لباس دخترانه روز ولنتاین ۲۰۱۴
تاریخچه روز ولنتاین:
روز ولنتاین-تاریخچه کامل و دقیق ولنتاین در دست نیست و آنچه از پیشینه روز ولنتاین می**دانیم با افسانه درآمیخته است. امروزه کلیسای کاتولیک به این نتیجه رسیده است که حداقل سه قدیس وجود داشته*اند که همگی به شهادت رسیده اند، به همین دلیل چندین افسانه سعی در بازگوئی تاریخچه آئین ولنتاین دارند.
روز ولنتاین-در صده سوم میلادی که مطابق می*شود با اوایل شاهنشاهی ساسانی در ایران، در روم باستان فرمانروایی بوده*است بنام کلودیوس دوم. کلودیوس عقاید عجیبی داشته*است از جمله اینکه مردان مجرد نسبت به آنانی که همسر و فرزند دارند سربازان جنگجوتر و بهتری هستند. از این رو ازدواج را برای سربازان امپراتوری روم قدغن می*کند. کلودیوس به قدری بی*رحم وفرمانش به اندازه*ای قاطع بود که هیچ کس جرات کمک به ازدواج سربازان را نداشت. اما کشیشی به نام والنتاین (والنتیوس)، مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوبشان جاری می*کرد. کلودیوس دوم از این جریان خبردار می*شود و دستور می*دهد که والنتاین را به زندان بیندازند. والنتاین در زندان عاشق دختر زندانبان می*شود. با توجه به آنچه که در افسانه آمده کشیش ولنتاین برای او نامه*ایی نوشته و آنها را با نوشتن «از طرف ولنتاین تو» (From Your Valentine) امضاء کرده است، اصطلاحی که تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته و به وفور بر روی کارتهای ولنتاین مشاهده می**شود. سرانجام کشیش به جرم جاری کردن عقد عشاق بر خلاف قانون کلودیوس دوم اعدام می*شود. بنابراین او را به عنوان فدایی و شهید راه عشق می*دانند و از آن زمان ولنتاین تبدیل به نمادی برای عشق شده است.
ولنتاین روز ولنتاین تاریخ ولنتاین
هدیه روز ولنتاین :
در کشورهای اروپایی و امریکائی دادن شکلات به عنوان هدیه روز ولنتاین از شهرت خاصی برخوردار است. تزئین شکلات و پختن انواع ان نیز از آداب روز ولنتاین به شمار می*رود. از نظر علمی هم ثابت شده*است که خوردن شکلات دات یا همان سیاه میزان عشق را در انسان بالا می*برد البته نه مصرف بی رویه ان.
لباس روز ولنتاین:
در روز ولنتاین با پوشیدن لباس های جذاب کننده و عحیب به پارتی و مهمانی های دوستانه میروند در این روز خیابانها از دختران و پسرانی که خود را با لباس زیبا کرده اند پر میشود