در حقیقت سایتهای کاربرپسند چه سایتهایی هستند؟
طراحی سایت های کاربرپسند دارای تعداد زیادی از ملاحظات که شامل محتوا، سازمان سایت، ناوبری سایت و طراحی وب سایت می باشد. وب سایتی که خوب سازماندهی شده است از لحاظ بصری خیلی آسانتر است. بازدیدکنندگان سایتها نه وقت و حوصله ی آن را دارند که تازه یاد بگیرند که وب سایت شما چگونه کار می کند. این بدین معناست که وب سایت شما باید در نظر آنها غریزی باشد. آنها باید بتوانند به هر قسمتی که می خواهند در عرض چند ثانیه بروند و هر وقت هم بخواهند به زندگی خود بازگردند.
از آنجا که اینترنت یکی از بیشترین مشتریان بی حوصله را داراست، شما فقط چند ثانیه وقت دارید که که مشتریهای خودتان را تحت تاثیر قرار دهید در غیر این صورت آنها به سایتهای رقیب شما خواهند رفت و آن را بوک مارک می کنند.نه تنها شما یک مشتری را برای همیشه ار دست می دهید امکان برگشت آن شخص به سایت شما دیگر وجود ندارد.
زمانی که یک سایت را طراحی می کنید شما باید به همان میزان به محتوای آن نیز توجه کنید.قرار دادن محتوا و دکمه ها در جاهای مناسب و قابل فهم برای اشخاص باعث می شود که مشتری را در سایت خود نگه دارید.
یک سایت با طراحی حرفه ای الزاما یک طراحی پیچیده ندارد.شما کاملا تعجب میکنید که اگر بدانید یک طراحی ساده و رنگهای شیک چقدر باعث می شود که بینندگان سایت خود را افزایش دهید و آنها بارها به سایت شما سر بزنند.آخرین حرف؟ تا می توانید ساده کار کنید و بیشتر به راحتی در استفاده از سایت خود فکر کنید.
زمانی که یک ظاهر زیبا باعث نگه داشتن کاربرها در سایت شما می شود، استفاده ی راحت باعث برگشتن آنها به سایت شما می شود. توجه داشته باشید که تمام لینکها، عکس ها و صفحات درست کار کنند و هیچگونه خطایی در باز شدن آنها وجود نداشته باشد. یک سایت خوب طراحی شده سایتی است که تمام لینک های آن حتی اگر به آن اعتبار هم اضافه کنید، کار کند. فلش یک ابزار قدرتمند برای استفاده می باشد که البته بیش از حد نیز معمولی می باشد. از انیمیشن های فلش برای مواردی که سخت است در قالب کلمات آن را توضیح دهید، استفاده کنید. با ساده بودن، شما برای بینندگان سایت خود پیدا کردن جاهایی را که می خواهند ساده می کنید و این در حقیقت نشان دهنده ی احترام و قدردانی شما از مشتریانتان است.
تحریریه کمپانی تاو