مواد طبیعی زیادی وجود دارند که به کمک آن*ها می*توانید خانه*ای کاملا تمیز و آراسته داشته باشید و از بودن در چنین محیطی لذت ببرید.

مواد طبیعی زیادی وجود دارند که به کمک آن*ها می*توانید خانه*ای کاملا تمیز و آراسته داشته باشید و از بودن در چنین محیطی لذت ببرید.

وسایل مورد نیاز:

جوش شیرین

سرکه

گردو

کوکاکولا

الکل سفید

چند نکته آموزنده در مورد شوینده ها

1- برای جلوگیری از خراب شدن سطوح چوبی در صورت هرگونه لک، آن*ها را بلافاصله تمیز کنید.2- با استفاده از گردو می*توانید خراشیدگی روی سطوح چوبی را برطرف کنید. گردو را روی قسمت*های خش شده بمالید و با استفاده از یک تکه پارچه تمیز روی سطح را برق بیندازید.3- بیش*تر لک*ها را می*توانید با پاک*کننده*های سطوح مختلف (چند کاره) مثلا نوع مخصوص شیشه و فلز تمیز کنید.4- تا جای ممکن سعی کنید از محصولات غیرشیمیایی و مواد موجود در خانه استفاده نمایید.5- بیش*تر چیزها را می*توانید با جوش*شیرین تمیز کنید. برای از بین بردن لک* ظروف چینی، لیوان چای، فنجان قهوه، ظروف استیل، گاز، غذاهای سوخته چسبیده به ظروف، سرویس*های بهداشتی و بوی نامطبوع کفش، فرش و ... به*راحتی از این ماده ارزان استفاده نمایید.6- برای تمیز و ضدعفونی کردن شیشه*ها، پنجره*ها و دیوارها مقداری الکل سفید داخل سطل آب و پودر شوینده بریزید.7- در صورت نداشتن هیچ ماده پاک*کننده آماده، نگران نشوید با استفاده از سرکه، جوش*شیرین و حتی نوشابه سرویس*های بهداشتی را تمیز کنید.8- بعضی لک*ها لازم است ابتدا با نفت سفید تمیز شوند، در مورد سایر حلال*ها قبلا اطلاعات لازم را کسب کنید.

منبع:[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید | عضویت]