در این مقاله با 9 روش صرفه جویی در مصرف آب آشنا می*شوید.
1.
هنگام مسواک زدن شیر آب را ببندید با این کار در هر دقیقه 6 لیتر در مصرف آب صرفه جویی کرده*اید.
2.
با قرار دادن یک وسیله بالا آوردن آب مخزن (مانند بطری حاوی شن) در مخزن آب توالت فرنگی یا فلاش تانک، می*توان مقدار آبی که در هر بار استفاده از سیفون استفاده می*شود را کاهش داد.
3.
زمان دوش گرفتن تان را کاهش دهید. دوش گرفتن می*تواند بین 6 تا 45 لیتر آب مصرف کند.
4.
همیشه ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی خود را با حداکثر ظرفیت مورداستفاده قرار دهید، این کار شستشوهای غیر ضروری بینابین را کاهش می*دهد.
5.
شیر آبی که چکه می*کند را تعمیر کنید. چکه کردن آب می*تواند روزانه 15 لیتر و یا سالانه 5500 لیتر آب به هدر دهد.
6.
به لوله*ی تخلیه*ی آب یک بشکه نصب کنید و از آب ذخیره*شده برای آبیاری گیاهان، شستشوی ماشین و شستشوی پنجره*ها استفاده کنید.
7.
برای آبیاری باغچه به*جای شلنگ از آبپاش استفاده کنید. با استفاده از شلنگ، در هر ساعت 1000 لیتر آب مصرف می*شود. استفاده از مالچ گیاهی (پوست درخت، کود آلی سنگین، یا کاه) و آبیاری گیاهان در اوایل صبح و اواخر عصر، تبخیر آب را کاهش داده و باعث صرفه جویی در مصرف آب می*شوند.
8.
پارچی را از آب شیر پرکرده و در یخچال قرار دهید. با این کار نیاز نیست هر باری که یک لیوان آب*خنک می*خواهید، قبل از پر کردن لیوان شیر آب را باز بگذارید تا آب*خنک شود.
9.
هنگامی که نیاز دارید وسایل خانگی خود را جایگزین کنید، هزینه خود را صرف خرید محصولاتی کنید که از نظر مصرف آب کارآمد هستند. می*توانید از سر دوش*ها،، شیرهای آب، توالت*ها، ماشین*های لباسشویی و ماشین*های ظرفشویی و بسیاری از محصولات دیگر که کمتر از وسایل دیگر آب مصرف می*کنند استفاده کنید.منبع: wiki.5040.ir