برس و شانه از وسایلی است که همه ی ما استفاده کرده و بهداشت آن اهمیت زیادی دارد. در اینجا به شما یاد می دهیم چگونه برس یا شانه ی خود را تمیز کنید.
علاوه بر بهداشت شخصی، تمیز کردن وسایلی که هر روز از آن*ها استفاده می*کنیم هم بسیار اهمیت دارد. برس مو معمولاً دامی برای میکرب*ها، گرد و خاک موجود در هوا، حالت*دهنده*ها، موهای کهنه و همچنین روغن*ها است. ممکن است که این مسئله خیلی مهمی به نظر نرسد، ولی برس کاملاً تمیز کمک می*کند که موی افراد به خوبی حالت بگیرد و نیازی به استفاده از پر کننده*های مو نباشد.

لازم است که برس خود را یکی دو بار هر چند هفته تمیز کنید. این کار خیلی راحت است و فقط چند دقیقه وقت می*برد. به یاد داشته باشید که برس و شانه*ها را به خوبی تمیز کنید. اینجا چند تکنیک ساده برای خوب تمیز کردن برسها و شانه*ها آورده شده است:

• اول از همه، موها را با انگشت یا مثلاً خلال دندان، از آن جدا کنید. تا آنجا که می*توانید موها را خارج کنید. شما می*توانید برای خلاص شدن از شر موهای گیر کرده، از یک شانه دیگر استفاده کنید.

• برای تکه*های باقی*مانده مو و همچنین ذرات دیگر، برس را زیر آب گرم معمولی قرار دهید. شامپوی بچه برای تمیز کردن پرزها و قلم*موهای آرایشی واقعاً خوب است. مقداری شامپو بچه روی دندانه*های برس قرار بریزید.


• تمیز کردن دندانه*های برس را فراموش نکنید و آلودگی*های گیر کرده را به آرامی خارج کنید. هرگز یک شانه را بیش از حد نسایید زیرا ممکن است دندانه*های آن بریزد.

• و در نهایت برسها و شانه را با آب بشویید. و سپس با حوله خشک*کنید.

• علاوه بر این شما می*توانید برس یا شانه خود را در لیوانی از آب گرم و شامپو یا مرطوب*کننده خیس کنید. این کار باعث نرم شدن موها و کثیفی*های به دام افتاده در آن می*شود.

• در مورد استفاده از وسایل تمیزکننده خانگی، سرکه و همچنین جوش*شیرین برای انجام این کار عالی هستند. سرکه و آب گرم را با نسبت 50% به 50% با هم مخلوط کرده و شانه و یا برس خود را در داخل آن قرار بدهید. حدود 15 تا 20 دقیقه صبر کنید و سپس برس و شانه را از آن خارج کرده و در زیر آب بشویید و سپس با یک حوله خشک*کنید.

• بلوتوث اگر قصد تمیز کردن شانه*های خود را دارید، مسواکی بردارید و مقداری خمیردندان و نیز شامپو روی آن قرار دهید. استفاده از صابون نیز در این روش ممکن است. این روش بسیار راحت است و مسواک با دندانه*های محکم، کثیفی*ها را از روی شانه را برطرف می*کند.

همیشه پس از برس کشیدن موها به خاطر داشته باشید که موهای گیر کرده را بردارید و آن را تمیز کنید. این کار باعث می*شود که مو و آلودگی* در دندانه*های برس حبس نشود. شما این را نمی*خواهید که هر موقع که موی خود را شانه می*کنید چرک و چربی را دوباره به موهای خود برگردانید، بنابراین سعی کنید بیرون کشیدن موهایی که ریخته و در شانه یا برس گیر کرده، برای شما تبدیل به یک عادت شود.

منبع : wiki.5040.ir