*دهند زیرا با آن آشنا هستند. هنگامی که والدین برای کودکشان آهنگی آرام و دلنشین می*خوانند، کودک آرام می*شود. والدین می*توانند از لالایی*های مخصوص به خود یا لالایی*های قدیمی و رایج استفاده کنند. منبع[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]