تروکسلر به سال ۱۹۴۷ در Willisau سوئیس متولد شد. وی در دوران نوجوانی به جاز علاقه مند شد و در ۱۹ سالگی اولین کنسرت جاز خود را برگذار کرد.
در عین حال او همچنین به گرافیک به خصوص آثار Herbert Leupin و دیگر طراحان سوئيسی علاقه داشت. در سال ۱۹۶۶ وی مدرسه را ترک نمود تا به عنوان تایپوگرافر کار آموزی کند . پس از ۴ سال کار آموزی،وی در مدرسه ی Lucerne Art در رشته ی طراحی گرافیک شروع به تحصیل نمود.
او بعد از فارق التحصیلی به مدت چند سال در پاریس مشغول به کار شد و بالاخره در سال ۱۹۷۳ به Willisau بازگشت و استودیو ی شخصی خود را راه اندازی نمود.
با نگاهی به پوستر های تروکسلر متوجه مهارت های وی در طیفی وسیع می شوید. آثار او بسیار ساده، روشن و عاری از پردپوشی اند. وی با فیگور ها و معانی پنهان در آثارش میز های (maze) بصری ایجاد می کند و از این طریق مخاطب خود را به بازی ای همانند قایم موشک دعوت می نماید.
او با این کار بر آن است تا مخاطبش را به نگاهی دوباره تشویق کند. آثار وی اغلب ارزش بازنگاهی و تفتیش از نزدیک را دارند از آنجایی که همیشه چیز جدید ی برای کشف در آنها پنهان است.
شاید تروکسلر را بتوان برجسته ترین و مشهورترین طراح پوستر معاصر درسوئیس و به طور حتم پر حضور ترین طراح در مسابقات بین المللی دانست . حتی پیشنهادهای زیادی از سوی انجمن طراحان گرافیک سوئیس نیز برای وی وجود داشت. با وجود این ، وی مردی است ساده و هم صحبتی راحت با ظاهری شبیه به کشاورزی جذاب و باهوش.
وی در شهری کوچک در سوئیس کار و زندگی می کند و این در حالی است که اکثریت دوستان او موسیقی دانان نیویورک هستند.
تروکسلر جدا از اینکه طراح گرافیک موفقی است، بنیان گذار و مدیر فستیوال ۲۵ ساله ی موسیقی جاز در Willisau می باشد و هر دو حرفه را با اشتیاق و علاقه ای همسان انجام می دهد.
ترجمه: نوشین رستمیبرای دیدن عکس در اندازه اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی 609x288 پیکسل میباشدبرای دیدن عکس در اندازه اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی 609x290 پیکسل میباشد

برای دیدن عکس در اندازه اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی 609x284 پیکسل میباشد